Долги елегантни фустани

Дискусија во 'Мода и стил' започната од elenileni, 3 јуни 2010.

 1. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  370
 2. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  170
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] толку од мене девојки :*
   
 3. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  1.542
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.217
  Jaс душа давам за Елие Сааб фустани. Он е крал на свечените долги фустани. Он и никој друг!
  Сите ги сакам ситееееее :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sweet-cherry, macence85 и Queen.S им се допаѓа ова.
 6. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  2.153
  сите ги сакам :D
   

  Прикачени фајлови:

  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  :sun: :up:
   

  Прикачени фајлови:

  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  А за Сааб значи само материјал да замота ќе направи совршенство..за мене тој е уметник не креатор ;) :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 10. soledad

  soledad Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  153
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Black.Beauty и sonce777 им се допаѓа ова.
 11. MeLL

  MeLL Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  81
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На girl.23 и macence85 им се допаѓа ова.
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.399
  Допаѓања:
  14.580
 13. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  788
  Ново хоби....долги фустани.. :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 14. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  2.274
  Допаѓања:
  3.254
  Нешто во овој стил...
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG] :inlove: :inlove: :inlove:
   
 15. Snegulkaa

  Snegulkaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  42
   

  Прикачени фајлови:

 16. pufi-cufi

  pufi-cufi Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2010
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  1.553
  Го обожавам фустанот
   

  Прикачени фајлови:

  • R.jpg
   R.jpg
   Големина на фајлот:
   58,3 KB
   Прегледи:
   6.476
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. frutini

  frutini Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  250
  Spring 2011 Ready to wear
  Alberta Ferretti
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Anna Sui
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  Badgley Mischka
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Blumarine
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Dolce & Gabbana
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Elie Saab :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Lanvin
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На girl.23 и la-chicka им се допаѓа ова.
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  1.765
  Пол:
  Женски
 19. Black.Beauty

  Black.Beauty Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  210
  Премногу сакам долги фустани, само да не се со светли бои :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 20. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.133
  Допаѓања:
  2.398
  Не сум голем љубител на долгите фустани, но со задоволство би ги облекла овие.
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

Сподели ја оваа страница