1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Должината на машкоста

Дискусија во 'Секс' започната од askme, 11 март 2010.

  1. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Лилит, јас сум искрена и како што кажав имам мали дланки, така да кај мене таа е, т.е. беше мерката.

    А тие што велат 22 и 25 цм изгледаа слабо стојат со проценките, или се заслепени од зборовите на нивните мачо љубовници.

    Душички

    Едит- секоја чест на исклучоците, ама верувам ќе се пофалеа до сега, кое машко што има 26цм, нема да сака да си го покаже :D
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.558
    Јас да сум машко и да имам толкав,ќе ми биде комплекс.Тоа ти е нешто као онаа болеста,елефантизам или така нешто,само ова не у нозе у сурла им оди! :D
     
  3. Shila89

    Shila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    204

    Сесилија има такво машко, како нема :lol: :lol: Како не си видела, само се фалеше тој индирекно (Армин Бахтијароски) дури некои феминки и го најдоа, па не почастија со еден линк од него :tmi: Го има во “Смешни мислења“ :D :D
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Баш ги читав мислењата од таа Зајачица што имаше за него пишувано и некако ми е... чудно...
    Пошо го познавам типов и не ми гледаше за ВАКОВ :D фалбаџија :D Си мислам да не некоја за инат ова му го прави. Што знаете, има секакви :D
    Ама озбилно.
     
  5. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Ај еден виц за темава
    Зошто жените се лоши возачи?
















    Затоа што мажите цел живот ги лажат дека ова
    ----------------------------------------------------- се 25см
     
  6. Gerberce

    Gerberce Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    65
    Ја исчитав темава и се утепав од смеење :D
    Јас сум имала 3 - 4 дечковци (со кои сум била интимна) во животов и горе доле на сите им бил тука некаде.
    Велам 3 - 4 зашто уствари се 3, ама со едниот од нив бев пред околу 2 години и он беше тогаш многу дебел дечко и му беше релативно „вообичаен“. После 2 години го среќавам, ослабел 30 и кусур кила и некако ептен ми се виде привлечен па обновивме дружба. Кога се соблече... ококорив очи целата - му викам - ти бе некоја луда операција да не си правел? Кутриот ми вика - не не, ми бил потонат во сало, па сега коа ослабев си искочи надвор.
    Така да, него го рачунам ко четврт, зашто разликата беше голема, да речам -подобра. Сеа незнам која должина ја добил, ама сакам да кажам дека ете, мене ми беше доста подобро со новава, поголема должина :)
     
    На Ance-to му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Annnie

    Annnie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5


    Хухууу истооо :) :D
     
  8. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Деко ми Бинго Бонго му е средно име и е доста црномањест, а и ме чешка грло кога имаме секс. Викаат имало некој со такво име :?: што му бил најголем на планетава, мислите дека е можно да е баш мојот дечко?
     
    На Lolo5 и k.i.m им се допаѓа ова.
  9. snegulka21

    snegulka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2010
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    92
    Хахахаха Боже сачувај 65 см кај ке ги стави ХАХАХАХАХАХАХХА
     
  10. spasoja

    spasoja Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Dolzina ili zadovolstvo?

    Vo potraga sum po podatoci o strana na zenskite osobi, zasto del od maskite mozebi i 99% mislat deka najvazna e dolzinata i ako imaat golm penis ke postignat se i ke ja imaat sekoja tipka ...
    Mnogu mi e vazno zasto sakam da iznesam tvrdenje i dokaz za toa dali e stvarno taka kako sto velat oni ili ostanuva ona biten e dopirod , zavoduvanjeto i predigrata ......
    Ve ocekuvam na glasenje:))))
     
  11. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Колку многу е моќна темава :lol: :lol: :lol:
    Замисли не ми светнала идеја да му го измерам :D :D абе живи глупости. Мене ми е доволен и ми е супер :) :) . За мал не му е мал ама битна е и техниката :P :D :D
     
  12. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    хехехехех
    јас секогаш се на шала му велам да му го измерам, а тој не па не :rofl:
    ама ке го убедам некако да видам во која група спаѓат според големината :lol: ]:)
     
  13. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    Колкава улога има големината на.. ? :)

    Си се „гушкавме“ во дечко ми во кревет, (не сме имале односи сеуште, рано ми е) ама до допрев таму доле и срамота вака ама јас потајно си земав мерки. хахаххаха :$ Според мерките, околу 20 цм ќе да е, а вака и широчко беше :D така споредд моево раче 13 цм има кружно. Да знае што сум направила, хахха. Него феминки мои драги, дали има тоа некаква врска со првиот сексуален однос? :$ :$ :$
     
  14. slatkichKa123

    slatkichKa123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2011
    Пораки:
    598
    Допаѓања:
    341
    И така ако може побрзо, ме интересира од лично искуство на некој, да не одам на слепо јас :D
     
  15. selance

    selance Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Ima i covekot e bel inaku e so najdolg i e vo kniga na ginisovi rekordi kolku sto uspeav da razberam i ima 37cm :)
     
  16. selance

    selance Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Michelle vaka ... kolku preparati ima za toa celulitot vas tolku preparati ima za zgolemuvanje na poloviot organ kaj maskite, vklucuvajki plasticni operacii, apcinja itn. pa sega ako ne si ti prirodna koj kazal deka i toj sto ce ti pravi deep mora da e priroden ... samo LMAO za komentarot, tvoja rabota si e da ne ti se mesam ama ne mesaj babi i zabi. nc nc nc imalo preparati be LOOOL
    P.S. "Ajde srcka pusti si online oglas 20+cm za one night stand i cekaj da ti pratat slika so metar do takvoto :rofl: "
     
  17. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    Во ред е селанче,сфативме дека ти е мал :lol:
     
  18. machorka

    machorka Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    58
    Хахах, нема потреба, селанче твоите постови кажаа се ....ама не губи надеж,еве еден линк само за тебе,чисто да те утешам
    http://www.vest.com.mk/?ItemID=D3AB6CFA ... A5679774D7
     
  19. Incubus

    Incubus Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    9
    Aj jas samiot ke si kazam za temava 19cm e kaj mene ali vikaat deka za zenata dovolni se i 15 da bidi dobro zadovolena :)
     
  20. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Да најдобро е мислм од 15-18 потоа веќе се чувствуваат болки :D :D :D