1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    и јас сум во потрага по гинеколог, вчера се јавив во свети лазар ми побараа 3600 денари... многу ми е. Надица ми беше матична но не бев задоволна и сакам да сменам. Ели во Ремедика 1500 е со пап и преглед? задоволна си од елена? (офф топик дали таа е истата што работеше во систина?)

    јас се мислам да закажам кај агнеса караколева , за обичен преглед со пап ми е за сега ама па не би сакала да мењам гинеколози како чорапи....
     
  2. Eva.1

    Eva.1 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Денеска бев кај доктор Љубица Кузмановска и иако само за упат и консултација,жената има прекрасен пристап и можеш буквално се да и кажеш ... сите од ординација излегуваат насмеани :) Исто сум задоволна и од Влатко Спасеновски,работеше во Медика Плус а сега е во Св.Лазар ...
     
  3. Eva.1

    Eva.1 Активен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    А за Др.Љубица се одлучив бидејќи имав прочитано неколку убави мислења вака по форуми и плус ми ја препорача друг приватен гинеколог ...
     
  4. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.028
    Жоел,1500 е само преглед,пап е 1000.
    Задоволна сум од докторката,не е таа од Систина оваа е од гинекологија Чаир.Многу е фина,секогаш расположена,кога за резултати ми звони и телефонски да ми каже,за еден ден се готови.Ми даде и нејзино телефонче,ми рече секогаш да и се јавувам ако треба нешто.Кога имав спонтан,беше на конгрес,па кога се врати сејавив да закажам ,се беше полно,ама кога и кажав нејзе што ми се десило,остана после работа во 22 навечер ми рече да дојдам.
    Секогаш прво ќе те праша,сослуша,па после те прегледува.
    Значи Елена Петрова се вика,уф ама се расприкажав јас :lol: До детаљи :lol:
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  5. natasanina

    natasanina Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    9
    Здраво и од мене,не сум пишала одамна па решив да ви пишам.Под итно ми требаше добар гинеколог ,и влегов тука на форумов и барав совети за некој гинеколог.Се решив да одам кај ДР.НАДИЦА ГЕРОСКА во парк.Жената е супер,многу пријатна,одма ме прегледа,не чекав воопшто ред,а отидов на незакажано.Се што ме интересираше ја прашав,многу убаво се ми објасни.Ординацијата е прекрасна,има најново 4де ехо,а платив само 500 ден за ехото.Јас сум презадоволна од докторката и сестрата,беа многу љубезни.Ми дадоа визит карта за другпат да си закажам,затоа што работеле со закажувања.Сега имале акција ПАП И ЕХО 1000 ден,а преглед не наплатуваат.Комплет преглед тука спаѓа ехо,колпоскопија и пап 1600 ден.Доста ефтино за разлика од други места каде што одев.Би ви препорачала на сите на кој ви треба добар гинеколог да одите кај неа,затоа што ке бидете најсоодветно услужени и најкоректно.Др.работи приватно и нема договор со фондот.Фала ви на сите што ја препорачавте ДР.НАДИЦА,јас сум презадоволна,и не менувам веке гинеколог,сум платила ама сум добила што сум сакала.Иотсега нема менување гинеколози,конечно го најдов НАЈДОБРИОТ.
     
    На emekreme му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    баш така...толку сум бесна се изнаплакав денес... одам кај таа татијана хаџиевска у млинбалкан госпогата каснела на работа редицииии...а јас закажано.викам вака стално треба да чекам? таа сестрата вика па DA! ејјј трудна да дремам таму а фрлам пари за такси за да стигнам на време!ај викам ке се јавам кај ој таце цветановски тој ко дебил на телефон башка поскап од приватно.ми вика еџо 1000 а скрининг 3800 па што сум јас банка? ете тоа е...не може човек матичен да си најде со нормални цени а работи со фондот демек :@
     
    На dunjucka му/ѝ се допаѓа ова.
  7. dunjucka

    dunjucka Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    8
    и јас имам слуснато нешто за Агнеса вртев ама ме откачи имала многу пациенти,сакам да знам дали е навистина добра да бидам упорна да вртам може ќе ме прими ??

    Сакам да те прашам дали се наоѓа таа Билјана кај соборен храм ,и колку се цените за пап ,ехо колпоскопија
     
  8. Sofi.ja

    Sofi.ja Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    8.927
    Допаѓања:
    18.040
    Ева кај се наоѓа оваа Љубица Кузмановска? Имам слушнато добри зборови за неа,а пошо сум во потрага по нова матична,па можно е и кај неа да отидам.Работи со плави картони? Како и се цените,знаеш?

    Некој да не бил кај Жаклина Чочоровска,позади билна аптека имала ординација? Многу ја фалат по форуми гледам,и пристапни цени имала,работела со плави картони.

