1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    I jas sum kaj Nadica i iskreno duri mi bese za rutinski kontroli bese ok, no koga pocnav so obidi za bebe, vidov deka ne e bas dobra. Prvo sakase da pijam klomifen bez ispitana proodnost, potoa pravev hormoni kade lh i fsh bea vo katastrofalen soodnos na sto dobiv odgovor deka ne e strasno. Vsusnost sekogas koga ke imav problem mi vikase deka ne e strasno sto mene mnogu me nervirase zatoa sto tapkav vo mesto bez rezultati. Koga veke ne mosev da izdrzam, pojdov eden den, prva da bidam zakazav. I se i kazav. I rekov sto se sakam da ispitam. Mi napravi eho i bese mnogu korektna. Mi se pravdase deka ima mnogu pacienti i deka veke posle 6 e premnogu umorna i ne znae za sebe. Mislam deka ne e vo red toa. Epten sum na misla da ja smenam. Sakam da odma kaj nekoja od doktorkite kaj Lozankovski ili vo mvr ambulantata. I uste sto me nervira kaj Nadica...znaci cenite gi trese od rakav! Edna ista rabota tri pati raslicno mi ja naplati. Ednas eho 500 denari, pa drug pat 300, i na kraj eho i pap 350. Ne e korektno ni toa. Ke vidam sledniot mesec po aktivno da se rasprasam i od septemvri da ja smenam.
     
    На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    Neznam dali uste raboti ne sum bila godina dena na pregled doktorov e star d- r kokormanov kaj grcka ambasada ali definitivno e mojot izbor posle sto pominav se i se zapoznav so mnogu nestrucen kadar kako i mojot maticen ginekolog
     
  3. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Јас сум ИДАМ последно време кај Др.Органџиска Мајсторова ..во Дебар Маало ...сега за сега е ок па ке видиме понатаму.....
     
  4. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас сум пре пре презадоволна од Др. Мајсторова. Со години одам кај неа, си ја знае работата. Не знам дали прима матични, јас на приватно одам, кога одев на фоликулометрии и ме боцкаше со прегнил дури и не ми наплаќаше секогаш, фер е. За тоа колку сум задоволна дури и повеќе би и платила. Не само како доктор, туку и психички ме спремаше.
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  5. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    МЕНЕ др.мајсторова ми најде сеа последно циста ,,,позади матката ..па сеа треба да одам кај нејзе да видиме што понатаму ,
     
  6. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    ке видиме колку ке се покаже....
     
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.313
    Допаѓања:
    101.499
    Пол:
    Женски
    Жени во потрга сум по добар гинеколог. Некој предлог? Без разлика приватен или не.
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Ако не ти е важно дали е приватен или не, мислам дека повеќето од Систина се ок, барем жениве по групиве на фб ги фалат. А ако сакаш матичен, јас ти ја препорачувам Радица Бојчева, бескрајно е темелна, ама маана е што се чека многу за термин кај неа и воопшто кај Ложанковски. Од Систина искуство имам со Бојаџиев, ама тоа беше одамна, ок беше, ми заврши работа за тоа што ми требаше. Надица Ѓероска што ја фалат многу не ми беше нешто посебно (бев кај неа на приватно затоа што немав во скоро време термин кај мојава, а ми беше итно), некако набрзинка ме среди, без многу заинтересираност, а за резултатите се јавува во ниедно време што ми е мене малку глупо, оти од памет може да те извади така ако немаш некое основно познавање од оваа област. Тие се докторите во Скопје со кои што имам искуство.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Cuci81

    Cuci81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2015
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    3.830
    Јас можам да ти кажам од моето обемно искуство.
    Систина Петровска ок, Тимчева и Димчев средно.
    Ремедика Петрова ок, Јовановски и Симонида не.
    Промедика Кекич никако, пред неа беше Кузмановска ок ( сега е во Чаир мислам).
    Гак Маџункова, Стојчевски ( мислам така дека се викаше), Бина средно. Тантуровски и една албанка- не разбрав како се вика се катастрофа.
     
    На Kiflicka05, Nausicaa, Daleron и 3 други им се допаѓа ова.
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    @nena2010 зависи за што ти треба гинекологот. За земање брисеви ти ја препорачувам Лолита од Ложанковски. За друго нема да ти брка работа. За систина, Петровска и Тимчева се супер, а Бојаџиев ми се виде многу цепајла за мој вкус. Може добар е, ама е ту мач за мој вкус.
    Елена Петрова од Ремедика исто ти е ок. Надица Геровска и јас не ја препорачувам - преценета е, а незаинтересирана за да се посвети.
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.313
    Допаѓања:
    101.499
    Пол:
    Женски
    @kukla21 немам некој проблем обака пап и ехо рутински преглед. Барам некој асолен зашто последниот пат имав трауми од преглед па сега имам страв како прв пат да ќе ми е.
     
    На tigarce му/ѝ се допаѓа ова.
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Лолита од кај Ложанковски е ок за ваков преглед. Млада, муабетчика, ептен знае да те опушти. Она работи и како матичен гинеколог, па ако ја бендисаш за обични работи ќе ти брка работа. Ако сакаш специјалистичко мислење (на повисоко ниво од обичен преглед) оди во Систина.
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Мене и Трајковски Владимир на ГАК ми се свиѓа како работи. Само лудница е таму, да окапе човек...
     
  14. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Дали имал некој искуство со Д-р. Ѓорги Николов што беше во св. Лазар Скопје,јас кај него абортитрав во 6-та гест.недела и сега се плашам дали е можно никогаш повеќе да не забременам?
     
  15. irina.007

    irina.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    76
    Здраво , многу сум исплашена утре треба да ги носам резлутатите кај специалистот имам наод стар калифициран миом на утерус ( на матката ) што значи тоа ?
     
  16. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Миомите се израстоци на матката. Се хранат преку ендометриумот. Ако се поголеми треба да се извадат со хсц, во спротивно, додека не предизвикуваат болка нема проблем.
     
  17. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    Некој да има искуство со др. Станка Димитрова од Скопје Поликлиник?

    И др. Павле Кокороманов.
    Фала
     
  18. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    Za kaj kokormanov nemam zborovi da deka e star neznam dali raboti uste ali sum zadovolna mene me gledase dvapati koga bev trudna i mi iznakaza raboti koj me interesiraa sto maticnata ne mi gi objasni i zanemari. Pa taka da za obicen pap idam kaj maticnata a za se drugo ako imam potreba kaj nego :)
     
    На male му/ѝ се допаѓа ова.
  19. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.333
    Знае ли некој колку е наплаќа ПАП ?
    Нели кај матичните еднаш годишно имаш право со минимум надомест некој си да ти направи ПАП
     
  20. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Менее кога ми правеше матичниот не ми зема пари мислам само 100 ден. за преглед ми зема што ке отидеш да го видиш хаха :?: може и не треба кој го знае. А кај друг гинеколог женско видов на вратата пишеше 500 ден. за пап тест.