1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Знаци дека изневерува

Дискусија во 'Врски' започната од magic, 13 декември 2009.

  1. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Кои се според вас знаците дека дечкото/мажот ја изневерува девојката/сопругата? Што се менува во неговото однесување? Каков е во тие моменти?
    Ја отворив оваа тема, затоа што мислам дека секоја жена треба да ги знае овие знаци за да може навреме да реагира ако не дај Боже е изневерувана.
     
  2. rjgdm

    rjgdm Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    40
    kaj sekogo se razlicni kaj nekoi nezainteresiranost , ladno odnesuvanje sprem partnerot ,nekade pak se e isto no sitnici na koi sto ne obrnuvame vnimanie ima kako sms poraki i taka nataka se e individualno..... dokolku imas primeteno nesto kaj odnesuvanjeto kaj tvojot partner napisi
     
  3. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Jas mislam deka kaj sekoje poedinecno ne postoi pisano pravilo,nekoi zanemaruvaat nekoi pak togas najmnogu ti posvetuvaat vnimanie mislam deka nesto se menuva no toa moze da se primeti samo ako si pododlgo vreme so nego pa seta taa nagla promena ti bode vo oci ,ama 100% sum sigurna deka sekoja zena moze da oseti koga mazot ja izneveruva ,mislam za mene si znam a dr neznam dali ke se slozat so toa ,jas naprimer ne se slozuvam so ona zenata posledna doznava ,jas prva hahahahah pozdrav
     
  4. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Се сложувам со тебе секој различно дознава а она жената последна дознава мислам дека не е точно многу дознаваат но се прават дека не знаат :twisted: тоа ми е многу глупаво
     
  5. macki4kaaaa

    macki4kaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2





    sekoj razlicno doznava masko koga izneveruva togas mn mn ne ti obrka vnimanie i ne misli na tebe kako ponapred se se mene mn brzo kako i da e mal e svetot a na lagata i se kratki nozete taka da mn brzo se doznava znam od licno iskustvo
     
  6. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    а што ако на партерот му доаѓаат смс пораки од непознат код со љубовна содржина,а притоа во пораката го пишува неговото име и презиме а тој се колне дека нема поима од каде се пораките,дали ќе му верувате?
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Па, зависи од содржината, ама не може скроз ништо да не знае штом таа некоја има број негов и му знае и презиме.
    Е сега не мора да значи дека е нешто страшно, може некоја си се обидува нешто, а он се прави наудрен за мир во куќа, да не се објаснува за глупости, ама може и да има нешто повеќе, па најубава му е опцијата да глуми од Марс паднат.
     
  8. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    тогаш во твое присуство нека се јави на бројот па ќе видеш според реакцијата
    нормално ако речи соговорникот како си (и името на дечкото) очигледно се знаат и не е непознат .
    а верзијата ,, ајде бе не ќе се замараме со некои , или пак кои и да е нема да не раздели нема ништо да постигни“ да знаеш дека значат позната особа
    ако тој стварно не знае кој е ќе се согласи на се за да не се карате т.е. за да сватиш ти дека ја кажува вистината. и немој да паѓаш на тоа “зар не ми веруваш„ одговори му ти верувам ама сепак сакам да знам кој е и шо сака
    гуд лак :*
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.514
    Пол:
    Женски
    Види вака, да ти кажел некој нешто за него, па да се прашуваш дали да веруваш. Вака имаш доказ, порака. Најубаво да си го рапрашаш, нека си објасни што е и како е. Уште посумљиво е што вика дека нема поима за тоа.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Во случаите на изневерување, нема таа другата да му праќа смс на мобилен. Освен ептен ако е глуп дечкото. Тој ако изневерува ќе се стави се во ред, ќе се слуша со таа кога е сам, таа ќе знае дека не треба да му пишува, посебно не кога е со девојката и такви ствари....Денеска број и име и презиме можеш да дознаеш на било кој во еден потег, за 5мин.
    Може да е некоја бившна или некоја што не успеала да го има па сега сака да му прави проблеми. Ова мене ми е најверојатно. Барем во мојот случај ако се деси такво нешто ќе му верувам
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. stilas7

    stilas7 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.050
    Допаѓања:
    694
    Пол:
    Женски
    морам да напоменам дека не е мобилен број,туку пораките стигнуваат со код од оператор.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Се сложувам со тебе, ама многу често тие другите не ни знаат дека дечкото има девојка, па така не може да и каже кога да му пишува.А некои пак и намерно ќе пратат.
     