    И уште ова,кај др.Коруноски во ординацијата во амбулантата на мвр имало некоја докторка?Бил некој таму? :?:
     
  9. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    што мислите за коруновски во мвр?
     
  10. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Moze li nekoj da mi kaze nekoj ginekolog koj ke mi dade samo upati bez da se buni zasto si odam kaj druga doktorka na privatno? I dali Dr.Ljubica vo Promedika bi mozela za toa da mi zavrsi rabota?

    [mod-kirilica:2ddflwm0][/mod-kirilica:2ddflwm0]
     
  11. sunfemina

    sunfemina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    843
    Mислам дека само матичен гинеколог може да ти даде упут, може и приватен што работи со фондот да ти е матичен...не знам дали може поинаку. :wasntme:
     
  12. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    ^ На друго мислеше девојката погоре - дали ќе има проблем матичниот гинеколог ако го искористува за упати само, а сите прегледи да си ги врши кај приватен :)
    Не, генерално немаат проблем, затоа што тие од тој печат позади на твојата книшка земаат пари од Фондот, а и уште подобро им е нели - имаат многу пациенти, а немаат реално работа ;)
     
  13. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Pa da, taka bi trebalo da bide, ama od licno iskustvo mojot poranesen maticen ginekolog Dr.Korunovski nesakase da mi dade upat zasto koga molev da mi dade sestrata termin za pobrzo nesakase ic da se potrudi, i koga otidov kaj drug na privatno, Korunovski nesakase da mi dade upat so obrazlozenie deka sum mozela i kaj niv da dadam tolku pari za privatno kolku sto sum dala kaj toj drugiot. Bezobrazni ispadnaa epten, pa zatoa prasuvam sega. Aj ke vidime kaj Dr. Ljubica vo Promedika, ima li nekoj iskustvo kaj nea?
     
  14. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
    Ама не разбирам како дојдоа тие до момент да дознаат дека ти си била на приватен....тебе кога ти требаат официјални упати, тие се за проверки за Х работи за на Клиника (пример), немаат врска со приватен гинеколог нели, па затоа и ме чуди зошто ти одбил давање на упат :^)

    Блиска моја кај Љубица од Промедика слободно си земаше секакви потребни упати (пак ќе нагласам - за официјални тестови и прегледи надвор од матичен лекар и отворање на Породилно), а целата бременост и` ја следеа во Систина.
     
  15. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Mnogu se brzav za PAP i brisevi, nemase sloboden termin slednite dve nedeli, dali deka leten period bese neznam, ja molev sestrata da me primat bilo koe vreme i deka ke cekam kolku treba, ako treba i so saati, a taa bese mnogu drska. Otidov kaj drug i za brisevite na mikro vo drzavna mi rekoa deka maticniot mora da mi dade upat. Se vrativ kaj Korunovski, togas na lice mesto koga i se pojaviv na sestrata odma me pustija vnatre i koga mu kazav na doktorot zosto sum dojdena toj mi rece deka sestrata mu rekla deka mi bilo ponudeno privatno (da si platam kako bez plavi kartoni, a jas ne sum sakala sto ne e tocno), znaci za pari ke imase termin, hmmm, ama aj... i vi vikam taka mi rece, deka ne mi dava upat zasto sum mozela i kaj niv da dadam tolku pari kolku sto sum dala i kaj drugiot doktor, i zatoa se odjaviv odma toj moment od kaj niv.
     
  16. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    A онака како доктор го биваше ли коруновски или...?
     
  17. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Za toa, raka na srce, go biva, i ubavo objasnuva, mozes za se da go prasas i ti posvetuva vnimanie... samo i tamu ima mnogu cekanje.
     
  18. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    би сакала да споделам искуство. бев кај доктор Елена Петрова во ремедика ми закажаа за два дена одкога се јавив, таму не чекав многу се си беше во ред. докторката е многу фина и мила ептен пријатна. те прашува зошто си дојден дали заради проблем или редовна контрола. објаснува се што ќе ја прашате смирено, полека , дава свои совети и предлози, не инсистира на дополнителни испитувања во ремедика туку каде што ви одговара. јас сум задоволна и ја препорачувам. мене резултатот не ми беше најсјаен и и поставив многу прашања али за тоа во друга тема.
     
    На eli25 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Forko

    Forko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 септември 2012
    Пораки:
    954
    Допаѓања:
    586
    јас уште по телефон го прашав дали многу ќе екам на закажано ако имам рече демек не..па ке видам у понделник.имам јас приватен што си одам овој ми е колку да не се мкнам по државна за брисеви..аман веке со докториве :) фала ти срцко :*
     
  20. ecapereca

    ecapereca Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2012
    Пораки:
    636
    Допаѓања:
    473
    Нема ли некој искуство кај Др.Љубица од Промедика? Ми треба само за упати да ми биде матична, дали знае некој дали би направила услуга или да продолжам со потрагата?