1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Заработи преку интернет

Дискусија во 'Барање работа' започната од littlegirl92, 5 јануари 2011.

  1. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    и јас се зачленив на овај сајт
    а колку се заработува од член, член што ќе се регистрира на мое име?
     
  2. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски

    Зависи кое ниво си, ако си прво по 1$ (1% од месечна заработка 60$ и 1% од месечна активација 40$) и не само тие што ги имаш ти зачленето туку и од тие што ќе зачленуваат до 6-ти степен. Тие ти што ги зачленуваш ти се прв степен, тие од прв степен што ќе зачленат ти се втор степен тебе и се така до шести
     
  3. bebeto93

    bebeto93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2014
    Пораки:
    432
    Допаѓања:
    165
    јас почнав, $9 до сега :)
    само како да убедам некој да почни? никој не сака да верува дека функционира ова.. и малку пари му изгледаат...
     
  4. Iv.girl55

    Iv.girl55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2013
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    103
    Пол:
    Женски
    Испрати им слики од групата на Фејсбук таму има потврда дека успеале да подигнат пари. Има многу кои не веруваат, немам ни јас подигнато сеуште пари и на моите членови им кажувам да пробаат, не одзема многу време и ништо не вложуваат. Јуни или јули месец треба да се изврши мислам дека ќе биде првата исплата од член од Македонија, штом тоа се случи веднаш ќе ја постирам тука сликата за доказ и се надевам дека нареден доказ ќе го постира некој од членовите што го пратиме овој форум.

    Поздрав :)
     
    На bebeto93 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Sandra90

    Sandra90 Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Здраво

    Ме интересира кој работи на oDesk сега се логирав па доколку сака некој да ми објасни како се работи.
    Фала :)
     
  6. mh23

    mh23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    47
    Сакам да прашам дали може преку таблет да се работи? имав слушнато како да не може демек ама и тоа е еден вид компјутер
     
  7. zeka

    zeka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 август 2013
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    9.955
    Пол:
    Женски
    Link za registracija
    www.libertagia.com/SilverGirl

    Upatstvo za pocetnici
    http://cl.ly/033r0C1W0P0O

    Праќање на документи!!
    Одкако ќе завршите со регистрацијата следно што треба да направите е да
    го посетите полето Personal Data во вашата канцеларија.
    Тука имате неколку табови.
    - Во Members Data потребно е да ги пополните информациите кои ви се
    бараат како адреса, град, држава.
    - Change Email служи за промена на емаил адресата.
    - Upload Documents е место каде треба да ги закачите вашите документи.
    Бројот од документот кој го внесовте при регистрација треба да биде ист со
    бројот на документот кој го испраќате. Потребно е да испратите предна
    страна од документот во првото поле, задна страна од документот во
    второто поле, и во третото поле каде се бара Address Picture доколку
    документот кој го испраќате на задната страна има адреса тогаш може да ја
    пратите повторно таа страна а доколку нема адреса тогаш потребно е да
    испратите сметка од вода, струја или телефон каде стои вашето име и
    адресата. Напомена: имате период од 30 дена да го сторите ова во
    спротивно вашата заработка ќе биде избришана.
    Ова е потребно за компанијата да се заштити од лица кои креираат лажни
    сметки како и за ваша заштите да никој освен вие може да ги подигнете
    вашите пари.

    Најчести прашања!
    1. Како се заработува?
    - Со извршување на дневни задачи поточно преку advertising, со процентуална
    заработка од тимот кој го градите или со продажба.

    2. Колку се заработува?
    - Тоа зависи од вас, вашиот пакет и од тимот. Од извршувањето на задачи
    заработувате неделно, плус 1% од целокупната заработка на тимот испод вас
    до 6 генерации, плус процент од продажбата. Може да работите една од овие
    работи или да ги комбинирате истите.

    3. Како се подигаат парите?
    - Парите се подигаат на два начина:
    1. Директно на банкарска сметка преку Wire Transfer која ќе ја поднесете во
    вашата канцеларија за што ќе ви биде потребен документ од банката кој ги
    содржи SWIFT и IBAN кодовите кои се потребни за префрлање пари од
    странство.

