1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеално црвена коса

Дискусија во 'Коса' започната од crazylady, 26 март 2011.

  1. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Става само на корените и тоа во домашни услови, како и успева незнам.Целата ја бланшира на месец и пол два ..барем така мислам.Косата предходно и беше природно светло кафеава.Косата и е кратка, боб фризура носи и не ја менува.
     
  2. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Ми проработија бубачкиве и таман ја опоравив косава од претходните 4 години фарбање, веќе цела година сум со мојата природна, и веќе ми е досадна.
    Ми притекна да се направам црвенкасто/виолетова доколку ваква нијанса постои или косата да ми добие црвен сјај.
    Не сакам да и ставам класична фарба туку сакам од оние без амонијак.
    Ме интересира дали тие после одредено време целосно паѓаат или како и класичниве фарби додека не ја ишишаш?
    И ако може предлог некоја фарба и нијанса :$ .
     
  3. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    кога ја видов темава пак, ми текна да ставам слики ,еве мене каква нијасна ми е :$ :
    * посветла ми е уште од сликиве,нез зошто не изглегува буквално како што ми е,приближно ваква ми е посебно како таа со блицот :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled 11.jpg
      Untitled 11.jpg
      Големина на фајлот:
      113,1 KB
      Прегледи:
      455
    • Untitled 22.jpg
      Untitled 22.jpg
      Големина на фајлот:
      37,7 KB
      Прегледи:
      455
    На Offspring и crazylady им се допаѓа ова.
  4. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    имаш од гарниер без амонијак,и убави нијасни со црвен сјај,ја се имам фарбано со овие,али после недела дена,корен :worried: али сепак разгледај ги низ каталозите што ги има низ продавници,нз каква баш би ти се свиѓала,а за црвенкасто-виолетова,баш нз дали има :^)
     
    На najubava2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Јас за првпат во животот се исфарбав и ја користев оваа фарба

    [​IMG]

    и после 3 недели ми дојде некако како портокалово
    е баш оваква

    [​IMG]

    И супер ми беше незнам што ме тераше (малку на корените ме нервираше што ми подрасна) и ја зедов оваа http://www.schwarzkopfpalette.com/our-p ... ranat-red/ еве само што ја измив, катастрофа , темна некако многу вештачки ми делува...Што да правам, се чудам дали да фатам да ја измијам уште неколку пати по ред .. :(
     
  6. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Дали има некој пробано од новите Сиос фарби,каква е нијансата? :?:
    На некои пакувања е темно црвена,на некои светло..сакам да се префарбам на потемно,па незнам која да земам,некој предлог?
    Да биде нешто вака:
    [​IMG]
    Вака,али може и посветла малце за нијанса :)
     
  7. Tana16

    Tana16 Активен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ако сакаш ко Ријана да ти биде косата тогаш бланширај се само така ќе можиш да добиеш таква боја иначе чаре друго нема и јас сакав црвена упорна бев во секои две недели се фарбав ама џабе и сега се бланширав и ја добив бојата ко на Ријана.Иначе косата ми е лом многу ми е изгорена.Ама сепак зависи до косата,ако ти е појака нема да ти се изгори многу нормално после тоа ќе треба да ја кратиш малку на врвовите.
     
  8. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Иначе,мене прилично светла ми е.И сега сакам да си се збогувам со неа,чисто од досада,сакам промена.
    И сега не барам светло,него темна,али веќе најдов фарба,фала како и да е :)
    Имам и горе слики постирано каква ми е ;)
     
  9. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Јас се фарбам последниве два пати со Сиос, не знам точно кој број е мојата фраба, знам дека се вика Интенсе ред и на сликата има девојка со картка црвена коса, слична како оваа на твојата слика. Преубава излегува и општо многу е квалитетна фарбата, долготрајни се и интензивни, ма све најбоље :D
     
    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
  10. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Дали некој се има фарбано со ваква Subrina Charm 85?
    [​IMG]

