1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.803
    Пол:
    Женски
    Тофоски Горан или Глигор беше? Ако зборуваме за истиот,за него имам слушнато само пофални зборови .Мн добар на карактер но и мн стручен.
     
  2. MARIJAatan1980

    MARIJAatan1980 Нов член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Фала ти Joy1. Инаку Глигор Тофоски е. Поздрав
     
  3. vaska 86

    vaska 86 Нов член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Sakam da mi kazete kako da dojdam vo kontakt so dr Tofovski otidov bidejki mi otkrija polip me zapisaa mi kazaa da cekam ke mi se javat megutoa pominaa sest meseci a jas se uste cekam. Dokolku nekoj znae nesto pisete
     
  4. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Јас бев кај него на преглед, имав сличен проблем. Мене матичниот гинеколог ми закажа термин за преглед кај него. Мислам дека во среда прегледува долу на приемно. Презадоволна сум од начинот на кој ме прими, прегледа и советуваше. Иначе, да, докторот е од Државна болница, ама за жал немам број. Незнам дали би дале на пациенти, евентуално некој близок ако има по форумиве.
     
  5. vaska 86

    vaska 86 Нов член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Znam deka e dobar dr mi go preporacaa no eve sest meseci cekam ili email od nego bi mi zavrsil rabota.
     
  6. Moira

    Moira Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.937
    Допаѓања:
    7.676
  7. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    И мене Др Надица ми е матичен гинеколог. Има своја ординација МАМА во парк. Ако сеуште си заинтересирана ќе ти пишам и тел.броеви. Работи со плави картони.
     
  8. MissDaisy

    MissDaisy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Јас ви ја препорачувам Др. Ина - др. Катерина Станкова. За жената имам само пофални зборови, голем професионалец, си ја знае работата, знае убаво да објасни. Навистина сум задоволна од неа и сакам здравје боже кога ќе бидам бремена, таа да ми ја води бременоста. :) Ординацијата и се наоѓа кај поранешно Ентернет. :)
     
  9. Simeonova

    Simeonova Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    6
    Zdravo.Moze li da mi dades brojce od ginekologot ?fala pozz
     
    На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Го имаш во ЛП :)
     
  11. - sunshine

    - sunshine Нов член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, јас сум од Куманово и би сакала доколку некој може да ми препорача некој добар гинеколог во Куманово, зашто сакам да бидам во сигурна во она што ќе ми го каже а не да одам кој знае каде кај секакви лекари.. Благодарам однапред. :)
     
  12. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    После исчитани 87 страници за избор на добар гинеколог,
    ги сведив на д-р Тања Хаџиевска-Илиевска од Млин Балкан и д-р Надица Геровска од МАМА.

    Меѓутоа гледам дека Хаџиевска како што викате многу многу и не се замара со пациентите, касни и што ми е најбитно од се, гледам се чека повеќе од 2 месеци за резултати од ПАП тест. :puke:

    Што значи одлуката падна Надица од МАМА. Прашањето ми е, пошто гледам прво работела со Фондот, па некое време таму прочитав Ѕидови на срам и итн итн, па не работела меѓутоа цените останале исти. А сега, и јас ја видов објавата од 2014 дека повторно работи во Фондот, што ме доведува до прашањето, како се цените сега? Пошто доколку имам можност (и пред се таа прима нова пациенти, би ја зела како матичен) меѓутоа доколку неможе сакам пак да одам, ама отприлика да знам дали се задржани истите цени? т.е. ЕХО 500, ПАП 500 денари и итн.
     
  13. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.805
    Надица работи со фондот, и ехо преглед како матична докторка се наплаќа 300 денари.
    Јас дури и првпат кога отидов кај неа, бидејќи кога закажував на телефон прашав дали прима матични пациенти, добив потврден одговор) и уште првиот преглед ме запиша како матичен и така ми го наплати.
    Јас не и барав, сакав да платам и приватно, ама ете она првин ме запиша како својот пациент па потоа ми направи преглед.
    Еве ти го бројот, ионака мора да закажеш, па телефонски можеш да прашаш се што те интересира:
    Ординација Мама: 02 322 1332.
     
  14. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Pap testot mislam go napravija besplaten da bide, pa mi se cini ne mi naplatija za PAP. Mozda i gresam, toa bese letoto.
     
  15. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Мене лично оваа докторка не ми се допаѓа. Јас бев кај др. Миодраг Митевски, но тој почина и после автоматски ме превзеде она бидејќи дојде на негово место. Кога отидов кај неа да ме провери дали имам некоја инфекција не ме ни погледна ми даде само вагиналетки и ми кажа ставај ги и да имаш нешто ќе ти помине. На непрегледано дава дијагноза.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ema2011

    ema2011 Активен член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Jas imam mnogu loso iskustvo od Licoski kako i moi prijatelki,zatoa i go smeniv.Kako prvo ne dava upati bez razlika kakov problem imas,samo se naucil eho da napravime i zema po 300 denari.Ako imas problem ne naoga resenie tuku samo ti vika smiri se smiri se zosto panicis tolku.Jas bremena vo 9 nedela mi vika nema potreba od folna kiselina koj e toj ginekolog sto ke ti go kaze toa na ova vreme koga sekoj ja pie i pred bremenost a ne vo bremenosta.Jas bi go preporacala Lozankovski,Stamboliev ili Korunovski
     
  17. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    Здраво феминки,

    сум била неколку пати на гинеколог но овој пат се решив да пробам кај Д-р Надица од ординација МАМА.Се јавив прашав ми кажаа прима матични пациенти.Но кога прашав за ПАП и ЕХО колку пари ми рекоа ќе се договориме таму .Сеуште важи тоа дека ПАП е еднаш годишно бесплатен или не.Како се движат цените во МАМА?

    Ви благодарам
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    И јас така појдов, ме зема за матичен пациент. Ехото ми го наплатија 300 денари, ПАП мислам бесплатно.
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Maya3112

    Maya3112 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    479
    И како си задоволна од приемот,од докторката? После колку дена ти стигнаа резултатите?
     
  20. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.575
    Допаѓања:
    48.895
    Пол:
    Женски
    Искрено не се сеќавам, мислам за 2 недели.
    Добра е докторката, малку има чуден нарав :) очекува да знаеме се. Последно кога ја прашав дали смеам да се фарбам до 3ти месец бременост, малку ме изрезили дека не сум знаела. Ја нервираат лекови од типот на баба Рада мислам и бабини деветини. :f: Али у суштина добри се и докторката и сестрата како тим. Услужливи.
     
    На Maya3112 му/ѝ се допаѓа ова.