1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Д секс гуру гррр 8) :tmi:
     
  2. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Одсега кога ќе имам некаков проблем Марте ќе си ја прашам бидејќи е искусна и стварно сите не просветли 8)
     
  3. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    јако јако :)
     
  4. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    e vaka kako prvo gi pomesa loncinjata so analniot i vaginalniot seks se slozuvam deka mozebi e normalno pri analen seks da se ima po nekoja kapka lrv osobeno ako se pravi toa amaterski bez lubrikant ili drugo sredstvo za podmackuvanje zatoa sto analniot otvor nema prirodno podmackuvanje kako vaginata, i toa ne e normalno bidejki stom ima krv nastanala povreda ama eve da go zememe kako normalno.
    dodeka kaj vaginata koja ima prirodno navlaznuvanje voopsto ne e normalno da ima krv zatoa sto i tuka ako ne e devojkata dovolno navlazneta postojat sredstva za podmackuvanje a sete tie primeri sto gi nabroi se ekstremni slicaevi kako netreba da se ima seks pazi ako partnerot e grub, sto znaci toa grub mozebi za tebe e malku grub ako zeme nabuta nekoj prdmet i potece krv za tebe toa e normalno?
    div seks za tebe div seks e partnerkata ako ne e ni dovolno navlazneta a parterot siba li siba ? mislam premnogu go stvavate zadovolstvoto na partnerot i za mnogu raboti koi voopsto ne se taka naivni konstatirate deka se normalni normalno e vo div oralen seks ti da mu ja gricnes glavickata i da mu tece krv zatoa sto si se zanela vo seksot epa aj toa napravigo pa da vidis sto ke te snajde.
    a za devojkata e normalno se nekli? e dodeka vaka lesno gi prifakate nekoi raboti dotogas ke imate div seks bez da se navlazneti dovolno zatoa sto so toa sto se ke mu dopustite mislite deka taka ke go zadrzite partnerot
     
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Прво, нема да искоментирам нешто без предходно да се консултирам со стручен за тоа. За да не се секираш за мене, еве ќе ти кажам, си идам редовно на гинеколог и се е ок.
     
  6. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    Прво, нема да искоментирам нешто без предходно да се консултирам со стручен за тоа. За да не се секираш за мене, еве ќе ти кажам, си идам редовно на гинеколог и се е ок.[/quotese somnevam deka si bila na genekolog bas za toj problem no ok ako navistina si bila poinaku ke komentirase bidejki so samoto opravduvanje kao deka e toa zatoa sto mozebi ne si imala podolgo seks e samo tesenje na samata sebe i stavanje na problemot pod tepih no kako i da e ako tebe ti e ubavo taka slobodno prodolzi eden den koga ke si go zeme svojot danok toa sto e sega navodno normalno ke se cudis od kade.
    a veruvajmi nego ic k.... nema da go boli iako sega dodeka trpis bolka te laze deka ke bidete zaedno do krajot na zivotot itn.
     
  7. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ц Ц Ц Ц Ц, прво и основно млада дамо? Да не си гинеколог случајно???????? Живеам 22 години со гинеколог, и сите други доктори....цела фамилија, и нема зошто ти да ми судиш. Значи, и на жена која има родено може да е се случи тоа...Кај некои и првиот сексуален однос може да биде без крв. Да точно е дека може со груб секс и да се повреди но ние не збориме за обилно крварење туку за она бледикаво розевко едвај приметливо. Кое се јавува на кратко и веке по 2 минути го нема. А ако се секираш дали го боли таквото дечкото, и мислиш дека не му чуе, епа јас не бирам такви типци..И овде никој не се правда туку само тебе ти објаснуваме како стојат работите, женскиве ти кажуваат, ама ти не ги слушаш, и јас незнам што друго да ти одговорам..А да, ќе заборавев да ти го опишам сексуалниот чин за да ме посоветуваш, дечкото беше премногу нежен....бев сосема доволно напалена, меѓутоа сум немала секс 8 месеци..И ок е ова или и ова не чини...а даа и вториот пат немаше крв...Ха ха ха.....Бројот на сексуални партнери не го покажува знаењето за тоа, туку книгите за гинекологија. Па сепак ке му верувам на гинекологот мој матичен и на тетин ми. поздрав!
     
