1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеална руса фарба

Дискусија во 'Коса' започната од Trendafilka, 28 декември 2009.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    И јас се фарбав со Еволушн и бојата ми беше супер но мн ја сушат косата , и јас овие месеца се фарбам со Гарниер 111 и сум презадоволна од тоа каква боја добивам но не се мн трајни морам на 15 дена да се фарбам обавезно
     
  2. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Девојки за по бела коса дали да си купам гарниер колор сенсатион 111 или гарниер натурал колор 111 фалааа ви однапред :*
     
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    Која и да земеш нема да згрешиш,јас лично користев гарниер колор сензејшн 111 и баш бела ми беше но не се долготрајни овие фарби на 15 дена мора коренот да го фарбаш
     
  4. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Ке ја пробам денеска гарниер сензејшн 111 .гледам во тинекс се намалени на 129 денари гарниер натурал од 170 па вајда и другава е намалена хихих.ја користев елеа се е ок ама мн брзо ми пага бојата на едно миенје и толку...а коренот и онака брзо ми расте ..ај ке ја пробам па ке видиме.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  5. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    Нa кoлку време се фaрбaш? Јaс сегa нa Кене 1517 јa земaв , не е бaш белa кo штo oчекувaв нo вaжнo е штo пoртoкaлoвa не ми е, сo тoa пoртoкaлoвoтo кaј кoрените ептен имaм прoблем , знaеш сo рaстoт нa кoсaтa се спуштa тoa нaдoле и пoтoa ми стaнувa пoлa белa пoлa пoртoкaлoвa и ускренo нa мoменти се мислaм мaлку дa јa зaтемнaм , нештo кo медoвo кaфенa aмa пa сите ми викaaт плaвa убaвo ми стoи a пa немoжaм и блaнш дa не стaвaм нa 4 месецa. Ти прoбaј си јa oвaa нa гaрниер немa штo дa изгубиш :)
     
  6. Emily Dora

    Emily Dora Активен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Се фарбам на еден месец мада некогаш знам и два пати месечно пошто си имам мака портокаловово нејке никако да се покрие бидејки бев црна...со коренот немам мака си искача како што е фарбата таман...абе тешко на нас плавушите хехе.ја го избегнувам бланшот мн гори а бајаги ја изгорев косава.абе само фарбата да се погоди и таман.пред неколку години бев плава уствари бела и тоа само од фарба ни бојата пагаше ни ништо ама таа фарба од палете ја нема веке а и го немаат тој квалитет фарбиве денеска...
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.386
    Допаѓања:
    5.845
    Мoже ли некoј дa стaви сликa oд гaрниер 111, штo сњ фaрбaл сo неa...
     
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    [​IMG]

    [​IMG]

    еве ми ја косата со гарниер 111
     
    На LUCI 99 и Emily Dora им се допаѓа ова.
  9. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    10.291
    Пол:
    Женски
    @koritsaki Еве ја бојата која ми излезе со Garnier Color Sensation 8.0.Не можев нешто да ти ја пратам преку лп.
    bojanafarba.png
    Малце неисчашлан ми изгледа праменот, ама тоа е, се сликав после дување со фен, а не ја исфенирав со четка и не ми третирана косата со силиконски.:lol:
     
    На MiloMalo и koritsaki им се допаѓа ова.
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    преубава ти е бојата хмм ме замисли сега и јас сакам вака да се исфарбам :)(y)
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    10.291
    Пол:
    Женски
    Фала ти, пробај нема да згрешеш ако се исфарбаш и на мене многу ми се допаѓа бојата.Мислам дека на тебе и посветла ќе ти излезе.:)
    Малце коренот ми е проблематичен оти многу брзо подникнувам ама мислам кај секоја што се фарба е така.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  12. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Има некоја што од црна дошла до кафена и како, ама без бланширање да еее ?
     
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    За црна фарбана зборуваш? Или да чекаш да ти порасне па да го ишишаш црното или да ставиш деколоратор па да добиеш некоја портокалово црвенкаста боја или бланш ,тоа е тоа. А не знам зашто е толку загрижувачки ако ставите бланш? Ако некој знае како да работи со бланшот и ако ја негувате косата нема да ви се оштети воопшто косата
     
  14. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    да црна сум фарбана, а несакам со бланш затоа што имам ретка коса, и многу слабо влакно така да еднаш два прамена што извадив ми беа запалени како се чешлав така се кинеше. Затоа мислев друга опчија ? А со деколорантор имаш ли искуство ?
     
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски
    Хех , иста коса имаме :( па да,јас имам ставано и бланш и деколоратор , деколоратор имаш во космо околу 800 ден, разликата е што малку ја осветлува косата ама бојата 90%ја вади и потоа можеш да се префарбаш како сакаш а ако сакаш светло плава треба многу пати да се фарбаш а и може да не ти успее. Јас бев задоволна воопшто не ми се оштети косата од деколораторот само што мене ми беше темна за да достигнам плава коса и морав потоа бланш да ставам. И потоа се фарбав неколку пати со еволушн и 12% хидроген и ја добив плавата боја ама косата ми се оштети од бланшот (дека и сама го ставав )
     
  16. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    не јас несакам плава, сакам чоколадна боја и пак да биде темно чоколадо :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    а епа добро е тогаш пробај со деколоратор, и потоа фарбај се со истата чоколадна нијанса и ќе ја добиеш бојата. Пробај па пиши што си направила :)
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    16.695
    Пред месец дена се фарбав со една сива нијанса на Афродита, ама жолта ми испадна косата, па сакам да се префарбам. Ваква нијанса некоја да ми препорачате, ама не многу скапа фарба.
    [​IMG]
     
  19. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.653
    Пол:
    Женски

    [​IMG]
     
    На pamelche му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.292
    Допаѓања:
    16.695
    ^ Шо пари е?