    2. Со дебитната картица од компанијата GiaCard која може да се нарача за
    $30 кои може да ги платите од заработката.

    4. Која е минималната сума за исплата?
    - Минимална сума за исплата во моментов е $300 кога истата ќе ја имате во
    available balance. Парите се подигаат помеѓу 1-ви и 10-ти во месецот а
    процесирањето на исплатата се врши од 11-ти до крајот на месецот.

    5. Зошто е потребно да испратам документи?
    - Тоа е потребно за заштита на компанијата која на тој начин ги избегнува
    лажните сметки на луѓе кои имаат поинаква намера од онаа да работат. На тој
    начин се гради стабилно место кое ќе привлекува клиенти и за кое
    компанијата ќе може да им потврди на своите клиенти дека работи само со
    вистински личности кои постојат со име и адреса. На овој начин градат
    стабилна компанија.
    - Поради ваша сигурност за потоа да никој освен вас неможе да ги подигне
    парите. Исто така тие документи ќе бидат верификувани при секое
    подигање на пари со цел да се обезбеди сигурност на клиентот.

    6. Имав $20 од изработка на задачи но ми исплатија $15. Зошто е тоа така?
    Компанијата исплаќа само за 5 дена во неделата. Така да задачите за викенд
    се ставени во случај да некој пропуштил некој од работните денови и не ги
    извршил задачите тој ден, тогаш ќе може истото да го надокнади за време на
    викенд. На овој начин сте пофлексибилни и може да изберете кои 5 дена во
    неделата ќе работите. Значи како бронзен член неможе да добиете повеќе од
    $15 неделно.

    7. Зошто имам $0 на сметка во Tasks а имав $15?
    Заработката од Tasks секоја недела се ресетира за да може да започне
    одново во Понеделник и истата се префрла во вашиот вкупен баланс. Тие
    пари се пресметуваат најчесто во Понеделник но ако има технички проблеми
    може да задоцнат до Вторник или Среда, некогаш покасно некогаш порано. И
    ако се случи да доцнат не грижете се парите ќе ви бидат префрлени, може да
    задоцнат но не и да не исплатат. Парите се префрлаат за сите членови на
    компанијата во исто време без разлика на пакетот кој го имаат или времето
    поминато како член во компанијата.
    8. Зошто ми се одземени $40 од Balance?
    Тие пари се за месечен надоместок и не ви се одземене туку се префрлени во
    Captive Balance. Тие пари може да ги користите за надградба на пакети и за
    купување на производи, на овој начин нема да трошите ваши пари при
    надградба на пекети и ќе ги користите оние кои сте ги заработиле тука.

    9. Зошто ми се одземени пари од Balance при купување на производ или
    надградба на пакет кога имам доволно во Captive Balance?

    Редоследот на кој се одземаат парите е следниот.
    1. Balance; 2. Available Balance; 3. Loan Balance; 4. Captive Balance;
    Доколку немате пари во првите 3, сте ги потрошиле или доколку сте ги
    подигнале тогаш се користат парите од 4.

