1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Ana.brojka

    Ana.brojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    219
    Сакам да закажам кај Надица и да ја земам за матичен, кога ќе се јавам уште веднаш да кажам дека би сакала да ја земам за матичен или на лице место таму тоа?

    И едно малце глупо прашање можеби..мајка ми сака да дојде со мене, а јас и не сакам баш, непријатно ми е, башка 21 год.сум не сум мала, ќе бидам внимателна на прегледот па ќе пренесам дома, она не, слушај ме, подобро е со мајка друго е, ми вика.. И ај сеа? Вие како одите што сте отприлика моја возраст, не е глупо?

    И ако може некоја поискусна феминка со гинеколошкиве термини и се тоа, да ја прашам некои работи во лп, да не замарам многу тука :)
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Гледам позитивни искуства и сакам да закажам за кај докторкава. Само скапичка е. Каков и е односот кон пациентот, стручна е, знае да објасни се што како? Да не е само земи ги парите и ајт ми е страв :?:

    Друг некој бил кај докторкава?
     
  3. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Stamboliev!! Snaa mi so dve bremenosti kaj nego, majka mi so problemi so matkata i menopauzata, jas sekogash zadovolna od nego! Odlichen. Tatkovski nastapuva, otvoren za prashanja, i premnogu e pozitiven
     
  4. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Kje ispadnam dosadna so dve mislenja po red za nego ama moram :) Stamboliev definitivno :) porano se chekashe podolgo za termin za pregled, ama konkretno se javiv vo chetvrtokot mi zakazhaa za ponedelnik :) a za struchnosta, ne sum kompetentna da komentiram ama ne sum sretnala nezadovolen pacient od nego :)
     
    На matilda258 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. matilda258

    matilda258 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    fala ti mnoguu,najmnogu :)
     
    На Sigma* му/ѝ се допаѓа ова.
  6. matilda258

    matilda258 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    617
    Допаѓања:
    582
    Пол:
    Женски
    Ми ја препопрачаа и Др.Сузана Костовска. Дали некој бил кај неа? Некое искуство да сподели. :)
     
  7. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    И мене ми ја води бременоста, а и претходно ме лекуваше од ешерихија, жената си е супер, задоволна сум ептен.
     
    На Maceto123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    На лице место ќе кажеш дека сакаш матичен да ти е. Сум била во иста ситуација со мајка ми, демек да ми го држи стравот :D пошо ме испраќаа на операции и ме потресоа други гинеколози.
    Кај Надица ако влезе мајка ти со тебе, малку чудно ќе те припогледнат хаха па и на секое др место. Сепак е интимно. Кажи и го тоа на мајка ти, евентуално во чекална да те чека ако инсистира. Ако не си се распрашала тоа што те интересира, слободно пиши во лп што можам ќе ти помогнам. Не сум стручна али редовно одам на прегледи ако имаш дилеми околу тоа што како ;)
     
  9. fitgirl

    fitgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2015
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Дали некој ќе може да ми даде број од гинекологот кај Симпо Битола ?
     
  10. sancesance

    sancesance Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dali nekoj ima problem so granulozen tumor na jajnik
     
  11. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    @mariz @Maceto123 Незнам дали сте биле скоро кај Др.Надица, јас бев вчера. Да ве известам дека сестрата напуштила :(, имаат нова сестра и се баш во хаос. А баш си беше срцка.
     
  12. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.710
    Допаѓања:
    72.611
    Пол:
    Женски
    Aiii zasto napustila, bas bese srcka :( Da ne e na odmor, da ne ne napustia??? ili taka vi kazaa deka napustila?? Jas ne sum bila vo skoro cekav da dobijam prva menstruacija, dobiv vcera i mislev da zakazam za dr nedela...
     
  13. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Закажи се од порано, затоа што се во гужви големи. Јас бев околу 5 вчера, чекав саат време да влезам, еден куп пациенти со резултати за консултации. Кој како ќе и подвикне на сестрава одма го пуштаат внатре.

    Пред две недели отприлика кога бев на контрола имаа некој проблем, изгубиле дали резултати дали таквото стакленцето со примерок за ПАП, па докторката така убаво и се развика на сестрата. Едвај се смири, кутрата. Баш тогаш збореше дека не било нејзина вина, ни крива ни должна си го окркала.
    Вчера една пациентка ја прашуваше новата сестра и и објасни дека било поради тоа.

    Штета, баш беше позитивна, па и брзо си работеше.
     
  14. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.710
    Допаѓања:
    72.611
    Пол:
    Женски
    Tie i taka bea vo ludilo so toa kasnenje, jas trudna ogromna cekav po saat vreme za da vlezam. Nadica ubavo raboti ama maana i e toa sto na malo rastojanie zakazuva, a nemoze da postigne. Bas poradi taa pricina dva, tri pati si bev na privaten ginekolog, duri i sega posle poragjaj krvarev 15 dena, a mislev deka sum dobila i se javuvam da i objasnam mi vika lele vo guzva sum mnogu javi se posle 9 vecer... i koga kje i zavrtev bese nedostapna i morav na privatno pak da odam..
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Eli23

    Eli23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    4.577
    Допаѓања:
    48.916
    Пол:
    Женски
    Да, сум била во иста ситуација. Вчера бев закажана за ехо, едвај чекавме со мм да го видиме бебчо и ми вика нема потреба, се е во нормала според крвната слика. :| Чекав саат време џабе. Сум приметила дека кога е во гужва заборава да ми препише терапија или нешто слично. Тоа им е мана навистина. Премногу пациенти изгледа. На мобилен јас еднаш пробував со денови, едвај добив после 9-10.
     
    На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Maceto123

    Maceto123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    960
    Пол:
    Женски
    Да да дознав и јас дека напуштила сестрата Натали, и баш ми е криво, а за чекање кој знае па сега како ќе биде, ќе оди мм после да ми го земе боледувањето па ќе каже како ќе биде
     
    На Eli23 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Денес бев на гинеколог и кога ме гледаше на ехото ми рече дека сум имала суспектен септум.Нешто ми објаснуваше ама не сфатив..Дали може некој да ми подобјасни што е тоа..
     
  18. zoricamkd

    zoricamkd Активен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2014
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    feminki ima li nekoja broj od radmila zafirovska
    ?????
     
  19. Marmalade

    Marmalade Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    сандра,може ли да ми препорачаш гинеколог од таму,можеби ке појдам и јас.И мене Наде ми е матична уште од почеток кога почнс да работи и ја гледам рсзликата.порано убаво посветуваше внимание но сега некако на брзање.аСестрата од што е изгубена ни ги даде на мене упатите за брис што ги праќаат со брисот на клиника иако два пати ја препрашав дали стојат кај мене.Излегов и се чудев зашто ми ги даде и срам не срам се вратив дека имаше згрешено некоја вуква во листовите.Во ист момент излезе докторката и ги зема и вика овие кај нас стојат.А да ги земев со мене којзнае што ке се случуваше понатаму со брисевите и резултатите.Општо гледано ситуацијата со гинеколозите е страшна во нашава земја.толку учеле и се посветиле за на.крај да испадне дека се нестручни,нервозни,непристапни,незаинтересирани,несрдечни па дури и нечовечни...
     
  20. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Не сум сандра, ама ќе ти одговорам на прашањето. Во систина Тимчева, Петровска се ок. Последните 2 пати брисеви ми земаа на матичен па си ги носев во Авицена. Лолита Грковска од ПЗУ Ложанковски. Ептен е пристапна. И гужва кога има пред врата никогаш не те брза.
     
    На blueberry93 и Marmalade им се допаѓа ова.