1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. chiquita

    chiquita Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Девојки, денес закажав кај др Надица Кекиќ во Промедика, прегледот ми е на 9ти фев. и прв пат одам кај неа, кои се вашите искуства, споделете.
    Благодарам однапред!
     
  2. lulum

    lulum Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Какво искуство имате со д-р Снежана Органџиска-Мајсторова, и кој доктор би ми го предложиле за нередовна менструација?
     
  3. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    не знам за кај е прашањево ама ајде ќе се пробам тука... добро, колку време се чека за хпв тестот? Јас веќе 2 недели чекам да ми се јави гинекологот. Колку што се сеќавам претходно, минатиот пат за 1 недела ми се јави. Ова не е некако многу чекање или така ми се чини? Се мислам да се јавам јас во ординација, ама да не испадне замарам... :?:.
     
  4. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Па,сега,зависи од докторите,некои се поодговорни,некои помалку.Почекај уште ден,два,па јави им се,и јас мислам дека две недели е многу чекање за резултатите,не е оправдување дека имаат и други пациенти за преглед.Посебно треба да им се јавиш ако навистина се сомневаш дека имаш нешто сомнително.
    Ова поради случајот на баба ми што имаше проблеми со ракот на матката,па ја влечкаа цел месец со резултатите,затоа така мислам.
     
    На Madam-A му/ѝ се допаѓа ова.
  5. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    еве помош одма :D за та Мирјана досега не сум слушнала врска немам која е....Славко од уредот е добар, ама тешко за матичен пополнета му е квотата...јас одев и се разочарав никако да ми се пише матичен и многу чекав....многу!!! а најтопло ти кажувам Љупчо од плодност - не! не знам кој ти го препорачал, тој е матичен на пациентите шо одат во плодност ама исклучиво за упати и такви ствари......една колешка сега беше кај него ја испаничи ја направи пред умирање кога отиде во плодност немаше ништо..досега не сум слушнала убај работи за него.и на крај заклучивме дека во битола не може да се најди матичен гинеколог, пополнети му се квотите и се занесуваат докториве за жал. е сега последна шанса јас се закажав кај Емилија ја фалат (уште кај неа немам одено). за некој ден ке одам па ако сакаш ќе ти кажам. имам искуства со гинеколозиве верувај:lol:
     
  6. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски

    Знам знам... За та Мирјана ми рекоја дека не била многу стручна и иако ти се пиши матична само пари земала.. Славко пробав, нема место за матичен. И на крај се запишав кај Тони Анастасиевски. Се распрашав ми рекоја дека е добар, и плус и онака со врски се запишав матична. До таму сме стигнати во ова државата гинеколози со врски да се барат. Иначе вервај 7-8 месеци барам салам матичен гинеколог и ми се смачи и се запишав кај овај се надевам во ред е...
    Ете ако има некој тука искуство со него нека сподели.
    А за Емилија знам, ама мислам дека и неа му е пополната квотата. Барем му беше пред 4-5 месеци јас ко пробвав да одам таму...
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас сум многу задоволна од Снеже, и претходно ја имам фалено, со години одам кај неа и не планирам да ја мењавам. Од мене само пофалби и за стручноста и за комкуникацијата и односот кон пациентот (y)
     
    На lulum му/ѝ се допаѓа ова.
  8. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    да заборајв да го кажам тони...не сум била кај него една другарка оди ми вели ок е.како и да е и онака ќе одиш за упати, пап тестови и друго, а бременост потаму здравје или нешто друго за не дај боже ќе одиме кај таше.немаме доктори шо да прајме.катастрофа...јас фаќав некои врски за кај емилија се закажав ама да видиме дали ќе се пиши оти и за кај славко фаќав рече ок ама ко ојдов не можам сега за некој месец ова-она и на крај ништо.мизерија...да молиш доктор за да ти се пиши матичен. кај е министерот да му кажиме:lol:
     