    Zakonski propisi
    Na megjunarodno nivo biznis sa MLM kompanijama cveta. Globalno ova industrija čini više od 70
    milijardi dolara godišnje sa 20 miliona nezavisna clanova. Izveštaji pokazuju da se do 150.000
    pripadnika svake nedelje negde u svetu registruje u nekakve MLM kompanije.
    Mnoge kompanije koje žele da zarade više prošire svoj posao na megjunarodno nivo i to rade kroz
    razne metode, uključujući:
    - Međunarodni licenci i snabdevanje na ekskluzivni aranžmani - kao franšiznih aranžmana;
    - Zajednička ulaganja sa lokalnim partnerima, i
    - po mogucnost, ako oni mogu da ga si priušte, sa finansijske i vremenske tačke, uspostavljanje
    svoje prisustvo u stranim zemljama.
    Razumevanje poslovnih i pravnih pitanja i zakonodavstvo je najvažnije za međunarodnu ekspanziju.
    Pravna studija može biti napisana za svaku pojedinačnu zemlju. Za početak, ovde su napisane
    kratka pravila koja jedna MLM kompanija mora da ispuni da bi mogla da počne biznis na
    međunarodno nivo.
    1. Korporativni i stranih advokata.
    Potrebno je da pronađete savet ili kancelariji u stranoj zemlji koja ima ekspertizu u direktnoj
    prodaji. Možda ćete morati da pronađete nekoliko različitih advokata sa iskustvom u direktnoj
    prodaji, uključujući hranu i lekove, poreza, korporativne strukture, itd u zavisnosti od proizvoda
    koje nudi MLM kompanija.
    2. Robne marke ili zastitini znak (Trademarks) .
    Bacite pogled u zastitinog znaka u registraciji vaše kompanije i zastitnog znaka proizvoda i usluga
    koje vasa firma nudi, i po mogućstvu pre nego što čak i ugjete u zemlju u koju želite da se
    proširite.
    3. Potrošačko zakonodavstvo.
    Svaka zemlja ima varijaciju trgovinske prakse, zakona, zakona potrošača i anti - piramidalne
    statute. Oni se razlikuju u svetu, a vi morate da proverite lokalne zakone piramidalne sheme da se
    uverite da vaš kompenzacijski plan i marketing metod su u skladu sa zakoinima u toj zemlji. U
    stvari, u mnogim zemljama mozete da dobijete savetodavna mišljenja ili saglasnosti od državnih
    agencija, u vezi sa marketinškom programu pre prijave u toj zemlji.
    4. Prihodi.
    Proverite ograničenja koje vi i vaši Prodavci mogu imati u pogledu poslovnih prilika koja se nudi i
    kako to može biti predstavljeno.
    5. Usaglašenost proizvoda.
    Proverite vladine standarde za proizvode koje nudite. Specifične vrste proizvoda mogu da imaju
    svoje propise u okviru države. Moraćete da proverite celu liniju proizvoda.
    6. Intelektualna svojina.
    Pored robnih marki mozda ce trebati da registrujete patente za proizvode u vašoj zemlji. Možda
    ćete morati da proverite ograničenja prenosa prava intelektualne svojine, kao što su licence za
    softver, itd.
    7. Bankarstvo.
    Tu će biti veliki pokreti novca unutar i van zemlje, zato morate da proverite ograničenja kretanje
    valute preko granica.
    8. Porezi.Trebate dobro proveriti nacionalnih, pokrajinskih, prodazhbenite, poreza na dodatu vrednost i
    druge poreze. Vaš korporativni savetnik, poreski računovođa i strani savetnik treba vas savetovati o
    većini poreskih olakšica i metodama rada bilo da je kao affiliate, eksopozitura, kancelarija itd.
    9. Korporativna forma.
    Morate imati lokalno vlasništvo. Morate imati lokalnu kancelariju, akcionara i članova vašeg
    upravnog odbora. Morate se u potpunosti razumeti šta znači vaše prisustvo u stranu zemlju.
    10. Informacije o privatnosti.
    Morate imati sporazume o lokalnim i međunarodnim nivoima da zaštitite svoju liniju proizvoda i
    svoje poslovne tajne i poverljive informacije.
    11. Antimonopolski i trgovinske regulacije.
    Morate da proverite ograničenja na cene, odnose sa svojim članovima i klijentima, odnosi sa
    drugim konkurentima, itd, da potvrde da oni ne krše lokalna pravila antimonopolske i trgovinske
    regulative.
    + + + + + + + + + + + + + + +
    Jedna MLM Kompanija mora da bude registrovana u skladu sa centralnim i lokalnim poreskim
    organima. Morate imati registrovano sedište. Morate imati deklariranu početnu kapitalnu
    investiciju. Mora da ima validne proizvode koje se prodaju i koje zaštićeni žig. Mora da izdate
    fakture (invoices) za svaku prodaju i finansijske transakcije i da platite porez na tim fakturama.
    Sve ovo ima LibertaGia.
    Ovo su samo nekoliko pravila koje kompanija mora da ispuni da bi bila legalna i registrirana MLM
    kompanija na lokalnom i mshunarodno nivo. Naravno postoj

    Rejting na liberta.
    http://libertagia.com.w3snoop.com/
     
  8. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Како од девизната? Јас на пајза ја оставив обичната тековна сметка и ми ја прифати ќе има некој проблем при вадење?
     
  9. tamicka

    tamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    5
    LibertaGia!
    За подобро да се информираат луѓето од Македонија, сите иформации во врска со компанијата (нивните заработувачки,услови,дејности,итн) ги склопивме на едно место уредени и разбирливи за секој да може да се информира и нормално ако сака да почне да работи. http://www.libertagiamk.com/
     
  10. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Конечно и во МК реална интернет заработка !

    Девојки, придружете ми се и почнете да заработувате пари од интернет !
    (Вадењето пари од овакви сајтови стана реалност во Македонија пред некои си 3-4 месеци, кога Neteller овозможија да се праќаат нивните светски признаени картички (Net+ card) да се користат и во Македонија!)

    Се работи за *Probux*, сајт на кој стотици илјади членови дневно заработуваат добра пара.
    Сајтот функционира на тој начин што едни се рекламираат а други ги кликаат (гледаат) рекламите и добиваат пари за тие кликови.

    Знам дека многу од вас се запознаени со овој бизнис па ќе ве замолам да ги изоставите вашите излишни коментари како "оваквите сајтови се измама, оваквите сајтови не плаќаат, бла бла"... бидејки и самите ќе се уверите од 2-те слики кои ги има во продолжение. (на 2 многу слични сајта извадив по 40$+ пред околу недела дена )

    Со тие пари потоа може да се нарачува преку интернет или да ги поврзете преку Net+ Master (Neteller) картичка со која може да плаќање секаде каде што се прифатени Master card картичките.

    Како да заработите од овој и другите овакви слични сајтови?
    - Целта е да почнете да изнајмувате „реферали“ и да предложувате нови членови да се приклучат на сајтот (како што јас вам ви предложувам). Изнајмените и ново-вклучените реферали кликаат реклами за коишто освен самите они и вие добивате некој бонус за тоа.

    На почетокот е навистина многу бавно, но како поминува времето, бројката на ваши реферали ќе почне да се зголемува експоненционално а со тоа и вашата заработка од сајтот.
    Моментално јас сум со околу 750 реферали (4-5 месеци сум активна) и дневно заработувам бруто 7-9$. Но ова не е лимитот, кога ќе дојдете до 2000+ реферали вашата дневна бруто заработка би била некои си 20-25$.

    Свесна сум дека има премногу скептици кои пробале но не го упознале доволно добро системот на работа и се откажале поради бавниот развој или немањето начин како да ги извадат парите во Македонија. но ете има и девојки како мене кои заработуваат доста добра пара од оваквите сајтови (денес парите може да се извадат многу лесно и во Македонија, преку Нетелер).

    Добрата работа во сета ова е тоа што сите ние дневно сигурно поминуваме барем 5-10мин на компјутерот и тоа е сосема доволно за да ги искликате сите реклами и да си ги проверите рефералите. Така да, доколку секој ден дремете на компјутер ова е одлична прилика да го искористите барем малку интернетот и да заработите некоја пара од него додека се допишувате на фејсбук/твитер, нема што да изгубите и доколку само пробате и се откажете.

    Ако успеавте да го прочитате целиот текст и ве барем малку заинтересира - слободно
    регистрирајте се од мојот линк - http://www.probux.com/?rh=647A6F6C6562616E6F76

    ИЛИ

    пишете ми на len4e.banova@gmail.com - ќе ви одговорам на се што ви треба и ќе ви помогнам околу целата постапка за креирање и верифицирање на профил на Нетелер.

