1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Elen4e89

    Elen4e89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    390
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам искуство со докторката Снежана од Скопје Поликлиник? Ми ја препорачаа ја сум од Гостивар па би сакала да ве прашам какви ви се впечатоците од преглед кај неа?
     
  2. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Feminki ajde spodelete iskustvo Zza ordinacija Mama, iscitav dosta dobri komentari pa neznam dali tamu da odam, nemam odeno do sega, sakam eho da napravam. Ako moze nekoj da mi kaze iskustvo od tamu i kolku im se pregledite, eho, hormoni itn. Ili pak predlozete nekoj dobar ginekolog za vo centar, Skopje :)
     
  3. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Dobar maticen ginekolog za nebremeni :rofl: ?? (povekjeto ve procitav deka vi vodat bremenost pa mi treba vaka :D )

    Me interesira I za privatnaI za drzavni polikliniki I sekako razlikata vo cenite. Mislam drzavno povekje mi odgovara pa soveti, iskustva :D

    Fala vi odnapred
     
  4. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    I jas samo dobri i pofalni zborovi sum slusnala za MAMA mislam dr. Bese nadica ke zamolam feminka koja odi kaj toj ginekolog da mi pise lp i iskustvo. Maticna mi e tatjana mlin balkan ama sakam da ja smenam
     
  5. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Zdravo Feminki kakov komentar imate za novata ginekoloska ordinacija Genesis vo Skopje DR.Gorgi Nikolov. Spodelete iskustvo sakam da idam tamu? Falaaa
     
  6. verba

    verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    193
    Ok e Nadica ama veke tolku ima pacienti sto ne obrnuva vreme kako prethodno
     
    На missy1 и Safira26 им се допаѓа ова.
  7. Среќа

    Среќа Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2015
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    2.568
    Пол:
    Женски
    Добар гинеколог во Автокоманда или во близина. За Ремедика ми ја препорачаа Снежана Стојковска, добра е ама некако за цената на прегледот + анализи не ми е баш.
     
  8. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Ова кај Тања Хаџиевска? Зошто сакаш да ја смениш, баш сум слушала пофални зборови за неа? :wasntme:
    Инаку јас не би ти ја препорачала Надица, во поглед на однос не сум многу прибирлива кога станува збор за доктори, се' додека е стручен. Ама утната дијагноза... :shake:
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Ok mi e tatjana ne deka e losa golgi godini sum kaj nea korektna grizliva i se ok. Samo nekako osetiv deka mnogu loso mi ja vodese bremenosta i se razocarav. Ne pravev priska ni vo 12 ni vo 21 nedela poradi neinformiranost, nakraj zavrsiv so ureoplazna koja za nea nebese strasna i ne prevzema nisto za nejzino lecenje kako imas druga bakterija koja e po opasna a sto nebese taka za na kraj zaradi taa ureoplazma da se iznamacime i da spasuvame ziva glava. I plakav privatno kaj kokormanov za da me gleda na eho i da prarime da ke ima anomalii zasto ne gi pravev priskite. Inaku za pap i se drugo tatjana e ok plus ima i novo 3 i 4 d eho i non stop raboti na usovrsuvanje. Megutoa sakam edna dve kontroli i zdravje ako nekoj raboti mi se sredat da planiram vtoro dete i nekoj podobar da mi ja vodi bremenosta. Ok so mnogu planovi sum znam i mnogu mu ja mislam ete rakva sum ;)
     
  10. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    И јас бев кај неа и не сум нешто претерано задоволна. Кај треба цела недела да вртам за да закажам ,па и на закажано сум чекала по саат време ред . Сестрата и е претерано арогантна , и за се нешто се наплаќа кај неа .Сеа сум кај Кекич во Промедика , и за преглед ,пап и ехо вагинално не ми земаа ни денар
     
  11. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Мислење за докторите во ПЗУ Коруноски? Позади УЈП што се.
     
