1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    @Mayyya не сум дома, ама баш им звонев ми кажуваа податоци, да го видам утре дома листот и ќе ти пишам
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Закажавме во Робин Худ, кога отидов бев многу задоволна од изгледот,....единствена мана е тоа што гостите се на 2 места по 25. Друго вака се ми се допадна.
     
  3. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Snow максимум им е 50 возрасни? Кај нив се немам јавено, ама ако не да се прошетам... Инаку, ние имаме проблем со наоѓање игротека. Не сакам да славиме друг ден, а на Божиќ баш и немам многу избор...
     
  4. kaja11

    kaja11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2013
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    131
    Ние правевме во грин хаус, одлично си поминавме :)
     
    На * Zence * и Буци30 им се допаѓа ова.
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Да мене така ми кажаа максимум 50. Јас имам 41
    Е сега, и јас несакав друг ден, се јавив на 29ти сите 4ри слободни термини, на 30ти бев на свадба и си помислив да звонам, ама си велев ај у гужва сега да не избрзувам, одма после свадбата звонам утредента...сите термини зафатени, и моравме на 28ми закажавме.
     
  6. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Si, basicly, I'm doomed :( јас имам 60 возрасни... Не знам кај ќе не собере, а и нема да работат дента... На крај ќе ди прави е во ресторан како што ми се чини...
     
    На Буци30 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Sasha-Fierce

    Sasha-Fierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Snow има ли слободни термини во Робин Худ?
     
  8. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Незнам, звони им на телефон веднаш ќе ти речат, за која дата и кое време има. во ЛП ќе ти пишам број
     
    На Буци30 и Sasha-Fierce им се допаѓа ова.
  9. Sasha-Fierce

    Sasha-Fierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Nene А зошто не се понудиш во некој друг термин, сигурно би работеле од 12 до 2 ипол, или таков некој сабајлечки термин?
     
  10. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Воопшто не работат дента. Баш Божиќ е. Закажавме во ресторан Доместика. Таму и крштевката ја правевме.
     
    На Sasha-Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  11. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.226
    Допаѓања:
    30.342
    Пол:
    Женски
    Леле девојκи случајно ја отвоρив темава,читам и се чудам. Овде,цената во игρотеκа над 2000ден. не може да биде повисоκа(сκоρо сеκаде е 1500)и плус во таа цена има тоρта солидна,гρицκи за дечињата,соκче и κафе за мајκите. Од туκа натаму,се е избоρ на ρодителот во односшто да има по масите. Е место нема за 50души,во игρотеκи одат пρетежно мајκи ама забава за децата да. Сепаκ, се е можеби до стρуκтуρата еκономсκата состојба и бρ.на население од гρад во гρад,
     
  12. Sasha-Fierce

    Sasha-Fierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Лугето делумно и сами си се криви за сметките и за давачките, кој ги тера да слават во Капитол или во Ситимол кај што една кисела вода е 80 денари ? И после плачат сметките им биле 13,000. Колку ти е долга чергата толку пушти си ги нозете :)
     
    На * Zence * му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Само што се вративме од Робин Худ, прекрасно беше. За како гости зборам, во недела ние таму ќе славиме па ќе видиме како ќе е.
     
    На Буци30, Sasha-Fierce и AngelOfArh им се допаѓа ова.
  14. Sasha-Fierce

    Sasha-Fierce Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2013
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    И како поминавте?
     
  15. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Феноменално...дефинитивно догодина пак таму. Од услуга, од хигиена, од играчки ама се се, беше нај нај.
    Јас сум презадоволна.
    Јас однедов грицки, сувомеснато,салата и кифли. Ракија домашна и вино. И 6Л Нектар сок за деца.
    Пијачката за возрасните кафе и сок беше од нив. За 25/6 луѓе платив 2090, + 2000 просторот.
     
    На * Zence *, Буци30 и Sasha-Fierce им се допаѓа ова.
  16. Буци30

    Буци30 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво ...