    Слика1 : http://i.imgur.com/brIr5hI.png - Primenite pari na Neteller.
    Слика2 : http://i.imgur.com/SIWs13q.png - Zapbux
    Слика3 : http://i.imgur.com/iYo4uWh.png - Probux
     
  11. levely

    levely Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    914
    Допаѓања:
    902
  12. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Конечно и во МК реална интернет заработка !

    Еееј супер, уште една членка-Македонка, баш ми е мило ^_^
    Биди активна на Ex-Yu форумот ако можеш.. ќе научиш доста добри работи и таму од темите.
    Сега сум малце зафатена но до крајот на вечерта ќе ти вратам на пораката во Пошта ;)
     
    На levely му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Flower93

    Flower93 Нов член

    Се зачлени на:
    16 мај 2014
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    0
    Конечно и во МК реална интернет заработка !

    Не глеаш дека ти праќа нејзин профил за да се логираш преку неа и автоматки таа заработува пари од тебе?! До долку неможеш да го согледаш тоа? Епте едноставно прати инвајтс добиј пари, а на овие им се потребни профилите, колку повеќе профили имаат толку повеќе заработуваат, а тебе те стават во една огромна вреќа со сите останати, а како заработуваш?- Па ако успееш да доловиш некој твој најблизок во вреќата. Фала ти :*
     
  14. KittyT

    KittyT Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    112
    Заработување од дома

    Може ли да ми кажете нешто повеќе за freelancer.com ? Благодарам однапред :)
     
  15. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
  16. Ariana.djm

    Ariana.djm Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Од минатиот месец се зачленив во SFI. Се имав и порано зачленето пред некоја година ама ич не ми се погоди спонзорот кој требаше да ми е ментор и да ми каже што да правам. И сега ќе се изедам од мака што тогаш се откажав, оти сега кој знае кај ќе бев.
    Оваа програма е и за дополнителен приход ама парите можат да бидат и толку големи за да ви е доволно како единствен приход.
    Сега спонзор ми е една хрватица која е во топ 10 на балканот.
    Девојки, од обичен член прво станав Executive Affiliate за два дена, а вчера (за 15 дена) во последниот ден од мојот прв месец станав Bronze Team Leader. Сега имам 38 луѓе под мене во мојот тим (највеќе странци) и имам на балансот преку 130 долари за земање. (за информација ни еден долар од ова не е од членовите под мене, само од мојата работа месецов)
    Чисто за информација, фирмава успешно работи 16 години и исплаќа пари на Мастеркард дебитна картичка секој 10-ти во месецот без исклучок за парите заработени во предходниот месец.
    Точно е дека заработувате најмногу ако соберете тим под вас ама за разлика од другите вакви фирми никој тим лидер неможе да заработи од членовите под него ако тие не станат два месеца Executive Affiliate и не почнат да собираат и тие поени и луѓе под нив. Значи моја основна задача не е само да соберам кој било под мене и толку, туку јас за воопшто да заработам од тимот од регурутации (дополнително од моите самостојни акции што сама си ги вршам) јас морам да ги обучам и да ги дотуркам тие под мене да успеат.
    Ризик едноставно нема бидејќи прво за да се зачлениш и да почнеш со собирање на поени од акции е бесплатно. А што и да ви препорачам да правите за да успеете нема ништо да ризикувате бидејќи јас ќе мора да го имам направено тоа ПРЕД вас :) Значи ако ме следите одите на сигурно дека некој пред вас веќе го правел тоа и резултатот ќе може да си го видите сами пред било што да направите.

    Јас ве канам да ви бидам спонзор и ментор. Ви ветувам дека ако сте упорни и ме следите што ви кажувам и ако сте решени да 2 саати во денот ги употребите на работава за помалку од месец ќе станете Тим Лидери и кје имате свој тим. Нормално и тогаш и секогаш ќе ме имате мене да ви помагам со се живо.
    Пак ви кажувам .. точно дека регуртирам ама ни случајно не може да заработам само ако се зачлените а не успеете да постигнете нешто. Овде или сите успеваат и заработуваат или никој.

