1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Добар гинеколог?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anonymous, 30 декември 2009.

  1. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    Da. Ima dvajca doktori. Boskovski koj mi e mene maticen raboti so fondot. Drugata doktorka e privatno samo. Ako go izberes Boskovski nema da zgresis.
     
    На thalia zapata и Elaria им се допаѓа ова.
  2. nikolina 84

    nikolina 84 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ti blagodaram mnogu
     
  3. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Девојки, искуство со Др.Снежана Органџиска Мајсторова?
    Фала :)
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  4. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    jas imav nekoe vreme kaj nea pregledi dobra e ama i skapicka
     
  5. Panthera

    Panthera Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    711
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, од неодамна сум сексуално активна и би сакала да посетам гинеколог.
    Ова ќе ми биде прва посета, се плашам да не нешто не е во ред, ми треба некој кој ќе ми објасни убаво, па би ве замолила вие да ме упатите повеќе.
    Бидејќи не сум подготвена сеуште да ја известам мајка ми, сакам да посетам приватен женски гинеколог, во Скопје.
    Ми треба препорака каде да одам, и доколку не ви е тешко да ми објасните како би се одвивал прегледот и колку би чинел истиот вкупно на приватно?
     
  6. nikolina 84

    nikolina 84 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2016
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    zdravo sto mozete da mi kazete za dr. bozidar boskovski od skopjepoliklinik i dali raboti so fondot i dali e skap i kako mu se dvizat cenite
     
    На t-sweet и thalia zapata им се допаѓа ова.
  7. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Девојки ќе ве молам препорачајте ми добар гинеколог, по можност жена и доколку имате лични искуства кај неа. Мислам дека имам инфекција симптомите се очигледни, состојбата ми е неподнослива, а до сега немам посетено гинеколог и се паничам не знам што се случува, немам на кој да се обратам, па затоа сакам да добијам информации што е можно побрзо. Ќе ве молам пишете ми бројче во порака и која ќе сака да ми подобјасни нешто подетално. Фала ви однапред.
     
  8. manako

    manako Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Емилија Јасовиц Сивевска во Битола
     
  9. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    И јас сум била два - три пати, супер е, но како што кажаа веќе, скапичка...:)
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  10. manako

    manako Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Mene poskapo me cinese odnesuvanjeto i nerviranjeto od strana na Mirjana od Sv.Ana,dzabe besplatno eho koga nisto drugo ne mi ispita.
     
  11. Sireni

    Sireni Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    А бе сите се шашави за пари само реткост е да најдеш добар гиниколог или се мн скапи или пак ке те труја со недолично понашање ( нема да те испита или нема да биде заинтересиран за да се реши проблемот или само ке ти вика ај сега да видиме што следниот пат со овие или оние лекарства).Значи стварно незнам каде може да се појде и да наидеш на правата личност што вистински ке ти помогне.Ако има некој или некоја таква препорачајте. поздрав
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  12. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    баш така точно најточно
     
    На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.906
    Допаѓања:
    32.481
    Пол:
    Женски

    Јас ти ја препорачувам мојата докторка. Жената е супер. Можеш да ја прашаш што сакаш. Многу е пријателски настроена. Јас сум многу задоволна од неа. Работи со плави картони. За обично ехо плаќам 500 денари, за вагинално ехо 250, а за ПАП тест 250 денари. Останатите брисеви (за стрептокока, за кламидија и за микоплазма) ги плаќам 650 денари, со тоа што они ги носат. Ако сакаш можеш и ти да ги носиш. За резултати они ти се јавуваат. Докторката се вика Лолита Грковска (ординација Ложанковски).
     
    На thalia zapata и Sireni им се допаѓа ова.
  14. India

    India Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    15.688
    Пол:
    Женски
    Jас од Велес задоволна сум од Синадиновски, стар но пријатен и искусен доктор, меѓутоа сега сум преселена и новиов доктор ми се погоди исто супер, сега ми даде контрацептивни, па здравје за година дена и за бебе кај него да одам :)
     
    На Sireni му/ѝ се допаѓа ова.
  15. majavel1

    majavel1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Денес бев кај Бошковски и некако се разочарав. Имам изреметен циклус, два пати во месецот добив, минатиот пст циклусот ми траеше 10 денаимав изостанок на овулација и отидов да ми даде упат за хормони. Човекот не сметаше дека е потребно да се испитаат хормони, рано било да почекам со следните две менструации, па после ке видиме. Инсистираше да не прегледувам хормони, со прашањето зошто сакам, па немора одма и покрај тоа што му нагласив дека сакам да сум сигурна дека се е во ред зошто сакам бебче. На тоа ми одговори дека неможе во уоатот веројатно да пише дека тоа е причината зошто ме испраќа на испитување. Не ми се веруваше и на крај ми даде некако и рече со резултатите дојде после наредната менструација, а тоа е за месец дена. Изреволтирана за едни хормони си искочив и не ми се веруваше
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sireni

    Sireni Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2015
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    48
    Пол:
    Женски
    Дај боже душичке децата се најубавата работа на свет .:sun:
     
    На India му/ѝ се допаѓа ова.
  17. thalia zapata

    thalia zapata Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2015
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    и јас сум кај Бошковски и така така ми е ..пред него идев цело време кај органџиска а она ми е скапа и не работи со плави картони .. за некои работи до ден денес се консултирам со неа а кај овој пак за некои работи ...дека го пишав матичен за брисеви земање...или ехо ..
     
  18. majavel1

    majavel1 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    648
    Допаѓања:
    1.549
    Пол:
    Женски
    Незнам ама стварно е тешко да најдеш некој со добар пристап и стручен, а кој соработува со фондот. Сите добри што ми ги фалат си работат само приватно :-\
     
  19. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    И јас идам кај Цветко,но имам да кажам едно големо НЕ за него.Не дава никакви информации, те труе со неговите проблеми како имале многу администрација, а еден обичен преглед си бута во џеб 500ки.
    Не можам на сред бременост да го сменам, од причина што нема никој да ме земе сега ,моја препорака кај него НЕ.
     
    На thalia zapata му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Kristula

    Kristula Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.823
    Пол:
    Женски
    Iskreno bev samo na konultacija i mi ostavi epten dobar vpecatok. Duri i insistirase da ispitam hormoni i krvna slika, no jas odbiv bidejki mi e preku glava od bolnici. I jas planiram bebe. Se prefrliv od kaj Nadica. Taa pak bese skros ne zainteresirana. Jas i kazuvav sto treba da ispitam,a ona samo me tapkase po ramo i mi vikase ima vreme, mlada sum bila. I cenite i bea ne normalni.
    Ke vidam za boskovski i ponataka kakov ke bide. Ako ne biva, pak ke go smenam ic ne mu ja mislam. Sekoe dobro i se nadevam pobrzo ke si vidis pozitiven test(fingers)
     
    На majavel1 му/ѝ се допаѓа ова.