1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Ах Лижавче до вчера прашуваше како да се скинеш, сега тестови за бременост :^)
    Ајде пиши како си поминала и друг пат внимателно!
     
  2. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    како можеш да поставиш вакво прашање,имаш 17 години а ви е здосадено од секс со кондоми,па тогадо 25 ке ти скисне од секс без кондоми.Ти си мала за да пиеш такви апчиња,а ако веќе сакаш да ги пиеш мораш да се консултираш си гинеколог,како тоа ти мислиш :^)
     
  3. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ако ви е здосадено секс со кондом, слободно шетајте се со количка во парк. На 17 години!
     
  4. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    И јас за тоа се зачудив :) Али нвм и и јас мислам дека не си морала да лажиш за нешто ако не знаеш дали постои..Замисли мајка ти да речеше сигурна во себе дека не постои такво нешто :o Леле лижалче не би сакала да се најдам во твоја кожа :x :x :(
    Ти посакувам да го решиш проблемот наскоро :*
     
  5. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Ништо се испадна супер... и се смирив со мајка ми не знам дали кажав дека бев скарана.. мн си ја сакам...
    и нема врска тоа кога сум прашувала, јас како што знам тоа може да бидне и од првиот пат.. искрено не очекував вакви коментари од вас :(
     
  6. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Нормално ќе ви е здосадено коа почнувате со секс од мали нозе |(
    Срам на гинеколог?? Зошто бре луѓе што има срамно тука? Ќе си појдеш на женски гинеколог и што има тука срамно? А на пораѓај како мислиш да одиш, или и тогаш ќе ти е срам сама ќе се пораѓаш? Згора на тоа си спремна да земаш таков ризик, да пиеш апчиња за контрацепција без консултација со гинеколог. Па тоа се хормонски апчиња не се играчки, знаеш до какви компликации може да дојде??
    И не би ти препорачала да ги пиеш на тие години, опасно е. Така да кондомот само, а ако ви е здосадено испробајте кама сутра |(
     
  7. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Немора да значи. Јас и дечко ми имаме 8 месеци односи без заштита па еве гледам не сум бремена. Ко да мора да значи дека ако имаш незаштитен однос бремена ќе останеш.
     
  8. Severina

    Severina Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    6
    baby face ja mislam da ne zemas apcinja, teraj prirodno, se so e apce sigurno ne e mn zdravo da bilo za kontracepcija, za bolka...plus imas 17 godini ostavi barem do 20tina :) kazuvam toa so mislam a ne deka onaka nekoe iskustvo imam opasno :P
     
  9. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски

    Не се останува бремена ако не се користи кондом да, но е мноооогу лесно да се направи беља, секунда работа е тоа. Посебни на нивните години! Нормално дека понатака кога човек е поискусен ќе се пази, сигурно дека луѓе во брак не ке користат кондом ехеее кој трошок би бил :lol: Се дешава и кај брачен пар непланирано дете да се напраи, а искуство е во прашање!
    Не би и препорачала на 17 години да има секс без кондом, после ќе си ја тупа главата ако бидне нешто.
     
  10. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Сорриии лижалче ама некако чудно ми беше :) И баш ми е мило што си го реши проблемот ;) :*
     
  11. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.360
    Пол:
    Женски
    Сакам да спијам со дечкото сакав да прашам дали ни е доволна заштита само со кондом?
     
  12. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Доволно, терајте. ;)
     
  13. elenac

    elenac Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Сакам да прашам за невиност

    imav de4ko 1 godina .. jas bev nevina ... nova godina ja slavevme zaedno i toj barase da ima odnosi so mene ... i jas se soglasiv bidejki mislam deka mi dojde vreme ..19god.... toj se trude6e da me skine( vaka da se izrazam) no jas osekav golemi bolki i mnogu go turkav... no eden moment osetiv golema bolka vo stomakov i go turnav i mu kazav poveke NE koga si otidov doma o4ekuvav da imam krv no jas imav mnogu mnogu malku da se kaze toa ne e kriv ( a neli treba da ima krv :? ):D :D :$
    potoa raskinavme nabrzo za mesec dena no ne imavme za toa vreme pak odnosi... sega pred nekolku vreme si fatev nov de4ko i skoro imav odnosi so nego no go izvestiv pred vreme deka ima sansi da sum nevina :$ i toj se sprema... no jas se premnogu stiskav no gi nemav istite bolki kako prviot pat... imav no ne golemi... no toj ne uspea da svrsi no nitu pak jas :$ :D
    sakam da prasam dali e bidnala rabotava kaj mene dali sum seu6te nevina ili pak :$
    zosto jas mislam deka sum seu6te nevina
    pozz i blagodaram na onie koi ke mi odgovorat
     
  14. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам за невиност

    Штом дечко ти одел до крај, тоа значи дека веќе не си невина.
     
  15. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да ве известам дека добив, да не ме мислите :lol: :lol:
    И тоа како ми се погоди на пат од Охрид накај Скопје... знаело тоа ;)
     
  16. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
    dobrove4er devojki aj ako moze da mi gi kazete site mozni simtomi na bremenos pls :*
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.920
    Допаѓања:
    32.541
    Пол:
    Женски
  18. onaaa

    onaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    0
  19. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.123
    Допаѓања:
    14.360
    Пол:
    Женски
    Ве молам за совет...вчера ми се случи првиот пат...ме болеше и крварев..на гаќичките имаше крв подоцна откако се средив имав кафени дамки...дали тоа е нормално? или?
     
  20. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.297
    Пол:
    Женски
    Нормално е, не се секирај. И честито што веќе не си девица :lol: