1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. pink1991

    pink1991 Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    5
    Me interesira dali probux i drugite programi rabotat preku tablet ili telefon? Ili mora od komp. Ve molam koja znae da mi odgovori? Izvinete za latinicata od tel.sum. pozdrav
     
  2. WinX13

    WinX13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    13
    сега ќе пробам од моб да се уклучам и ќе ти пишам дали може... само пробукс на моменти зафркава овие два дена (во смисла тешко да вчитува или да не ја вчита воопшто ама по неколку обиди се отвора) тоа е поради преоптовареност на сервисот и работат од таму да ја средат, нема страшно... а инаку е подобра од необукс а од нив двете има и уште една подобра :D само нема опција за мини- таскови на неа... само кликаш еднаш дневно и толку
     
  3. WinX13

    WinX13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2014
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    13
    пробукс не може ни од моб, ни од таблет.... необукс може (само може некој плуг ин да ти побара да инсталираш, ќе си видиш сама), а за на тертото не можам да проверам кликнати ми се веќе рекламите...доколку не си регистрирана еве ти линкови (да напоменам само, ако се уклу4уваш преку андроид, гледај тоа да биде од иста IP адреса секогаш, бидејќи го ризикуваш акаунтот да ти биде избришан)

    http://www.probux.com/?r=WinX13

    http://www.neobux.com/?r=WinX13

    http://www.smartcashbux.com/?ref=winx13
     
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    Да ве ажурирам како и секоја недела :) денес изнајмив уште 5 реферали, полека полека се множат. Времето за заработка е сега двојно помално па здравје наредната недела ќе имам пари за 10 реферали одеднаш. Избарав на гугл мислења и стратегии за заработка, сите беа едногласни дека треба да се изнајмуваат реферали. Кога ќе стигнете до 200 ( за околу 2-3 месеци во зависност колку сте посветени) тогаш почнете да ги збирате парите и ако сакате да си ваѓате. Сепак е ова бизнис и бар по мое ако се сфати сериозно може да се заработи некој денар плус.
    Еве ви линк:
    http://www.probux.com/?rh=4D6166616C6F74
     
  5. jamesbond007

    jamesbond007 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sonculce

    sonculce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    http://www.ptcsolution.com/?ref=eluska

    И оваа страна е од подобрите и е меѓу прворангираните на листите, а исто така и исплаќаат што е најважно.
     
  7. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753


    ШТО СЕ РАБОТИ ТУКА ? И КАКО СЕ ЗАРАБОТУВА
     
  8. jamesbond007

    jamesbond007 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Prvo treba da se registriras na ovie linkovi i potoa ke ti se pojavuvaat sekojdnevno reklami sto treba da gi klikas sekoj den.Gledaj da ne ispustas denovi odnosno sekoj den da bides aktiven bidejki taka ke imas pogolema zarabotka i po moznost gledaj da bides uklucena sto poveke vreme dodeka rabotis nesto drugo bidejki ke ti iskacaat poveke reklami..isto taka imas i zadaci sto treba da gi izvrsuvas i sto ti nosat profit kako i moznost da iznajmuvas luge sto ke klikaat za tebe...na pocetok zarabotkata ke ti izgleda mnogu mala megutoa ne treba da se otkazes nikako i so parite so ke gi zarabotis na pocetok da iznajmuvas nonstop luge odnosno referali se dodeka ne pocnes da pravis poveke pari...isto taka registriraj se i na crowdflower za da ti dava poveke zadaci
     
    На Nana19 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. acka989

    acka989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    Заработка преку интернет. Сајтот ми е испробан која што сака може да се регистрира на линкот http://www.neobux.com/?r=ileppmk и да заработи пари за шопинг :makeup:
    не се заработува преку ноќ бидете упорни и не се откажувајте.
     
  10. Jugop

    Jugop Активен член

    Се зачлени на:
    26 мај 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
  11. strumfeta13

    strumfeta13 Нов член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    и јас имам пробувано со neobox,clixsense i dr.што се со кликање реклами и воопшто не сум задоловолна, многу време поминав пред компјутер кликајќи ги тие реклами и изнајмувајќи реферали за ништо, а исто така и исплатите преку paypal не може да се прават во Македонија. Така да сето тоа ми е една голема лага..... сега пробувам веќе 3 недели со една друга страна и веќе имам 10 долари за никаква работа, нема кликање реклами и губење време, само треба да се логираш секој ден и сега на први април ќе можам да си ги извадам парите....
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. jamesbond007

    jamesbond007 Активен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    a ke mozes da mi kazes kako se vika stranata?
     
  13. strumfeta13

    strumfeta13 Нов член

    Се зачлени на:
    16 март 2014
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    stranata e svior.com treba da se registriras preku nekoj(moze i preku mene) i se uplaka 25$ toa ti e okolu 1150 den. So taa uplata za 15 meseci a moze i pobrzo dokolku si aktivna i sozdavas mreza mozes da napravis 3000$ maksimum. Site drugi strani se pregolemi vetuvanja i ogromni sumi deka ke dobies,a nisto ne vlozuvas ne im veruvam i sekako taka i se pokaza deka se lazni, ne sozdadov ni 2$ za mesec dena,a za isplata preku pay pal koja ne sorabotuva so Makedonija da ne zboruvam, ova e mnogu rasprostraneto po kumanovo i srbija. Pa i logicki e uplakas 25$ i si "kupuvas" reklama i potoa samo si se logiras drugi ti ja gledaat i so toa ti si pravis pari. Ako si zainteresirana moze da ti ja poobjasna ubavo kako raboti se.
     
  14. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    http://internetzarabotkamk.webs.com/
    дали може некој да ми објасни повеќе за ова и дали има некој пробано? несакам да ми кажува некој лаги некој што не верува, само некој што има пробано и со сигурност знај дали работи или не.
    сега пред малку го забележв на фб страната имаше слики од префрлани пари, као доказ дека не е превара, ама нели секој би направил нешто за да поверуваме.. Затоа ми треба мислење од некој што пробал :)
     
  15. confused

    confused Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2009
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    326
    Штрумфета13 грешиш. Прво си презела голем ризик да вложиш 25 долари, но нејсе, твои пари троши ги како сакаш. Гарантирам дека на пробукс се заработува. Ако прочепкаше малку на интернет ќе видеше дека никаде не се спомнува дека за месец дена ќе правиш по 1000 долари. Тоа го нема ни на филм. Си пишува многу убаво дека ќе ти требаат околу 7-8 месеци за да почнеш да ги вадиш првите пари, ако сакаш да извадиш солидна сума. За 5-10 долари брзо се стигнува ама не е тоа целта. Не знам што си очекувала за работа која ти одзема се на се 15 минути дневно. Еве за пример, замисли дека работиш како продавачка во бутик, по 15мин секој ден. Што мислиш колку ќе ти платат, ако знаеш дека дневница е околу 400 денари? Значи треба да работиш 8 саати за 400, па пресметај колку ќе се 15 мин.

    Мој совет ви е да не вложувате пари, затоа што никогаш не се знае колку ќе биде трајноста на овие сајтови. Може утре да ги затворат. Не гледајте на ова како работа со која ќе се издржувате, туку како обид да се заработи нешто плус. Во најлош случај сте изгубиле 15 мин дневно кои и онака би ги потрошиле на фејсбук.

    Нејсе, неделно ажурирање: Како што и ви реков минатата недела, овај пат имав пари за 10 реферали. Ги изнајмив вчера, а денес веќе имам доволно пари да изнајмам уште 3 благодарение на нивните кликови. Со оглед на тоа дека може да се изнајмуваат реферали само еднаш неделно, тоа значи дека наредната недела ќе имам пари за уште 15. Тоа се 5 плус. Значи дека сум почнала да заработувам.

    Еве линк: http://www.probux.com/?rh=4D6166616C6F74

    Деновиве ќе седнам и ќе ви напишам стратегија на заработување, од она што го најдов јас на нет и од лично искуство.
     
  16. acka989

    acka989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2014
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    1
    колку што разбрав станува збор за neobox лично јас гледам реклами на овој сајт и сум задоволна ова е ленкот преку кој може да се регистрираш http://www.neobux.com/?r=ileppmk откако ке се регистрираш може да ми пишиш порака да ти објаснам по детално.
     
    На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. sonculce

    sonculce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Се зачленив пред 8-9 дена на Microworkers,завршив 40 задачи за тоа време, сега ми се појавуваат задачи во HG,ама повекето се да имаш блог или веб страна и не можам да ги работам, а основните задачи кога ке завршам со работа и ке пријавам дека сум завршила ме праќа на рејтинг страната. Инаку рејтингот ми е 93%. Може некој да ми каже дали треба да чекам некој ден за да можам да продолжам со извршување на основните задачи или е нешто друга работава. Ако некој знае нека помага :) вака имам работено за џабе неколку задачи кога не ми се на листата извршени задачи.
     
  18. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Дали мислиш на Кешфиеста човечето?
     
  19. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Здраво Штрумфета! Ајде ќе кажеш после први дали си извала инаку и јас почнав на необукс и пробукс и сношти ги купив првите реферали па ќе видиме како ќе иде.
     
  20. SiMpAtIcNaTa

    SiMpAtIcNaTa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.606
    Дечки а зш се тие реферали? Јас веќе месец и нешто сум зачленета на ProBux и сега кога кликнав за реферали видов дека можам да купам 10. Треба ли да се купуваат или може парите да ми стојат онака, без купување ? И може ли PayPal да се направи преку интернет за во иднина да си ги префрлам парите таму и да си порачам нешто? тенкју :)