Изреки,поговорки,мудри мисли,секојдневни поуки и слично :)

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од teddybear, 26 ноември 2010.

 1. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Средбата со тебе беше судбина,пријателството беше избор.
  Но љубовта беше надвор од моја контрола.
   
 2. Yowannty

  Yowannty Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  5.492
  Пол:
  Женски
  Зошто воопшто да се слави Божик, кога секој ден се раѓа дечко кој години подоцна за себе ќе мисли дека е Бог ?! :^)
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  Луѓето кои постојано се смеаат, тажни се највеќе. :wasntme:
   
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Најголемата човечка слабост е тоа што секогаш сака да го дознае, она што воопшто не сака да го знае.
   
 5. Stylesh

  Stylesh Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  43
  Никој не е толку богат, што да нема потреба од љубов
  и никој не е толку сиромашен за да не може да даде љубов!
   
 6. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.889
  Допаѓања:
  7.471
  Не припаѓам на онаа група луѓе што ги мразат змиите, Ниту пак некогаш почувствував желба или страст да убијам некоја. Јас, едноставно, ги оставам да ме каснат и да се отрујат од мојата човечност.
   
  На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Yowannty

  Yowannty Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  5.492
  Пол:
  Женски
  Само просечните жени се споредуваат себе си со другите. Грдите не сакаат, убавите немаат потреба!! -Софија Лорен
   
 8. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Подобро каменче подарено од љубов,него ли дијамант за прошка!
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  3.124
  -Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите - Гоце Делчев
  - Не постои шминка што може да го направи мозокот да изгледа поубав!
   
 10. curlygirl

  curlygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  680
  Допаѓања:
  517
  Пол:
  Женски
  " Не ме интересира минатото. Ме интересира иднината зошто очекувам таму да го поминам остатокот од животот. "
  Чарлс Ф. Кетеринг
   
 11. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Човекот често залетува и му се предава на квантитетот, без да се сети дека вистинската вредност ја носи квалитетот.
   
 12. Libera

  Libera Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  5.893
  Пол:
  Женски
  Секој од нас порано или подоцна добива удар таму каде најмногу боли. И тогаш или ќе станеш посилен или ќе дозволиш болката да те уништи.
   
  На Serafima му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krEM4Eto

  krEM4Eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.007
  Допаѓања:
  1.059
  Пол:
  Женски
  PERFECT- there's no such a thing. 8)
   
 14. Yowannty

  Yowannty Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  5.492
  Пол:
  Женски
  You αre only here for α short visit. Don't hurry. Don't worry. And be sure to smell the flowers αlong the wαy. ;)
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.526
  Допаѓања:
  18.920
  Најлесно е да се пронајдеш во нечија приказна.
  Најтешко е да ја напишеш сопствената.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Agrona

  Agrona Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  1.683
  Пол:
  Женски
  Вреди да се бориш за она што вреди да го имаш !!!
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Не треба да бидеме многу радознали, некогаш откривањето на тајна, може засекогаш да ни го промени животот.
   
  На Agrona му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Yowannty

  Yowannty Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  5.492
  Пол:
  Женски
  Глупоста е мајка на злосторството. Татковците, обично се генијалци – Лец
   
 19. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.125
  Допаѓања:
  13.679
  Пол:
  Женски
  Најлесно е да се пронајдеш во нечија приказна.
  Најтешко е да ја напишеш сопствената.
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 20. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.842
  [СДК] Сакам да кажам...

  Ако го менуваш светот, почни од себе!
   
  На crazylady, Serafima, Gordana10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели ја оваа страница