    Јас ја купив, ама бидејќи косата ми е темно кафеава, сакам заедно со фарбата и бланш да ставам. Ама незнам каква ќе ми излезе. :?:
     
  11. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    На 4 години многу ми се свиѓаа природните црвенокоси,мислам кога се природни не се она драчливо...сега нее,мојата коса си е и никогаш не сум се фарбала,а нема ни да се фарбам ;)
     
  12. sanjalica

    sanjalica Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    571
    Се фарбам со Субрина 85 - тоа е некоја темно црвена, бордо, ама не делува бабски или старомодно. Многу ми се свиѓа нијансата, затоа што не е дречава или слично, може да се каже дека, навечер, дури и не ми се познава дека е фарбана, многу природно изгледа.

    На сонце си се гледа убава црвена боја со многу убав сјај и многу сум задоволна од нијансата..

    Е сега - моето фарбање иде на месец дена, последниов пат издржав и месец ипол, паѓа бојата, ама се трпи некако ;)
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Ве молам да ми препорачате некој фризерски салон во скопје, итно е !! Многу бргу ми излезе бојата а и подрасната ми е косата, сама не сакам да експериментира веќе, дајте ми предлог, бројче, линкче било што, за викендот морам да се исфарбам :(
     
  14. Towelie

    Towelie Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    688
    Пробај со Eволушн - Ред Бустер ако сакаш посветла,а потемна нијанса со Гарниер =)
     
  15. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Дали има уште некој користено на Syoss intense red? Сакам да ја земам оваа следна :)
    И дали изгледа вака како на девојкава? :?: Според сликичката на фарбата ми изгледа прилично светла :)

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  16. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022

    Јас ја имам користено и не сум задоволна,немој да те лажи гавол да ја земаш зошто ке се покаеш многу брзо.Сепак твој е исборот.

    Јас би ти препорачала да ја земеш Лореал и нема да се покаеш.Пишав во друга тема и овде ке постирам.Благодарение на Лореал косата ми има поголем сјај и најбитно не ми ја изгоре косата како од другите фарби.


    Ваква ми е косата и има и поубави нијанси.
     

    Прикачени фајлови:

    • rihanna.jpg
      rihanna.jpg
      Големина на фајлот:
      46,2 KB
      Прегледи:
      408
  17. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Хммм..ова прв пат некој да ми каже негативно за фарбиве.Ама затоа и пишав,да слушнам повеќе коментари :)

    Него,нијансава е баш таа што ја сакам! Што бројче е? А малце скапички се лореал..ама затоа за нивни квалитет не коментирам :)
     
  18. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Да не те лажам ама не ја видов бројката.Никогаш не гледам бројки ама беше иста ваква


    Веднаш штом ја видов знаев дека ке биде таква боја каква што сакав. :D
    Пробај ја нема да се покаеш.Не знам колку фарби сменив јас.И палете и субрина и таа што ја викаш ти за на крај да се освртам на Лореал :)

    ЕДИТ:Најпрвин кога се исфарбав ми беше многу темна што се исплашив да не ми стане смега ама по едно миење и се осветли :)
     

    Прикачени фајлови:

  19. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Знаев дека е оваа,уште од кога ја меркам фарбава! :D
    И мене ми е прилично темна сега,си ја затемнив и вака нешто ми излезе како на сликава.
    И сакам сега посветла :wasntme: Фала ти за совет инаку :*
    Изгледа малце светла ама од светлото така е дека директно под него сум :D
     

    Прикачени фајлови:

    • Untitled 1.jpg
      Untitled 1.jpg
      Големина на фајлот:
      106,9 KB
      Прегледи:
      392
    На Asterion му/ѝ се допаѓа ова.
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Јас сум многу задоволна од фарбава, ми дава сјај и нијансата многу ми се погоди. :up:
     

    Прикачени фајлови:

    На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.