1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Идеи за лакирање (преку слики)

Дискусија во 'Тело' започната од martence18, 16 март 2010.

  1. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Направивме теми за накит, облека, чевли, фризури, шминка и се поврзано со матурата но ги заборавивме ноктите. Ајде да видиме какви предлози имате вие за ноктите :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Struma55 и Girlllll им се допаѓа ова.
  2. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Еве уште неколку примери.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Ајде сега некои ваши примери.
     
    На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    [​IMG] - моите омилени :) и често си ги правам

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. prasence

    prasence Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    Ovie sliki site mi izgledaat kako da se simnati od internet. Jas ne sum maturantk ano sakam nadgradeni nokti. Epa maturantki ajde kazete niz nasevo Skopje kade pravat najdobri i kolku pari.
     
  5. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Да, сликите се од интернет ама имам една другарка т.е. мојата најдобра другарка има многу убави нокти и секогаш ги прави или француски маникир или нешто интересно како овие што ги имам веќе постирано и како тие што ги постираше Pain. Моите нокти, за разлика од тие на другарка ми се многу понеубави затоа што како мала ги гризев и сега многу ми се грди :( И јас ќе си правам надградба за матурата ама не во Скопје туку во Битола. Мислам дека се околу 1 200 денари. Ако имаш некоја слика најдена од на интернет повели намести ја. Инаку од тие што не се од интернет имам слики од на другарка ми ноктите па кога ќе си одам дома ќе постирам слика.
     
  6. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Ветив дека ќе наместам слики од ноктите на другарка ми, па еве со нејзина дозвола ја ставам следнава слика :)
     

    Прикачени фајлови:

    • DSC00117.jpg
      DSC00117.jpg
      Големина на фајлот:
      11 KB
      Прегледи:
      2.889
    На marchi-cool и Struma55 им се допаѓа ова.
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Според насловот на темата - ноктите за на матурата не знам дали ќе ги правам, секако сакам кратки нокти, а за така можам и со моите. Бидејќи јас сакам едноставни работи - тешко дека ќе одам на козметичар да ми става циркони или други светки :lol:

    Ноктите би сакала да ми бидат класично средени нешто како ова
    [​IMG]
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Исто :D Кратко потсечени како секогаш, и највероватно ќе ги налакирам црвени, и на нозете и на рацете. Додуша за на нозете баш и не сум сигурна, ама за на рацете да :D [​IMG] како бонбончиња
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Вие Охриѓанките многу скромни сте биле :clap: :clap: :clap: :lol: :lol:
    И јас исто несакам да ми бидат нешто многу долги, ама ќе ставам надградба зашто мојте се мноѕ грди и неоформени и тенки. Француски маникир најобичен ќе правам, а може и нешто вакво ми се свиѓа, ама тоа ако сум расположена евентуално хехехе :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • nail2.jpg
      nail2.jpg
      Големина на фајлот:
      16,4 KB
      Прегледи:
      2.848
    На Struma55 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ :lol: :lol: абе такви сме се погодиле јас и Хипи :D Има и нескромни.. само тука не се :lol:

    Иначе последнава слика што ја имаш ставено - ај лајк ит :) Убава е и должината, додатокот не е нападен :)

    [​IMG]
    Бомбончињата хихи
     
  11. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
  12. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: Во право е Брајт, сме се погодиле ние поскромни :lol: :lol:
     
  13. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Еа тогаш за тие што и не се толку скромни како вас, јас на пример никогаш до сега немам местено нокти па реков ајде да пробам па сакам да се убави :)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
     

    Прикачени фајлови:

    • o.2227.jpg
      o.2227.jpg
      Големина на фајлот:
      7,2 KB
      Прегледи:
      489
  15. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Ајде и јас да ви се придружам на темава :) , Пред една година за матура ставив акрилни нокти и замислете ужас :( се разочарав кога го видов резултатот а ги платив 1200 денари ги носев една недела, а пак лани по повод една свадба ставив гелни нокти ги платив 500 денари а ги носев месец ипол.Поздрав
     
  16. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Епа ако веќе имаш искуство од ставање нокти и од едните и од другите сакам да ми кажиш нешто повеќе. Јас прв пат ќе местам сега за матурата и тоа пред неколку дена пред неа и не сакам да се зафркнам. Ако можиш кажи ми во што се состои разликата и како се местат едните како другите, нешто повеќе за едните и другите без разлика на цената. Позз до тебе.
     
  17. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    martence здраво,прво позз и до тебе.Од страна на искуството што го имам и од двата вида на надградба на нокти,можам да ти ги препорачам гелните нокти,мене подолго време ми стоеа и презадоволна сум од нив дури планирам сега пак да ставам за скоро време.Акрилните нокти ми ги правеа на ваков начин, ми залепија пластични нокти на моите нокти ми ги скратија по саканата должина и одозгора акрилот го распоредија во зависност од должината на ноктот.Се исуши акрилот и го израмнија со турпија ги обликуваја ноктите и после следуваше украсувањето.А додека со гелот под моите нокти ми ставија калапче и врз тоа на саканата дожина ми ставија гел,откако ми го ставија гелот го држев прстот на (печење) под ултравиолетова ламба и тоа е тоа.ноктот се зацврстува и подолго време стои.Не ми е опишана цела постапка детално ама мислам дека ќе ти помогне советот.Бацки до тебе
     
  18. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Се слагам дека гелните се подобри од акрилните... Имав гелни и ми стоеја 2 месеца, на крај сама ги извадив да не ги извадев уште ке стоеја... нема шанси да ти пукнат да ти се скршат или нешто слично сами од себе, ептен нешто треба да ги удриш за да ти се деси такво нешто и лично мене поубаво на изглед ми изгледаат гелни од акрилни... И мене ми ги местеа по истата постапка како горе што пишува со ултравиолетово зрачење... А да, и башка гелните се 2 пати поевтини од акрилот... А сум слушнала дека акрилните кога ке ги извадиш многу болеле.. така слушнав, не знам :!:
     
  19. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Lizalka taka e vo pravo si ,akrilnite mnogu poveke bolat.Jas gi vadef so aceton :worried: Gi potopuvaf racete vo aceton i taka mi izleguvaja prav haos :worried:.A dodeka gelnite sama si gi vadef posle mesec ipol i ic ne boli.Pozdravce
     
  20. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    Пошо си ги носам ноктите долги и редовно си ги украсувам, последниотпат ко си ги правев си ги сликав и решив да гои ставам тука, да добијам ваш коментар за тоа како изгледаат :) примам секакви коментари, не се навредувам... така да слободно ;) млаку се замаглени ама нема гајле :)
     
    На April87 му/ѝ се допаѓа ова.