Имиња за вашите деца

Дискусија во 'Бебе' започната од Bisera.Sk, 9 февруари 2010.

 1. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  Искрено повеќе сакам машки деца, па секогаш размислувам машки имиња, па така да, Едвард, Александар, Роберт, а единствено женско име што многу го сакам е Изабела али здравје , има време!!! :D
   
 2. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  224
  Ако некогаш дај боже имам деца желба ми е(сега за сега) ако е женско Наталија, Мелани или Дијана,а за машко па незнам можеби Лука ..искрено ниедно македонско машко име не ми остава онака силен впечаток,можеби Тони,ама бидејќи идниот мој свекор се вика така а мене многу ми е селски да си ги крстам децата по имњ на баба или дедо така да незнам.Има време
   
 3. Guinevere

  Guinevere Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  22
  Баш би сакала еден ден да имам деца и тоа многу :D
  Машки имиња: Едвард,Емануел,Вилијам...
  Женски имиња:Амора,Миа...
   
 4. cute-brunette

  cute-brunette Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ќерка ми би се викала Изабела, а син ми Теодор :)
   
 5. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  459
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Mојот син го крстив на свекорот старо македонско име под притисок на мојот сопруг детето првите шест месеци не го викнав по име ниеднаш сега после толку години тоа и не ми пречи многу.A женско име ми се допаѓа Eлпида.
   
 6. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  160
  Омилени машки имиња ми се:Максим и Георд.А омилени женски имиња ми се:Кјара,Дарија,Мила,Нела.
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Filipina

  Filipina Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  12
  А бре женски, ви ги читам постовите и се чудам, каде ви е патриотизмот за нашата земја Македонија, сите некако гледам сакате туги имиња, а нашите македонските се поретко ги има, јас здравје ако имам дечиња се знае дека ке ги крстам со македонски ПРАВОСЛАВНИ имиња на пример Филип моето омилено име, па Стефан, Крсте, Благој, Благица, Цветанка и.т.н... и никако странско име, ДА СЕ ЗНАЕ ДЕКА Е МАКЕДОНЧЕ ПО ИМЕТО
   
 8. skyAngel

  skyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  2.753
  Женски-Ајла , Лејла, Армина, Ирма , Сара...
  Машки- Ермин, Дамир...
   
 9. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  323
  анастасија и филип ми се омилени имиња ама не се бунам било какво и да е името
   
 10. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.261
  Допаѓања:
  1.056
  Сакам долги имиња за женско не знам зошто - изгледа да може секој и наскратено да ја вика :D Значи Викторија ми е фаворит, па Маријана, Наталија, Стефанија ...... не ми текнува друго тие се :D .
  А за машко не знам ..... Марко, Мартин е убаво име, Никола, Бојан ..... има мн убави машки имиња :)
   
 11. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  4
  женски : Ангелина, Ана , Теона, Леона. Клеона. Амелиа ...
  машки : Данте. Петар. Џорџе .. Лука. Тео ... Стели
   
  На razo4arana му/ѝ се допаѓа ова.
 12. tinnalove

  tinnalove Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Женски: Екатерина или Леонтина
  Машки : Леон , Лука ,Матео ,Драган,Антонио...
  :*
   
 13. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  63
  Женско: Mиа, Ања, Матеа, Јоана, Стефанија
  Машко: Андреј, Лука, Јаков :)
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  224
  Леле секој втор кај машки имиња има напишано Лука...значи нема да остане по ретко име туку едно од најчестите. :lol:
   
  На Inki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  2.877
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  Машки- Марко, Димитар, Алексеј, Адријан, Јован, Петар
  Женски- Ања, Ана, Анадреа,Дарија,Лела,Каја
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ROSII

  ROSII Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  180
  maski/ sin mi se vika NIKOLA,a sakam uste i LEONIDA I DIMITRIJ
   
 17. done

  done Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  3
  Иван и Ивана, а може и Андреј, Андреа, Ивона, Мила, Мартин......
   
 18. drugar

  drugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Ако би имала син би скала да се вика Димитар , а ако би имала ќерка незнам
   
 19. femina.sk

  femina.sk Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2010
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  140
  Женски:Алина,Ина,Џениса,Андуена,Бриана,Евелина
  Машко име :Елит,Диар,Дарин
  :inlove: сите ги сакам па можда ќе станам мајка на 9 деца :rofl: :rock:
   
 20. BabyEva

  BabyEva Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Како би сакале да ги крстите вашите деца? :)

  Mene mi kasni 10 dena i edvaj cekam da odam na ginekolog da mi potvrdi bremenost :) Veke imam cela lista na iminja sto mi se dopagjaat i eve nekoi od niv. Preferiram iminja sto imaat znacenje a ne novokomponirani iminja kopirani od hrvatski sapunici mada sekoj si ima pravo da odlucuva za svoeto dete.

  Sara sto na evrejski znaci 'dama' i 'princeza'
  Sofija - mudrost
  Eva - zivot
  Stela - svezda
  Atina - bozica na mudrost
  Daniel - Gospod e moj sudija
  Stefan - kruna i dr.
   

Сподели ја оваа страница