    Нова сум на форумот ...Но морав да напишам пофални зборови за игротека Приказна- капиштец каде го прославивме 5 роденден на керка ми ...
    Обично сме навикнати да пишиме повеке негативни работи затоа што се поинтересни а забораваме Да пофалиме кога сме Презадоволни...

    1.Ретко до сега сум присуствувала на роденден каде толку професионално и одговорно се понашаат вработените...Организацијата им е беспрекорна... беа како струја нон стоп во движење... :)

    2.Многу реални цени на закуп на просторот Ние ја добивме со попуст преку некој од овие страните на интернет што даваат попуст мислам дека беше купинапопуст ...(ај да не кажувам цени на форум)
    И на крај бев воодушевена што имав многу гости (возрасни 30 и дечиња 15) а сметката ми беше околу 6500 ден... и немав доплата на закупот од просторот... :) имале некоја промоција ако цените на пијачките ти се над 6000 ден не доплаќаш ништо закуп на простор освен капарот од 500 ден што го оставаш ...Искрено незнам подобро...
    И најбитно не ОСЕТИВ кога ја прегледував сметката ништо Натпишано ... А тоа е обичај во повекето игротеки Кај нас...Нели?

    3.Сликите и видеото ги добивме за време на роденденот... секаде каде што сме правеле до сега роденден ги добивавме после 1 месец и тоа со молење...срамота.

    4.Игротеката беше прекрасно затоплена во овој зимски период ....А сме оделе во игротеки да не ги именувам е смрзнувачки ладно...

    Еве овој мој пост нека ми биде како Благодарност од моето детенце кое беше пресреќно , За Игротека ПРИКАЗНА
    Ви Благодарам и на сите ве препорачувам...
     
    Последна измена: 4 јануари 2015
  17. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Од родендените по игротеки кај внуците што сум идела, ми се допаѓаат Чекорче во населба Маџари, Be Happy во Н. Лисиче ама одамна таму бев, сега не знам како е и Спајдермен во Ченто чинам беше. За Спајдермен сум била повеќе пати, знам дека 2 000 денари е просторот за 2 саати, од нив имаш грицки, чипсови, смоки, сокови вие си носите и ако сакате нешто плус мезе, салати, кифли, тоа си е ваше. На долното ниво има еден куп играчки, а на горното ниво се маси за возрасни. Немаат ко забавувачи или како да ги кажам, значи самите сопственички- мајка и ќерка се постојано околу децата, си играат, ги цртаат, бојаат, забавуваат. Фино место, мене ми се допаѓа лично. :) :)
     
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Убава реклама...:)
     
  19. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^и од тогаш Буци ја нема.... а јас кога ѕвонев пред 10 дена на син ми му беше роденден.
    Баш вака не ми изнакажаа, цените не беа баш ефтинки и имаше доплата за простор. Јатрва ми пред 2 години славеше таму и знам веќе никогаш рече, зошто за разлика од другите игротеки каде што правеле таму многу скапо и дошло...преку 8-9.000
     
  20. Буци30

    Буци30 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    ^ што требаше да продолжам да пишам за да ме има ? Ок

    Јас си го кажав мојот случај и сум воодушевена...од секој поглед услуга, хигиена и сл.

    На почеток на роденденот културно не замолија сите поскапи пијалоци да си ги ограничиме за некој тоа да не го злоупотреби и пијат само хајникен и виски... Тоа до сега никаде не ни го кажале.

    Истото го направивме и немавме проблем со 45 луѓе одприлика сметка 6500 ден незнам што помалку од тоа да платам за 45 луѓе?

    Ете некој имал поинакво искуство Ние имавме убаво... :)

    П.с доплата на простор има доколку сметката е под 5999 ден ние имавме 6500 :) и немавме...

    Искрено не ми беше планот да се докажувам само сакав да искажам благодарност и не сметам дека е погрешно...
    И секој со своите искуства...
     
    Последна измена: 8 јануари 2015