Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

 1. RainBow

  RainBow Word Traveler Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  13.948
  Допаѓања:
  20.956
  Од апчето ти е. Треба да помине некое време за пак да ти се нормализира циклусот.
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  3.878
  Допаѓања:
  3.954
  Тоа ти е хормонско пореметување, ама и немора да значи. Можеби си претрпела некој стрес или сл. најдобро да се консултираш со некој гинеколог....Во секој случај не е нормално
   
 3. onaaa

  onaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  0
  fala fala po4na da mi se stabeizira :)))
   
 4. milaaa20

  milaaa20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  premnogu golem

  zdravo devojki, jas sum nova na sajtov i momentalno razgledav nekoi temi na forumot, pa isto i jas imam edno prasanje pa poiskusnite neka mi pomognat ako mozat so nekoj sovet. Odnared sum vi blagodarna. Na mojot decko penisot mu premnogu golem i debel i ponekogas koga imame sex cuvstvuvam golema bolka, kako da ja izbegnam taa bolka???
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.051
  Допаѓања:
  3.882
  Мислам дека имаш вакви теми . За проблемот , можеби не си доволно опуштена . не верувам дека големината на пенисот на твојот дечко може да претставува проблем .
   
 6. Domina

  Domina Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  sovet od druga nova- podobro da e golem i da go čuvstvuvaš, pa makar ponekogaš so bolka, otkolku da mu e mal i da ne go čuvstvuvaš.so tek na vreme ke se navikneš, i ženskiot organ e elastičen i se proširuva - samo opušteno
   
 7. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  462
  Како можам да одложам менструација на неколку дена? Бидејќи не ми е редовна не ни знам кога ќе добијам, но за роденденот од дечко ми сакам да немам... :?:
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.643
  Вики, дали пиеш контрацептивни апчиња? Ако зимаш, можеш да ја одложиш на тој начин што кога ќе ти заврши паковањето ќе си земеш одма апчиња од новото, во зависност од тоа колку дена сакаш да ја одложиш, ама сепак би ти советувала во зависност од тоа за какви апчиња станува збор да се консултираш со твојот гинеколог. Јас така направив! Друг начин не знам, мислам дека исто по консултација на гинеколог може да ти даде хормонални апчиња некои за одложување ;)
   
 9. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  10
  hehehe pa dobro se zavisi od tipot e sega sto znaci da go izmoris duri i tri pati da svrsi so tebe neznaci deka nema sansi istata vecer da legne so druga.
  taka da ne macete se da go izmorite tuku uzivajte vo seksot so nego a dali ke legne so druga istata vecer ne znae nikoj pa ni samiot on se zavisi dali ke mu se pruzi dobra prilika a ako prasanjeto se odnesuvase dali e mozno da ima seks vo ista vecer so 2 a nitu ednata nitu drugata da ne primeti odgovorot e da.
   
 10. drugar

  drugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Здраво и од мене и јас сум нова ,мислам тоа што е голем или мал нема врска .Мојот дечко има нормален пенис па и мене ми се случува понекогаш да имам болка .Едноставно тогаш престани или намали ја пенетрацијата. Мислам дека таа болка ми се појавува во период кога поретко имаме однос, или изминал некој период од последниот пат.
   
 11. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  83
  Јас имам односи секој ден и се случува некогаш да почувствувам болка.Тоа најчесто се случува пред менструалниот циклус или како што кажаа другите ако подолго сум немала односи!
   
 12. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  10
  ova e najdobriot biser sto sum go procitalala na forumov pazi ima sekssekoj den a se slucuva da pocuvstvuva bolka koga podolgo vreme nemala seka mislam sto tuka da se dodate se si kaza sama.
   
 13. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.537
  Допаѓања:
  529
  E извини но што е тука кикс????
  Кај мене дури се јавува и крв малце..пример ако поодолгоооо време не сум имала секс, знае и какпка крв да ми се појави, а и ме боли а знае и да иам секој ден секс па пак да боли....тоа е нормално, зависно од тоа колку е опушена мускулатурата, колку си попалена, зависи од се..
   
 14. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  10
  cekaj sega dali sum jas glupa i ne razbiram ili ovde nesto ne e vo red vikas deka pri vaginalen sto bi rekle normalen seks ti se javuvaat kapkikrv?
  i dodavas deka toa e normalno i voopsto e nebitno dali si imala sekoj den ili edna godina ne si imala seks krv ne treba da se pojavuva osven prvite nekolku pati dodeka se otvori otvorot kako sto treba.
  mislam deka treba da posetis ginekolog i da proveris dali e se vo red zatoa sto bolka plus krv da ne ima nekoi izrastoci na grloto na matkata polipi ili nedaj boze nesto poloso.
  krvta vo nikoj slucaj ne e normalna
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  7.335
  Допаѓања:
  35.554
  Пол:
  Женски
  Martina-srcus, те молам, немој да шириш дезинформации... како не е нормално понекогаш после однос да имаш капки крв? Нормално е, и тоа како, посебно ако си немала секс подолго време, ако не си доволно влажна, ако партнерот е прегруб, ако имаш див секс - да знаеш и тоа како може да има крв. Исто како што може и после анален секс да има крв. Не е нормално ако после секој однос крвариш, тогаш проблемот е друг, а ако понекогаш има две три капки крв на гаќите после сексот не е страшно. Колку и да е еластична вагината, и се шири, колку и да е влажна, може да дојде до ерозии на слузокожата, впрочем, како што се случува и на сите други слузокожи во човечкото тело.
   
 16. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  83
  Со тоа подолго време мислев додека имам менструален циклус и зависи кога некогаш не се гледаме.Не сфаќај се во буквална смисла на зборот!Инаку да со оглед на околностите имам секој ден но не секогаш околностите го дозволуваат тоа.
  Но затоа ти си секс-експерт и си тука за сите нас да не просветлиш!
  Топ си кисче муа :*
   
 17. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  10
  pa so ogled na mijot seksualen staz i brojot na partnerite sum na nekoj nacin ekspert a ako se zeme vo predvid kompletniot staz so se pocetocite koga samo masturbirav togas akademik ili neznam kako e toa vo zenski rod ama sekako deka ja zasluzuvam taa titula
   
 18. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  83
  Не мора да значи дека ако си имала голем број на партнери и сега се знаеш па ајде попувај ни нас тука.
  Не е се во бројката битен е квалитетот.
   
 19. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  6.210
  Допаѓања:
  12.811
  Мартина не просветли. Ние, сиротите, не знаеме што е тоа секс. :(
   
 20. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  83
  Абе за жалење сме .
  Јас сум да се воведе сексуално образование во училиштата, таа да биде предавач бидејќи е експерт,академик или што уште не!
   

Сподели ја оваа страница