1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.475
    Допаѓања:
    5.788
    Пол:
    Женски
    Да не има некој на преглед во Промедика, да сподели искуство :)))
     
  2. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @anngelique, сврти една страна назад, ќе видиш дека Промедика е спомната на неколку места :)
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  3. francais

    francais Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.282
    Ме интересира колку време се чека до закажаниот термин кај др.Надица Кекиќ? Дали ако се јавам деновиве за да закажам може да ми закаже за недела-две или е како кај некои доктори, потребно е да се чека со месеци?
    Ситуацијата не ми е итна па да дигам прашина, само нема да имам време да отидам сред семестар поради обврските на факултет.
     
  4. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @francais, јас кога закажував есенва терминот ми го закажа за два дена од јавувањето, не знам дали имав среќа или секогаш е така кај нив :)
     
  5. francais

    francais Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.282
    @Nausicaa
    А задоволна си во однос на стручност, подготвеност? Кај нас во градот нема ни еден стручен доктор, немаат појма од работа, ставаат дијагнози како ќе им текне, измислуваат работи, а сите до еден се фини во пристапот..
     
  6. EnnaN

    EnnaN Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    95
    Zdravo devojki dali imate iskustvo so Nadica Geroska od Mama? I dali znaete kako se dvizat cenite ili pak da mi preporacate nekoj dr ginekolog zensko po moznos i privatno sto raboti bez plavi kartoni ve molaaa ako moze pobrzo da mi odgovorite
     
  7. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Надица работи со плави картони. Многу ја фалат, ама мене не ме бендиса и ја сменив.
    Гинекологот ми е само за администаривни потреби, а за преглед си одам во Систина. Поскапо е ама тоа е.
    Еве пробав да користам матичен гинеколог ама 2 пати се зезнав. Веќе една недела чекам резултати од ПАП кои ги имам за 2-3 дена во систина.
     
  8. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Навистина да не знае човек што да прави,кај да оди ке одам.Па ке ви пишам како сум задоволна
    :)
     
  9. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @francais , јас отидов за обичен преглед (ехо, пап, брисеви). Задоволна сум од односот, хигиената е одлична и докторката беше внимателна при прегледот меѓутоа колку е стручна не можам да ти кажам бидејќи јас не отидов со конкретен проблем.
     
  10. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167

    а, за колпоскопија што правиш, мене основен пакет ми е ехо, колпоскопија и ПАП. каде те праќа докторкава за колпоскопија?
     
  11. gorde2812995

    gorde2812995 Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    feminki jas imam neredovna menst. nekoi mi velat deka mozno e da imam cista.
    mozi da mi kazite dobar ginekolog?
     
  12. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Мене ми е матична, и засега сум задоволна. Ми ја води бременоста и досега убаво си ја врши работата :)
    И јас читав за неа добри зборови пред да се одлучам за неа, мада се е релативно, на некој па и нема да му се погоди. Посебно ми се допаѓа што кога закажеш преглед секогаш е на време, плус брисевите тие ги носат каде треба, а не уште за тоа да си губам време итн. Докторката убаво објаснува, позитивна ми е, можеби е повеќе за водење бременост неголи пример за лечење стерилитет.
     
  13. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Lemon, да чукнам во дрво, досега не сум имала потреба да правам колпоскопија. Мислам дека кај нив основен преглед е ехо и пап, брисевите ги земаа на мое барање -кога веќе правам преглед, барем да проверам се.
     
  14. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Јас бев кај Мирјана Мицевска во дијагностички и ич ама ич не сум задоволна т.е уште сум пошто сеуште немам најдено некој друг. Јас на никого не ја препорачувам затоа што таа со пациенти нема однос никаков. пример се случува нешто нит ке ти каже што ни како е ниту пак како да се спречува понатаму....ужас башка да не споменувам дека ни на мртво плаче ни на живо се смее мада тоа не е ни битно пошто таа нема другарка да ти биде ама и тоа што е нејзина работа не го извршува како што треба
     
    На ovne му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Fillia

    Fillia Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2015
    Пораки:
    444
    Допаѓања:
    1.579
    Пол:
    Женски
    Ај уште еднаш јас ...некој да препорача гинеколог ама од влае или ѓорче па и карпош...
     
  16. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167
    Не отидов кај Мирјана Мицевска во Дијагностички, а бидејќи кај Хаџиевска никој не се јавуваше на телефон, успеав да закажам кај Надица Геровска во Мама. Сега ми е матичен гинеколог. Имаше и некои други феминки кои прашуваа за цените, мене ова ми наплати - ПАП 60ден, 350ден микробиолошки брисеви (тие ги носат), и 300ден ми наплатија медицински третман. Ова последното искрено не разбрав што е, дали дека прв пат отидов, појма немам :^). Значи платив 710ден со сини картони.
     
    Последна измена: 25 јануари 2015
  17. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Тие 300 ден ги наплаќаат ако те гледала на ехо .
     
  18. Lemon

    Lemon Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    167

    да, ехо и колпоскопија. ама нели тоа е бесплатно кај матичен лекар? или бар јас така разбрав.
     
  19. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Денес и јас бев за првпат,кај дрНадица Героска и мозам да казам дека вака е ок!Приступачна е,фина,вака ми згледа дека си ја знае работата!
     
  20. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Уште си барам јас салам гинеколог во Битола...
    Имав закажано кај Мирјана од бизнис центарот ама ме предомислија. Не била многу добра. Ве молам споделете искуство. Истотака и за Славко Пејовски шо работи во уредот, за него добри работи слушам ама сепак вас најмногу ви вервам, и за Љупчо Трпевски во старото Плодност!
    Аман ве молам ако имате искуства со било кој од овие гинеколози да ми помогните оти пукнав!