    Еве ви линкче за зачленување. За повеќе инфо може да ми пишете и приватна порака

    http://www.sfi4.com/14356274/FREE
     
    На merlinmonroe56 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    ^
    Јасно е како ти така и повеќето кои пишале тука дека си бараат луѓе кои ќе работат под нив. Ама кога лажеш барем на претерувај толку со сумите, 130 долари за 15 дена, јеа рајт.
     
    На tigrica92 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. leilanolo

    leilanolo Нов член

    Се зачлени на:
    31 мај 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Има некоја работа на интернет која и тинејџери ќе можат да работат? Или овие што ги кажувате важат за секоја воздраст?
     
  19. Ariana.djm

    Ariana.djm Активен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    9
    Како прво изгледа дека не ми го дочита постот :)
    Барам луѓе кои ќе бидат под мене ама ќе работат за себе а ЈАС ќе работам за нив и со нив.
    Разликата од оваа фирма и другите е дека ако членот што е под мене не е Executive Affiliate 2 месеци потврдени јас нема шанса да добијам од него ни еден единствен поен :)
    А кога ќе стане некој уште првиот месец Executive Affiliate, SFI му ПОКЛОНУВА минимум од 2 члена под него, а најчесто повеќе (2 се гарантирани минимум - и тоа се луѓе кои се зачлениле дирекно од сајтот и нели мора да им се додели некој спонзор). Мене ми поклонија 8. Следниот месец добиваш многу повеќе луѓе ако го задржиш статусот.
    Значи само ако им помогнам на луѓето да си успеат тие лично 2 месеци тек после тоа јас ќе добивам некои поени и пак ќе МОРАМ секој месец да им помагам - засекогаш.
    Значи никој не работи за мене. Секој си работи за себе ај јас работам за нив и со тоа ме наградува SFI со дополнителни поени.
    Тоа е што се однесува до фирмата.
    Е сега за парите.

    Бидејќи мојата спонзорка ме поучи како и што да правам јас уште првиот месец напредував до Бронзен тим лидер.
    Сите лидери добиваат нешто како акции од фирмата.
    Брознените добиваат 1. Еве што вика сајтот

    Second Home CSAs Pending
    Become a Team Leader to earn these CSAs
    (last month's value was $124.20 per share)

    Ова го проверуваат околу средина на месец и затоа е Pending. Кога ќе видат дека минатитот месец сум станала Team Leader - Бронзен ќе ми дадат една акција -= вредност од околу $124.20

    второ
    Access your $10 Bronze Bonus upon achieving TL2 status.

    ТЛ2 значи дека втор месец си тим лидер. Мене ова ми е ВТОР месец :)

    Значи $124.20 + $10 = $134.20

    Овие пари значи ми се од SFI подарок дека сум тим лидер.
    Не сум ги добила од луѓето под мене.
    Значи јас НЕ ЛАЖАМ и страшно глупо е да даваш такви паушални коментари и навреди од ракав без да знаеш за што правиш муабет.

    А што се однесува до поени добиени од тие под мене, ако имам среќа да ги обучам и да си добијат тие статуси и поени и пари, SFI ќе ме награди со поени сразмерно на тоа што тие го добиле. (Ни случајно повеќе)
     
  20. Len4eB

    Len4eB Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    Само едно ќе ти кажам.. си се зае*ала страшно јако што исплатите ги правиш преку Пејза а не преку Нетеллер.. сигурна сум дека знаеш оти пејза зема фиксно 25$ за една трансакција.. м?
    П.С. батали го Нео.. пропаднат е тој веќе два месеци.. нема никаква активност таму.. а и рефералите се катастрофа.

    Прочитај го мојот пост погоре.. кај Пробукс нема годишни граници и може секој да работи, колкав и да е, од каде да е.. без проблем..
    Слободно ме и исконтактирај ако имаш нејаснотии откако ќе се регистрираш.
    Поздрав

    ---------

    П.П.С. све е точно и ова за СФИ, само што таму треба мнооооооооогу, мноооооооогу замарање за да постигнеш некаков резултат... додека кај Пробукс буквално ти требаат 5-6мин дневно за да си ги искликаш рекламите и да си ги „средиш рефералите“..