Идеално црвена коса

Дискусија во 'Коса' започната од crazylady, 26 март 2011.

 1. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  634
  Са паре се тие еволушн фарбите и кај да ги најдам?
   
 2. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  2.883
  Пол:
  Женски
  ^ Зависи,некаде се 220,250.. Ако си од Скопје,ги има во Веро Центарот,поточно во сите веро маркети ги има секогаш :)

  Јас исто ги купувам од кај мене во една парфимерија Џоана,ја има во Кисела Вода,и Драчево..само тие места ги знам.И на други места незнам каде ги има бидејќи цело време ги купувам од овие.

  А,во Јуник на пример,рамстор,ги нема да знаеш да не бараш таму :)
  Иначе се продаваат без хидроген .
   
 3. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  634
  Грасјај мучисимо, ќе пробаме па ќе видиме...
  Ако не, опција -црна.

  Споздрав. :rock:
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  6.202
  Допаѓања:
  12.642
  И во Велес е толку, 220 денари. Дури поефтина од Сајос, од кои почнав да бидам незадоволна. ептен темна ми ја извади бојава, и скоро падна, а пред неполни 2 недели се фарбав :fubar:
  Ама малку сум скептик, за оваа росо интенсо... Ако излезе пак темна ќе се самозапалам. :swear:
   
 5. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.477
  Допаѓања:
  9.156
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам,на времето кога се фарбав црвена,оваа боја најдесно што е беше толку дреч,жар црвено, а и ептен тврдокорна,ниту со црна не ми се покри.
  [​IMG]
  Само не знам дали ја има уште по маркетиве,не сум ја сретнала одамна..
   
 6. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.557
  ^^ Ауу се зезнав и јас со Палете ... На сликата ми изгледаше како портокалова, а јас сакав таква како природна да ми изгледа, и на крај добив ужасна темно црвена боја која за среќа брзо падна.
  Ma сите нијанси ми се убави, и црвена, и бакарно-црвена и портокалова само нека не паѓаат толку брзо.
   

  Прикачени фајлови:

 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  27.214
  Следен пат ќе ја пробам оваа нијанса на Лореал.
  Ќе жртвувам некое денарче повеќе, да видам дали се навистина толку добри.
  Плус се без амонијак.
  Ако бојава излезе ваква, ќе се мрднам од радости.
  [​IMG]
  Нијансата е прекрасна, токму како што сакам - бакарно црвена.
   
  На crazylady, Pelikuna и MandyLane им се допаѓа ова.
 8. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  820
  Допаѓања:
  634
  И жено, што бидна? Испадна црвена или уште не си ја пробала? :)

  Јас утре че ја опробам, па ќе пишам одговор, можда чак и ќе ја сликнам... Битно, сакам ваква боја:
   

  Прикачени фајлови:

 9. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.005
  Предобри се Лореал.Јас последен пат се фарбав пред месец и една недела,бојата се уште ми стои,не е падната и многу сум задоволна.Скапа е ама да знаеш дека ке се исфарбаш асално.Нема да се покаеш.Плус во фарбата имаше и нешто во вид на масло за коса кое го нанесуваш додека се миеш.Косата ми се обнови од тоа,и ми стана помека :)
   
 10. koritsaki

  koritsaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  9.476
  Допаѓања:
  26.983
  Пол:
  Женски
  А да ве прашам нешто вас црвенокосите :lol:
  Сега косава ми е плава , ако некој ден ми текне да се офарбам некоја жар-црвенкаста боја да не ми излезе портокалова :?:
   
 11. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.740
  Допаѓања:
  5.463
  Со ваква фарба нема да се познава многу кога ќе ти потемени коренот ??
  Убаво изгледа на сликичкава ама не верувам дека ќе излезе ваква ;)
  Од еднаш очекуваш да ти излезе оваа боја ???
  Извести не за финалниот резултат те молам :)
   
 12. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  3.293
  Допаѓања:
  22.621
  Пол:
  Женски
  Еве како ми испадна претходното фарбање (во декември, сега ми е веќе испадната).


  Ова ни оддалеку не е мојата замисла за идеална нијанса, повеќе ми стојат бакарни тонови, но фризерката рече ај овој пат црвен наместо бакарен сјај, помодерно било. |( Ама добро, почетокот херојски го издржав, тоа џиш црвеното падна и остана многу пријатна нијанса, повеќе кафеава со црвен сјај.

  Досега најмногу ми одговарала темно кафена со бакарен сјај, нешто вака
  [​IMG]
  и со наредното фарбање ќе се вратам на таа нијанса.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCN0754.jpg
   DSCN0754.jpg
   Големина на фајлот:
   453,6 KB
   Прегледи:
   456
  На crazylady, Trendafilka, aNy-to и 2 други им се допаѓа ова.
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  27.214
  Ќе излезе морков боја.
  Плус, ако имаш вадено прамени со бланш, црвената ќе фати супер, а со секое наредно миење ќе паѓа и таму каде што е бланшот нема да биде ни портокалово, ќе биде некоја чудна окер боја. :(
  Многу грозно, јас едвај се баталив од таа плава коса, за да ми стои црвената на раат, ми требаше повеќе од 6 месеци, додека да израсне малку.

  Не собрав пари за Лореал месецов, пишав во темата Бојадисување, се исфарбав со Гарниер без амонијак и задоволна сум.
  Слично како кај ЛивингГлам, на почетокот е потемна, но со секое миење паѓа бојата и се добива се' поубава бакарна нијанса.
  :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  892
  која е подобра, сајос или гарниер?
   
 15. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  318
  Допаѓања:
  38
  Сајос дефинитивно од гарниер имам многу неубави спомени косата ми беше....уффф да не се присеќам......според мене сајос
   
 16. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  1.557
  Сајос , дефинитивно . Мене последниот пат многу добра ми излезе, за гарниер и така и така ама во никој случај палете !! Ужасна е !
   
 17. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  892
  Ќе побарам уште еден совет :)
  Со колку процентен хидроген е најпрепорачливо да се фарбам?
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  27.214
  Според мене, ако купуваш хидроген одделно од фарбата, најубаво е со 6%.
  Со тоа што ќе ја држиш фарбата повеќе на косата, од час до час и половина, ама помалку се оштетува косата, за разлика од 9 и 12% хидроген.

  Посебно ако станува збор да речеме за фарба на Кене или Еволушн, подобро е хидрогенот да е послаб, дури и фризерката така ми кажа, со тоа што пак ќе напоменам - ќе внимаваш на времето.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.945
  Допаѓања:
  27.214
  Кога мислам на идеално црвена коса, мислам на... ваква боја (премногу тешка за добивање). ]:)
  [​IMG]
   
  На Dobie, LivingGlam и crazylady им се допаѓа ова.
 20. gingerchild

  gingerchild Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  4.943
  Пол:
  Женски
  их, што сум горда оти сум џинџер од роџење :rofl:
  [​IMG]

  еве едно момиче со црвено косиче. :D
   
  На anabel-a, Beauchamp, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница