1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Игротека за дочек на роденден

Дискусија во 'Дете' започната од noddy, 17 август 2010.

  1. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Едно прашање дали има игротека која изнајмува само простор друго се наше?
     
  2. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Ние славевеме роденден во игротека робин худ во к.вода и сум многу задоволна,имаат многу играчки е сеа може е за помали деца до кај 5 год. и плативме околу 4-5000 денари за 40 возрасни и 10 тина деца со тоа што сокчињата и грицки за децата ние си ги купивме,плативме само за просторот и пијачките,а добивме и сд со слики од роденденот.
     
  3. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Да чекорче во ново лисиче ама ич не сум задоволна од игротеката,на нова локација е и е многу мала скоро да нема ништо за играње,и бумеранг и таа е мала дали собира 15 возрасни,исто и вини пу,последна 5 ка,од таа игротека онака не е нешто.
     
  4. pharmacy

    pharmacy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2013
    Пораки:
    259
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    број од вини пу може
     
  5. MiAmor

    MiAmor Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2013
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    2.570
    Пол:
    Женски
    Не го знам бројот, еве барав и по нетов неуспешно,едино да одите директно таму.
     
  6. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Игротека Бамби,убава,голема, кај Пржино се наоѓа, закуп е 1500 ден,но пијачките од тамо,последно за децава тамо им славев и не е воопшто скапо,цените се многу ок, за разлика од други игротеки каде закуп им е од 2000-2500 ден
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Моментално Игротека колорес имаат акција..... https://www.facebook.com/groups/1583279108668415/


    А искуство со игротеката Калинка и како поминавте со сметката?
     
  8. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.387
    Допаѓања:
    34.203
    Пол:
    Женски
    Ние славевме во Калинка. Убава, нова игротека. За 20-тина возрасни и 15 деца плативме околу 3500.
    Јас немам искуство со други игротеки за да споредам, ама вака ми се виде ок.
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  9. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    И игротека Приказна прочитав дека имаат 0 денари закуп за месец август поради затворање.
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Игротеката Колорес не наплаќа за закуп на простор. Ова е од сигурни извори. Можеш и да си донесеш храна од дома, а може и они да ти спремат. Само пиењето е нивно.
     
  11. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.959
    Пол:
    Женски
    Nekoj(a) da ne znae koga ke se otvora igrotekata vo/do DeJavu vo Kapitol?!Nas ni se blizi rodendenot i na sto uma sum dali voopsto da go slavime:?:
    Ovaa gledam em na otvoreno,em ogromna a najmnogu od se sto mi pravi merak ima rekviziti za pomali,kako sinko,2 ke polni.Ne e samo trupni gi vo igrotekata a nema nisto soodvetno za niv.
    Generalno samo Kinderpark mi pravi keif ama terminite sto ni odgovaraat se zafateni ama i uslovite sto gi nametnuvaat(meni i sl)ne bas mi odgovaraat.
     
  12. meckicka

    meckicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2016
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    1.337
    Пол:
    Женски
    Kajnas vo strumica niedna igroteka ne naplaka zakup na prostor i lugeto ne nosat ni pienje ni jadenje od doma sestra mi koga pravese rodenden na vnukot plati 100evra za 20,30 dusi se vkupno pienje jadenje se
     
  13. Angella.Si

    Angella.Si Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите . Сакам да ве прашам за совет и мислење. Сакам да отворам игротека ,но не знам точно која локација да ја одберам. Се мислам помеѓу населбите Маџари,Автокоманда ,Ново Лисиче,Аеродром или Кисела вода. Мамички и татковци би ми значел вашиот одговор :) благодарам и голем поздрав .
     
  14. Angella.Si

    Angella.Si Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите . Сакам да ве прашам за совет и мислење. Сакам да отворам игротека ,но не знам точно која локација да ја одберам. Се мислам помеѓу населбите Маџари,Автокоманда ,Ново Лисиче,Аеродром или Кисела вода. Мамички и татковци би ми значелвашиот одговор :) благодарам и голем поздрав .
     
  15. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Мое мислење е дека на игротеките веќе им поминува времето. Во секоја населба има по куп игротеки. И само отвори затвори прават.
     
  16. Angella.Si

    Angella.Si Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Да се согласувам со тоа . Но,се затвараат бидејќи не знаат како треба да се работи во истите.Важно им е само да отворат ,а понатаму Што биде нека биде .
    Имам големи замисли за оваа игротека и сигурна сум дека по квалитетот ќе се издвојува од другите . Важно ми е сите дечињата и родители да влегуваат и излегуваа со насмевка .
    Моментално работам во друга игротека и сум аниматор во неа веќе 3 години . Знам што бараат луѓето и што им треба :)
    Затоа мислам дека ќе успеам :)
    Ви благодарам Ирена на одговорот ,ми значи вашето мислење . Голем поздрав до вас и секое добро :)
     
    На rose60 и irena.1 им се допаѓа ова.
  17. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.223
    Допаѓања:
    30.304
    Пол:
    Женски
    Bidejki od skoro sum zapoznaena so ova,dobra organiziranost,koncept,personal se No1 za ovaa rabota. Ovoj period,vo mojov grad najakruelni se igroteki,koi imaat moznost i za cuvanje deca od nekolku casa. Ili eenostavno,roditeli imaat rabota,sakaat raat da pijaat kafe,nosat dete tuka,za cas-dva i povekje i mirna glava. Em pobrzo zavrsena rabota,em dete zadovolno. A veruvajte,gi ima mnogu takvi,koi ne mozat ni smetka da platat,bez da go nosat deteto.
    E tuka treba kreativen,obrazovan i soodveten kadar za da se privlecat poveke luge(deca) i klientelata da bide zadovolna. Na vakov nacin,tukaa kaj nas,iako e mal gradov,funkcioniraat dosta igroteki.
    Srekno vo zamislata!
     
    На rose60 и Angella.Si им се допаѓа ова.
  18. Angella.Si

    Angella.Si Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Го делиме истото мислење.Размислуваме буквално исто :)
    Ви благодарам за потрошеното време и за поддршката . Голем поздрав до вас :)
     
    На rose60 и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
  19. Angella.Si

    Angella.Si Нов член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски

    Здраво на сите . Сакам да ве прашам за совет и мислење. Сакам да отворам игротека ,но не знам точно која локација да ја одберам. Се мислам помеѓу населбите Маџари,Автокоманда ,Ново Лисиче,Аеродром или Кисела вода. Мамички и татковци би ми значел вашиот одговор благодарам и голем поздрав .
     
  20. verba

    verba Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    193
    Majki za rodendenite na vasite decinja sto nosite u gradinka da pocestite? Nas ni e ova tret rodenden ama vo gradinka prvpat pa neznam sto da odnesam. Nekoi vikaat torta nekoi krem bananki:)