  9. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Јас му напнав на матичната и на крајот ете врски ми фати хихи му се здосади си рече аман нека се пиши негде оти то е :rofl: Иначе се знај дека во Битола за нигде е состојбата со гинеколозите, и арно викаш барем засега за обични прегледи пап тестој и такви работи арни се ајде. Само да нема нешто полошо скраја било пупупу оти тешко нас во ова држава. :hug:
     
  10. tamara21mm

    tamara21mm Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Девојки дали некој знае да ми даде број од систина за да закажам на гинеколог и дали имал некој ислуство таму,колку време се чека и дали ми е правилен изборот?
     
  11. tamara21mm

    tamara21mm Нов член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Или ако знаете некој подобар гинеколог кај со ќе можам во најбрз рок да земам резултати...оти малку ми е сериозно,спортист сум и треба да почнам со тренинзи од утре а морам прво да знам сигурни резултати за да знам дали можам да тренирам... :(
     
  12. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
     
  13. maticka

    maticka Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    259
    Јас правев пап пред четири дена,и ми рекоа за еден месец резултати,а од минатиот месец ипол ги чекав резултатите.И,до клиника е,таму се изработуваат,не е се до докторите:
     
  14. katerina.femina

    katerina.femina Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ah mila. Kako prvo nadica raboti so plavi kartoni. Poradi toa,treba so nedeli da se ceka tamu. Jas bev vcera kaj nea. Naredniot pat koga ke odam ke si go zemam kartonot. Tolku bese nervozna radi guzvata sto pocna da frla se okolu sebe. Mnogu nepristapna i cudna zena. mene mi prepisa hormonska terapija i nesakase da se zamara da mi objasni sto kako treba da pravam. Morav za se nesto da ja potprasuvam. Moj sovet,procitaj gi mislenjata na drugite i pobaraj si drug lekar. Jas zatoa ja nadgleduvam ovaa tema.|(
     
  15. chiquita

    chiquita Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Офф :/ Негде во претходните постови прочитав океј мислења за д-р Надица, ама викам ај пак да си прашам. Мене итно ми треба добар гинеколог, бремена сум, и сакам некој што би ми ја водел бременоста до крај. Одев неколку пати кај д-р Митаноски, но далеку ми е, и не можам да се пожалам, задоволна сум, но се наоѓа на другиот крај од градот, премногу малтретирање за пола саат преглед. :/ Ми треба д-р што би ми бил матичен, и притоа работи со плави картони, зошто едно време идев приватно, мн пари ми идеа.
     
  16. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Мене ми е матична Надица Героска, ординацијата и се вика Мама, кај градски парк. И ја сум бремена и таа ми ја води бременоста, задоволна сум.
    Секогаш со закажано сум примена на време, брисеви тие ги носат, тоа ми беше битно.
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.999
    Пол:
    Женски
    Да не има некоја инфо дали др. Радица Бојчева (во ординација Ложанковски) уште прима матични пациенти? Не можам да ги добијам на телефонот, вртам цело време, ама никој не ми крева.
    Ми треба матичен гинеколог тука, се мислев меѓу Надица Ѓероска и Радица Бојчева, кај Надица има место, ама имам негативни мислења од блиски личности, па сакам да видам кај другава... имате информации?
    И како е кај Ложанковски со ПАП и брисеви?
     
  18. ovne

    ovne Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
     
  19. AudreyH

    AudreyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2013
    Пораки:
    256
    Допаѓања:
    212
    Тања Хаџиевска- НИКАКО!!! 3 саати чекав за преглед...гледа колку само да помине... доцни, неодговорна, ужас!!! Затоа и си го земав картонот од кај неа!!!
     
  20. ovne

    ovne Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Девојки,дали некоја од вас е пациентка на гин. д-р Горан Антов?Знам позади универзална беше ординацијата,но подолго време нема никој.Ве молам контакт телефон,или новата локација.Однапред Благодарам.