    На Deemy му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Како може на бремена жена да и каже дека уреаплазмата не е сериозна не ми е јасно.
    Инаку и јас ја имав уреаплазмата (одамна не сум проверила, може и повторно да ми се појавила) со гарднерела истовремено, а Надица ми препиша лек само за гарднерелата, иако уреаплазмата ми беше во голем број и резистентна на многу лекови.
    И ја по антибиограмот си зедов вибрамицин на своја рака. Тоа што после ми даде хепатромбин да се мачкам кај вагината (како наводно отечена), а тоа се формирал апцес одвнатре, беше друга работа.
    Не знам некој да ти предложам од овие што имаат договор со фондот, ама тоа е моето искуство со д-р, па добро е да си го имаш предвид.
     
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    Toa e tragedijata so makedonskoto zdrastvo. Site se istu samo prasanje na sreka e vo kakov krug na doktori ke vlezes. Zatoa ponekogas e najubavo da se sledi instiktot i naseto poznavanje za sopstvenoto telo
     
    На blueberry93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. *sisi*

    *sisi* Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2014
    Пораки:
    748
    Допаѓања:
    446
    Пол:
    Женски
    Mislenje za Dr, Gorgi Nikolov sega ima svoja privatna ordinacija vo Sk Genesis???
     
  15. blackhorse20

    blackhorse20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    107
    Какво мислење имате за др Снежана Миленкова, ординација Коруноски?
     
  16. Shmizzla

    Shmizzla Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2014
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    21
    Каде се наоѓа Д-р Бошковски, во која ординација/клиника, населба? Пишете ми број за контакт од него.
     
  17. majavel1

    majavel1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    646
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Skopje policlinik се вика поликлиниката се наоѓа веднаш во првата зграда од десно после подвожњакот према Кисела вода, на Огњан Прица бр. 1 бројче ке најдеш на страната зошто во движење сум сега и го немам во телефон, само како и да е треба прво на информации да закажеш не лично кај докторот, поздравче и пиши што си направила ;)
     
  18. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    @karak nemoj kaj Nadica. Nikako! Ke ti kazam zosto. Ke vi se izvinam na site za dolgiot post.
    Prvo, na zakazano se ceka najmalku po 1 saat. Toa e vo najdobar slucaj. Vo avgust zakazav vo 5.30, a dojdov na red(posle karanje) vo 7.30. Vo ist termin ima zakazano po 5 najmalku. Vtoro, cenite se poseben slucaj. Raboti so fond, naplakja od rakav, ceni kako za poluprivatno. Konsultacii naplaka 300 denari, eho 300-500-700 kako ke i tekne, brisevi 1200.
    Treto ima premnogu pacienti. Raseana e skroz! Ne obrnuva vnimanie. Ne slusa. Samo gleda da projde redot i da si naplati.
    Utki ima ogromni. Mene konkretno sakase da mi dade klomifen bez napraveno hsg. Snaa mi koga bese bremena odese kaj nea. Imase ureplazma na brisevite. Spored Nadica se bese ok. Nemase potreba od terapija. Rezultatite bea losi...sledese predvremen poragaj, ama se se zavrsi dobro.
    I posledno sto mene najmnogu mi vlijaese da ja smenam. Jas delumno lecam sterilitet. Veke skoro 2 godini ne mozam da zabremenam, a taa mi vika citiram: tebe veke ke pocnam da te sonuvam. Nema, nema pak si tuka
    Sto da ti pravam veke? Ajde daj da odmoram malku od tebe i da smislam nesto novo kaj da te pratam.
    Ete toa e moeto iskustvo so nea. Inaku maticna mi e uste od vremeto koga bese vo intermed. No, ovaa doktorka sega, voopsto ne moze da se sporedi so taa od togas.
    Od mene golemo NE!
     
    На kjukli, rose60, Valentina.Vaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. pepeturka123

    pepeturka123 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Женски
    Кои се цените за ехо на приватно ?
     
  20. hope@hope

    hope@hope Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    60
    Пол:
    Женски
    Девојки ке можете да ми кажете некоја добра докторка за ин-витро во сиситина или ремедика?