  13. cindy

    cindy Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    166
    Во случаите на изневерување, нема таа другата да му праќа смс на мобилен. Освен ептен ако е глуп дечкото. Тој ако изневерува ќе се стави се во ред, ќе се слуша со таа кога е сам, таа ќе знае дека не треба да му пишува, посебно не кога е со девојката и такви ствари....

    јас мислам дека никоја не сака да биде резерва и можеби ова го прави за да биде единствена
    не велам дека те изнаверува кажувам општо за тоа дека нема да пишува кога си со женската ... хммм прво време можеби но подоцна ќе и се смачи да биде во резервен план па ќе превземе нешто
    сори :( мое мислење али ипак наведувам НЕ ВЕЛАМ ДЕКА ТЕ ИЗНЕВЕРУВА можеби е бивша како што кажа Алиса али ако е така ќе ти каже нема да рече не знам кој е
     
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    Стилас, штом не е конкретен број може да е и нешто местена работа и намерно, мислам дека треба да му веруваш.
    На другарка ми и стигаа пораки и тоа со име од тој што праќа и после дознавме дека други другарки ја зафркавале.Денес има милион програми и финти.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Има многу знаци,ама мислам ние женитеимаме интуиција за такви работи....или има случаи кога жените забележуваат нешто,ама се плашат да си признаат или да навлезат подлабоко во тематиката :lol:
    зависи колку време сте со него,неа,па одеднаш ако почне да се менува-да не се јавува на тел,да искача без вас-почесто :!: ,да останува после работа на состаноци, :?: ,да бара изговори за немање секс,итн....
    а ако не сте доволно време со некого незнам ,тешко е да се примети,,,во секој случај тешко е таа глума да се скрие,и кога тогаш се дознава ;)
     
  16. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30

    Што мислите вие феминки дали изговорите за немање секс се знаци за изневерување? ;( Доста долго сум со дечко ми , и имаме правено муабет на таа тема, зашто постојано наоѓа изговори? Дали веке не ме сака, несака да има со мене ништо, можеби има со друга? ;( Сето тоа го отфрлува како можна опција,и вели едноставно не ми е денот :^) , не му се сакало,не му е добро,го боли стомак, и тн и тн. Навистина сум разочарана,изморена од убедувања! Па не сме престарени мајка му стара,баш на наши години и на должината на нашата врска мислам дека тоа трбе да биде редовно бре брате :lol: ,да не се залажуваме! :^) Барам искрени мислења,а што мислете драги феминки?
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  17. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.553
    Пол:
    Женски
    Зависи од тоа колкав период тој одбегнува. Ако е подолго од две недели, па еве месец да дадам јас би се запрашала кој е проблемот. Па не е нормално да е до мене, со мене и месец дена да не посака ништо.
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Зависи и колку време "одбива" да имате секс. Не велам дека не е можна причина изневерувањето, но постојат и други можни причини, како на пример, некаков стрес, некои поголеми проблеми што го мачат па му влијаат на ерекцијата или некој здравствен проблем кој можеби се' уште не сака или не е подготвен да го сподели со тебе.

    А во однос на изневерувањето, треба да си провериш дали има и некои други знаци што би посочиле на тоа: помало внимание, променето т.е. заладено однесување, прикривање на работи и тн.
     
  19. MadHatter

    MadHatter Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2011
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    30
    Па две недели веке... ;( Па немал некаков стрес, колку што знам ,а за несподелување мислам дека сме во досегашната врска од 6 год.споделил многу интимни работи,и мислам дека не е до тоа.. немам некоја друга причина да се сомневам, и имам доверба во дечко ми , но ова станува неподносливо, мене умот ме тера натака накај изневерување ... ;(
     
  20. stella83

    stella83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2010
    Пораки:
    218
    Допаѓања:
    129
    Тогаш размисли дали има некоја друга промена во вашиот однос или неговото однесување спрема тебе освен одбивањето секс. Во случај на изневерување секогаш има повеќе нешта што посочуваат на тоа. А доколку има некој здравствен проблем со гениталните органи или што влијае на нивната функција, на машките во принцип им е потешко да се отворат за тоа, на некој начин им ја намалува машкоста.

    Во меѓувреме пробај пак да разговараш со него, само тоа да е смирен разговор без обвинување. Прашај го како би реагирал тој или што би помислил кога ти би го правела истото.