1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

  1. Babygirl86

    Babygirl86 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ne , gospogjo jas se zacleniv za da vidam mislenje i iskustva od ostanatite majki za narednata godina da izberam soodvetna igroteka za moeto dete i pritoa go iskazav moeto mislenje i iskustvo za edna od igrotekite vo skopje za da imaat i drugite majki vo predvid i dokolku bi resile da pravat tamu rodenden da si vnimavaat na pijackite zasto ni 150 evra ne gi krpat za rodenden
     
  2. Mayyya

    Mayyya Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.253
    Допаѓања:
    6.026
    Пол:
    Женски
    Можеби но гледано од страна изгледа како да си се зачленила само да ја оцрниш игротеката.
    А за 25 возрасни и 10 деца сметка од 9000 само за пијачки е многу. Во просек по две пијачки па и три (за што нема време во рок од саат - саат и пол) да пиел секој сметката не би требало да биде повеќе од 5000 во краен случај 6000. Јас да добијам таква сметка би реагирала веднаш и би ја расчистила ситуацијата на лице место.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ReggaeGirl97

    ReggaeGirl97 Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2015
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Igrotekata BE HAPPY e dobra I isto taka Zvezdicka
     
  4. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Јас сум со спротивно искуство за дреамланд. Оваа година за ќерка ми ја сменив игтотеката ( немаше термин, закаснивме со
    закажување) и зажалив. Секогаш на сите родендени имаме околу 50 возрасни и 25 деца и сметката ми била макс 12.000 мкд што е ок. Е цд-то сме го добивале месец дена по роденденот. Искрено презадоволна сум од се друго.
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Babygirl86

    Babygirl86 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    toa sto e mnogu e mnogu zatoa sakav da gi predupredam site onie koi zakazale rodenden vo taa igroteka , inaku soprugot izreagira za smetkata i vrabotenata drsko mu odgovori deka ako nesto mu e somnitileno moze da ja zeme kantata i da go izvadi gubreto i da izbroi dali ima tolku detski sokcinja . Bidejki znae deka nikoj ne bi se posramotil pred gostite i da zeme da brcka vo kanta da broi sokcinja se im bese toa isplanirano samo za da se opravdaat .nikogas poveke ne bi pravela rodenden vo igroteka kade sto na ovoj nacin se bogatat.A ova neka bide iskustvo za site onie koi planiraat da pravat rodenden vo taa igroteka ili dokolku veke zakazale neka go ogranicat pienjeto
     
  6. Babygirl86

    Babygirl86 Нов член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    veruvajte za 50 vozrasni i 25 deca mnogu e 12000 a sigurno vo dremland i vas vi dopisale a decata sokcinja otpricina sto jas vidov i za rodendenot na moeto dete deka sokcinjata samo sto otvorni gi zimaat i samo stavaat sokcinja sto ne e okej , a kolku bi mozelo edno dete da ispie sokcinja , a isto i vozrasnite koga skoro celo vreme trcaat po svoite deca a i decata ne zapiraat od igranje , za jadenje koga ke gi viknes ne doaagjaat a ne pa da pijat sok ili 50 vozrasni i 25 deca da ispijat 12000.Zatoa rodeiteli koga pravite rodenden vnimavajte sto pravat so pijackite . Deteto mi bese presrekno sto pravese tamu rodenden zatoa sto toa bese zelba na deteteto .Smetkata sto bese visoka ne e tolku bitna kolku sto e bitno deka deteto mi bese srekno .No zatoa po odnosot na vrabotenite i visokata smetka nikogas ne bi pravela tamu rodenden
     
  7. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Секој си знае ама 12.000 мкд не е многу: 25 деца *80 мкд (2 сокчиња минимум)=2.000 мкд, за возрасните 50 по 200 мкд од човек=10.000 мкд а за 200 мкд се пјат две пијачки и вода или три пијачки, обично зимаат кафе и сок, и после со тортата пак сок, а има што пијат и вина (130 мкд е едно) и жестоки пијалоци.
    Сега ја направив пресметката зошто 4 години толку плаќам и ме зачуди. Се на се цената не е битно ако се друго е ок. Јас на пример не би отишла во тиквичка ама не би наведувала зошто......
    Инаку да се знае немам никаква врска со дреамланд (да не испадне дека ги бранам) ама дебата за тоа колку се плаќа по игротеки имавме на работа и некако сите очекуваат да пречекаат 50 возрасни и 25 деца за ич пари.

