Екстерни тестови

Дискусија во 'Образование' започната од Wild.Child, 26 октомври 2010.

 1. Smurfette.M

  Smurfette.M Популарен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2011
  Пораки:
  1.072
  Допаѓања:
  617
  не е исто како за матура....за матура си бирам јас што сакам и предмети кои ќе ми требаат за факултет (македонски, математика, социологија) :wasntme: а не ова да ми бира некој друг хемија и физика.............................
   
 2. Xepp

  Xepp Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  418
  Ова е крајно безобразно!!! ТРЕТИ СПИСОЦИ??? АЛООООО!!!
  Не, не, не. Ова е само лош сон. Кај и да е ќе се разбудам, ќе помине. Чекај бе? Абе овие стварно не се нормални!
  Да им ебам матер! :@
   
  На Someonespecial и Dog-lover им се допаѓа ова.
 3. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.273
  Допаѓања:
  7.768
  Утре протест во Свети Николе!
   
  На Emilia.Attias му/ѝ се допаѓа ова.
 4. N-ate

  N-ate Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  Кај нас 5тти список стигна, може и повторно да се измени зашто не се вметнати француски и англиски :@
   
 5. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Кажаа дека можеби ќе упаднат во киното и ќе ја прекинат претствата за патронатот, ама не верувам дека ќе помогне. Тоа е мислењето на гимназијалците од СОУ Кочо Рацин Свети Николе.
  Инаку јас планирам да присуствувам на протестот бидејќи полагам географија и македонски. Географија ми е претешко книгата е многу голема.
  Незнам зошто вака прават. Живи глупости! Кај ние ќе научеме цела книга за неколку дена?!?! :@
   
 6. Jinna96

  Jinna96 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Znaci taka,jas pravam matematika eksterno .na 27 Maj ,pa tie ne se normalni .kako mozeme za 5 dena da go povtorime siot materijal,namesto da stavat nekoj predmet koj e za bubanje kako sociologija ili pak istorija tie stavile mat nemozam da sfatam kako ,dali voopsto imaat pamet.Plus ne znaeme dali kje ima definicii ili pak zadaci ,odime na slepo .Imame ilijadnici formuli za vtora god ,kako kje gi naucime site ako ne davaat da gi napiseme na listovi ..Daj ako imate nekoi informacii kazete dali znaete sto kje ima ne testot...
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.516
  Допаѓања:
  1.851
  математика на 27 во понеделник...
  Биологија на 31 во петок ...
   
 8. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Не се знае што ќе има, велат дека биле тајни тестови, само тие од министерството ги знаеле. :sweat:
   
 9. Jinna96

  Jinna96 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0

  I nemoze le da se pobara da se pomesti datumot,kako uspeale od site predmeti matematika bas da go vmetnat vo pondelnik ,ziti se ..
   
 10. SweetCandyyy

  SweetCandyyy Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Добро тие од министерството не гледат ли дека низ цела држава се протестира ? Па луѓе каква е оваа демократија ..... на крај караеви ако не успее оваа со протестирањето јас сум за да дигнеме штрајк :D :D :D
  Инаку навистина ли повторно ќе ги менеле списоците ? :(
  Во Струмица утре има протест ке излезам да се борам во првите редови :D :D :lol: :lol:
   
 11. Jinna96

  Jinna96 Активен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2013
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Daj boze da gi promenat,matematika navistina ne mi se polaga
   
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Би било подобро да правеме летоска барем имаме слободно време да учеме, ама ете ќе правеме баш сега. Многу ни се натрупа:испрашувања, тестови па уште и ова екстерното, уфффф :@
   
 13. S.W.A.G

  S.W.A.G Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  27
  Мене ќе ме тестираат по биологија и граганско образование.. граганско во пон а биологија во петок :р
   
 14. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Не се свесни дека самите ја уништуваат Македонија!
   
 15. Butterfly14

  Butterfly14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  449
  Е ова веќе е луда работа.Денеска ни кажаа утре нови списоци ќе стигнале.И кога ќе учиме ние? За 3 дена па и најлесниот предмет да е, пак треба повторување и учење.Неможам да разберам стварно што е претерано, претерано е.
   
 16. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Во право си, ама незнам како би можеле да ги натераме да го прекинат. :(
   
 17. kolache.99

  kolache.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2012
  Пораки:
  668
  Допаѓања:
  807
  Пол:
  Женски
  И кај нас стигна нов список.
  Сега сум по граѓанско (во понеделник) и биологија (во петок), повеќе сакав да ми останат предметите од првиот список (хемија и историја). Ама добри се и овие. Најбитно ми е што немам математика. :D
   
 18. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  565
  Пол:
  Женски
  Кај нас скоро на сите се паднаа биологија и граѓанско само, на 3 деца географија и македонски вклучувајќи ме и мене :(
   
 19. blaa

  blaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  410
  Допаѓања:
  354
  Кај нас стигнаа и трети списоци, ама не се разликуваат многу од вторите. Само учениците шо ги немало на вторите ги има на третиве сега.
  Јас сум по географија и граѓанско. 8)
   
 20. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  135
  денеска прилеп ќе има протести во 19h
   

Сподели ја оваа страница