1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Душек за бебешко креветче - совет?

Дискусија во 'Бебе' започната од UbavkaBube, 18 ноември 2010.

  1. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    i jas rachunav na niv kako opcija zoshto slushav zadovolni zenicki vaka ko tebe, ama morav na antialergisko da odam poradi kuceto... a tamu nemase za zal.
     
  2. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Во Бебе Супермаркет имаат три вида на душеци, мислам дека над 15см беше 2950. Што мислите, дали е ок? Се е антибактериско, потврдо од една помеко од др страна само е поефтино од Пердормире и Дормео. Совет?
     
  3. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Штета, не би било лошо и такви да прават, а стварно се пристапни со цени. На пример, душекот за единечниот кревет го плативме околу 100 евра, а во Симпо и останатите продавници каде што можеш да купиш душек не се под 10000 ден.

    @LadyC кој е производител? Ние тоа за монтажното го купивме баш од Бебе Супермаркет, ама производство на Федер Бау беше, таман за креветчето. Некаде околу 4000-5000 беше, ако не сум грешка, ама искрено, не сум сигурна. Пред 5 години го купивме.
     
    На DigY и LadyC им се допаѓа ова.
  4. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Не знам кој производител е срце, не прашав. Има и тоа врска? Ако добро памтам спомна дека се српски. Српските треба да се добри (ваљда) :D
     
  5. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    Не знам да ти кажам право. За цената некако ниска ми се виде, ама можда па и толку се, можда и ние поевтино го плативме, само што мене реално не ми текнува сега. Ама ако споредам по кои цени добиваш душек од Федер Бау, еве во продавница да е нешто поскап, не би требало да е повеќе од 3000 со оглед на тоа дека се работи за мал душек што ќе се користи најмногу 3 години.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  6. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    jas per dormire zedov.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  7. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Како е? 4800 беше за него нели? Јас уште се мислам, ќе видам здравје што ќе направам.
     
  8. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    da, tolku e. ama vredi za keshot. pet god garancija, nepropustliva navlaka, antibakteriski/antialergiski. nema utka.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Ние бебешко душече земавме од Симпо, колку што се сеќавам беше 2000 ден. максимум, може и поефтино.

    Сега сме во потрага по душек за единечен кревет, доста понуди разгледавме и најприфатливи по цена во однос на кавалитет ми се видоа на Федер-бау, се одлучивме за моделот Relax.
     
  10. vesnik

    vesnik Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    Mayyya a
    А какво креветче имавте??? Монтажно или дрвено??? Прашувам бидејќи ме интересира дали душече од Симпо со димензии 120*60 одговара на креветче монтажно со димензии 120*60...Мене логично ми е да одговара но продавачка во Прилеп во Симпо ми рече дека можи да не одговара
     
  11. vesnik

    vesnik Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    137
    Пол:
    Женски
    И пиши ми дали сте задоволнивод душечето од Симпо???
     
  12. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.135
    Допаѓања:
    17.715
    На LadyC и vesnik им се допаѓа ова.
  13. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    @vesnik ние имаме дрвено креветче, меѓутоа другарка има монтажно и истиот душек од Симпо и одговара, а и не знам зошто не би одговарало кога се исти димензии. А кај монтажното страниците се платно и мрежа и има простор, ќе го собере.
    Инаку задоволни сме од душечето на Симпо, супер си е.
     
    На vesnik му/ѝ се допаѓа ова.
  14. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Се решив да земам душече од Локо Кроко имаат 20см со дупка у средина за ротација на воздух да не буѓоса. Цената мислам му беше 2190 денари. Искрено мене ми се допадна и мислам нареден месец да си го земам. :)
     
  15. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Да ве прашам, што мислите која е најдобра опција - какво душече да нарачам? Сакаме да порачаме од Федер Бау - http://www.feder-bau.com.mk/?q=mk/products, меѓутоа имаат повеќе видови: стандарден, ортопедски, дуосел, релакс, покет, со мемори пена....Некој да има од овие?
     
  16. letters

    letters Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 октомври 2014
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    560
    Ние зедовме на PerDormire.4800 мислам дека беше. Се консултирав и со родители кои го користат и сите дадоа позитивни оценки. Душекот е со две страни едната се користи до 6 месеци а другата за понатака.Антиаларгиски и антибактериски и има непропустлива подлога. Уште на бебо да му се допадне
     
  17. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.005
    Пол:
    Женски
    За поголемиот син го зедовме pocket душекот. За стандарден единечен кревет е, прилично е висок, мислам околу 26 см дека е. Презадоволна сум, ни многу тврд, ни многу мек, ептен е удобен. Може и за бебешко креветче, изработуваат со димензии по нарачка.
     
    На LadyC му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LadyC

    LadyC Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 март 2016
    Пораки:
    12.144
    Допаѓања:
    147.400
    Пол:
    Женски
    Јас добив на поклон од Локо Кроко од 20см со некоја дупка у средина за да ротира воздухот и е одлично. Е сега останува бебо да го сака. :)
     
    На kikin му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    Се јавив ми кажаа имале некој нов baby care тој го изработувале за бебиња и досега биле задоволни. Нешто слично како дуоселот им бил. Па решив таков да нарачам. Околу 40 евра е некаде
     
    На LadyC и Annath им се допаѓа ова.
  20. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    Девојки, од што материјал е подобро да биде душечето, бамбус или латекс?
    Што е важно при одбирање на бебешко душече?