    Сепак за тоа е темата да се споделат искуства.
     
  8. Mila.najmila28

    Mila.najmila28 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Jas na mojata kerkicka i napraviv odlicen rodenden ... Bevme sobrani najbliskite vo dvor, imav organizirano ketering... Imav viknato devojka sto gi animirase decata im priredi ogromna zabava... Crtanje na lice, baloni, disko, natprevaruvacki igri... Bukvalno decata bea celo vreme so nea, a nie vozdrasnite si odmorivme i uzivavme vo hranata... Em decata presrekni i ubavo si pominaa em nie vozrasnite zadovolni :)
     
    На DVAANGELA, victoria, leona83 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    за малото правиме во игротека, а за големото дома само најблиските со кумот, плус си ги вика некулку другарчиња ден пред роденденот во слаткара
     
  10. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.605
    Допаѓања:
    250.863
    Пол:
    Женски
    Има ли некоја игротека во аеродром-н.лисиче со нормална цена за закуп. До кај 1000ден со нивно пиење секако.
    Малку деца имам за роденденот ама ќерка ми решила да биде игротека па да и ја исполнам желбата.
     
  11. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Cekorce ti e vo novo lisice.ubava sredena cista...mozes da odneses svoi pijacki a zakup ti e vo toj slucaj 2500.inaku e 2000.a za 1000 den zakup neznam dal ke najdes
     
  12. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Во тој дел не е но Приказна е обично до кај 1500 мкд а често имаат понуда на групер до кај 900 мкд. Исто и во светот на децата ( или така некако ) карши зебра е поефтина а од искуство на колешка знам дека можеш и да се " пазариш" со газдата оа да добиеш убава цена.
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dadusicka

    Dadusicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    54.342
    Пол:
    Женски
    Театар за деца и млади не е игротека ама е топ место за роденден. Само што треба да се закаже со едно 3-4 месеци однапред. Ние лани таму го славевме роденденот и си поминавме топ. Децата среќни ние уште посреќни. Е сега нема руски, кифли и ордевери за мајките и татковците ама има ОДЛИЧНА забава за дечињата, а тоа ни е најважно, нели? За околу 25-6 деца и 20-тина мајки плативме околу 6000 денари. Така што мислам дека е поефтино од било која игротека, а е нешто ново, необично и поинтересно за децата.
     
    На jasbi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Сте биле ли во игротека Авантура? Нова е и е со дневен престој и кафетерија. Ние бевме и супер е.
     
  15. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Кај се наоѓа?
     
    На vladica1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Капиштец, до Беверли од страната кај Охридска Банка.
     
  17. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    А имаш тел.? Да прашам дали има роденден да не одиме за џабе...
     
  18. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Има на фб страната
    https://m.facebook.com/Avantura-425115641005041/
    не сакам да излезе дека правам реклама, ама може ќе му користи на некој. Мислам дека можеш и да го оставиш детето да го чуваат. 100 денари од дете е, ама не сум сигурна за колку време, мислам за 2 саати
     
    На leona83 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Вчера бевме со поголемиот син на роденден во Dreamland и не сум задоволна. Игротеката беше нечиста, што сметам дека не е во ред. Сепак, деца доаѓаат таму. Второ - односот на вработените беше катастрофа. Изгледа ги мрзи да работат. Најмногу ме изнервира тоа што гледаа што побрзо да соберат се од масите. Однос нула.

    Сум била на роденден и во игротеката Во светот на децата и таму имам одлично искуство. Таа игротека ми остави добар впечаток. Исто така и игротеката Радост.
     
  20. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    Здраво,би сакала да ве прашам дали некој може да ми предложи некое друго место за славење на роденден на девојче од 2 годинки.Прашувам за сестра ми,бидејки не сака да го слават во игротека,туку во некој друг простор и само да си плати некој да ги анимира