1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    268
    Допаѓања:
    167
    НИКОЛА ЛИЧОСКИ во Јане Сандански, опремата му е нова али скроз нова. Добар доктор е. има пораѓано во Чаир и сега веќе не пораѓа си работи само со матични пациенти во својата ново отворена ориднација. Јас сум кај него. Само што кај него никогаш не влегуваш на закажано тоа страшно мн ме нервира не можеш ништо да планираш. Знам и по саат и повеќе да чекам иако имам закажано!
    Ако некој сепак се интересира нека ми пише лп ке му дадам бр да си закаже :inlove:
     
    На Simeonova му/ѝ се допаѓа ова.
  2. mari4e.19oo

    mari4e.19oo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    10
    здраво, дали некој има искуство со матичен гинеколог во промедика? кој доктор е таму? и колку е преглед со картончиња? дали брисевите они ги носат или мораш ти да ја вршиш таа работа? фалааа
     
  3. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @mari4e.19oo, јас одам во Промедика, кај др Надица Кекиќ. Таа има склучено договор со фондот и прегледот кај неа не се наплаќа, освен Пап-от кој е 50 ден. Инаку во Промедика има уште еден гинеколог но тој/таа работи само приватно. Брисевите сама си ги носиш во Институтот за јавно здравство, кој е на помалку од 10 мин пешки од Промедика. Јас лично сум задоволна од тоа како поминав.
     
  4. Blondi girl

    Blondi girl Нов член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    I jas odam vo Promedika sega kaj dr Nadica Kekic, a prethodno i kaj dr Ljubica Kuzmanovska i mnogu sum zadovolna kako od dr Nadica taka i od celiot personal vo Promedika i so zadovolstvo gi preporacuvam:l::l::l:
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Леле женски ве молам да ми препорачате гинеколог во Битола со картончиња.
    Бев еднаш во Гинекомедика и онака океј беше, ама ги причитав сите ваши мислења и не планирам поќе никогаш да стапнам таму.
    Ве молам препорачајте ми!
     
  6. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Освен некои доктори во Плодност , не знам друг добар, имам слушано за Славко шо е во уредот дека е многу добар 8) и Љупчо шо беше во старото Плодност ... и јасс сум во потрага по добар гинеколог , пиши ако најдеш нешто :)
     
  7. vvv123456789

    vvv123456789 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2015
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    32
    На колку години прв пат бевте нагинеколог? :)
     
  8. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски

    Залудно е. Пола година скоро барам... Слушнав и јас за некој маж во уредот... Ќе проверам после полагањата... Прво барав жена демек срам ми е бла бла, се откажав од то хаха шо сака нека биди само да најдам некој асолен кај шо не треба на секој преглед да плаќам 1500 денари. Оти немам не оти не би дала. Ако најдам нешто кажвам :D Исто и ти се надевам.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Јас на 16, по иницијатива на мајка ми. Иако некои препорачуваат посета на гинеколог по првата добиена менструација.
     
    На vvv123456789 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hakerka

    Hakerka Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    7
    дали може истиот ден кога ќе одам на гнеколог да ми стане матичен, да ми направи преглед и истиот да го наплати со сини картони/ или како за матичен пациент ? или за пријавување се чека?
     
  11. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Може истиот ден.
     
  12. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360
    @Nausicaa дали се закажува во Промедика кај др Надица или не? Зошто мене итно ми треба гинеколог па се мислам дали да се одлучам за кај оваа докторка :/
     
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    Се закажува ама објасни си дека ти е итно и замоли дали може побрзо да те примат. Мене ми оставија многу љубезен впечаток, мислам дека ќе ти излезат во пресрет. Секако, нема да штети ако при закажувањето нагласиш дека сакаш да ја одбереш за матичен гинеколог, нема приватен доктор кој не сака повеќе пациенти :)
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167

    Денес бев да одберам матичен лекар и сестрата таман да ми заведе картон за кај д-р Надица Кекиќ, кога ја распрашав разбрав дека нема колпоскоп. За колпоскопија ако треба, издава упат за на клиника или си одиш на приватно. Сестрата ми кажа дека некои гинеколози имаат колпоскоп, а некои не. Си заминав од таму.
    Потоа бев и до Дијагностички центар кај Мирјана Мицевска, ми кажаа дека прима пациентки (освен ако се бремени). Не ми е јасно зошто. Дали некој има искуство кај неа?
    И гледам дека ја препорачувате д-рката Тања Хаџиевска. Дали таа гледа на колпоскоп? Прва смена е и нема кого да прашам.
    Ми треба гинеколог во Центар кој работи со ФЗО (сини картони) ама и прави целосен преглед ехо, колпоскопија и ПАП.
     
  15. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
     
  16. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Кај фонтаната во парк е др.Наде Геровска,јас не сум била сакам да одам.Викаат дека и ехо на града правела,со сини картони е.
     
    На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
  17. EnnaN

    EnnaN Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    95
    Zdravo devojki dali moze da mi preporacate nekoj dobar ginekolog isklucovo da e zena i privatno da raboti bez plavi kartoni vo Skopje da e? Ve molam da mi kazete itno mi
     
  18. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Јас одам кај Др.Таше во Плодност и сум презадоволна :)
     
  19. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Да видиш кај Стамболиев во Мвр дали има место.
     
    На Lemon му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kjukli

    kjukli Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 ноември 2014
    Пораки:
    3.057
    Допаѓања:
    28.609
    Пол:
    Женски
    да работи со сини картони, јас отидов кај неа бидејќи читав многу убави коментари, но имав лошо искуство, не сакаше да ми ги објасни и прочита резултатите од пап тестот, само нешто нцнц правеше и на крај не ми ни кажа каков проблем имам и од што е предизвикан..