  8. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Прво мартина дај бе пишувај на кирилица читко и јасно не очите си ги извадив читајќи!
    Инаку и мене еднаш ми се случи да крварам после однос и што никому ништо.Ми кажаа дека е најнормална појава и дека може секому да се случи.
    И не ми е јасно зошто не третираш како ретардирани и воопшто неинформирани во врска со сексот,а како ти пак цела да ја разбираш!
    Божееееееее што се немало на овој свет!
     
  9. achmed

    achmed Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Zdravo na site.
    Se registriravna forumov bidejki podolgo vreme ve sledam i mislam deka mozete da mi pomognete vo vrska so mojot problem. Imam devojka skoro 3meseci i super ni e. Ona ima 18 god i e seuste nevina. Go razbiram i pocituvam toa. No vcera se opustivme malce poveke i jas i ja staviv rakata kaj vaginata i pocnav da ja trijam. Vidov deka i e navistina ubavo i prodolziv pobrzo i pobrzo se dodeka ne mi rece da prekinam bidejki pocnalo da ja boli. Posle toa otide vo vece i mi kaza deka koga mocala ja pecelo dole. Od sto moze da i e toa ? Ako znae nekoj neka mi odgovori bidejki ona e mnogu isplasena i sakam da i pomognam.
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    па може од што си ја триел и си ја иритирал не е ништо страшно. ајде нека не паничи нека се замие а ти следен пат биди по внимателен. измиј раце кога ќе сакаш да уживаш знаеш местото е осетливо и од мала иритација доведува до печење. кажи и да не паничи се е ок ;)
     
  11. achmed

    achmed Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    I jas mislev taka. Inace ne bese na golo :)
    fala ipak...pozdrav
     
  12. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    ако не е било на голо тогаш сигурно од стругањето се иритирала кожата,но тоа пече многу,верувај,затоа внимавај друг пат
     
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    епа полошо не било на голо и ти си и ги набутал т.е. имала триење преку алишта и се иритирала од материјалот и тоа е уште погрубо и многу боли. така да подобро на голо него вака :lol: али сепак како и да е не е ништо страшно
     
  14. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    а кој тоа ти кажал некоја другарка ? и ти одма си го фати тоа здраво за готово дека е нормално е токму поради таа неинформираност и срам да се консултираме со лекар е толкав процентот на полни болести кај нас.
    ние одиме на лекар кога ке дојде крајниот стадиум на болеста ако другарките ни кажат ма не се секирај се е во ред и ние немаме гајле казими дали некогас си направила пап тест дали си отишла на генеколог да те прегледаат чисто рутински затоа што знаеш во почетокот на овие болсти како што се тумур на матка ранички на грлото на матката и нема некои изразени симптоми симптомите се најчесто такви мали малку крв итн е кога болеста ке дојде во напредната фаза со обилно крваренје грчеви итн е тек тогаш свакаме дека првите симптоми и не биле баш така наивни.
    верувај ми дека ниту крв од нос не потекува чисто онака дека тоа е као нормално туку за се си има причина
     
  15. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    А од кај знаеш ти мене кој ми кажал?И дали сум била на гинеколог или не?! Можеби не е во ред да се случува постојано,но мене ми се има случено еднаш.Ако е така тогаш ајде да немаме односи затоа што може да наметнеме некоја болест.Не се грижи колку толку си имам контрола над ситуацијата!
     
  16. ma4or4e-pp

    ma4or4e-pp Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Здраво .... немам менструација 3 месеци а имам односи ...дали треба да прекинам со односите или ако продолжам ќе ми дојди ...?
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А да не имаш беља напраено ?

    Чика , не се нервирај те молам , уживај си :*
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Си уживам срце :*
    А ти мачорче стварно да не имаш некоја беља направено?
     
  19. martina-srcus

    martina-srcus Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    255
    Допаѓања:
    14
    драго ми е ако е така и невикам дека нетреба да имаме односи затоа што може да навлечеме некоја болест туку сакам да укажам на тоа да не се плашиме или срамиме да се консултираме со стручни лица а не со другарки, тетки, стрини
    не е ниту грев ниту срамота некогаш несакајки или затоа што му веруваме на партнерот дека не шврља па не користиме заштита и навлечеме некоја болест туку срамота е во 21 век да се срамиме да се консултираме па макар и телефонски ама тоа да биде со стручно лице.
    ова не се однесува на тебе туку во принцип тој е изговорот абе не е тоа ништо ја прашав другарками она ми рече и неа и се случило истото.
    моја препорака е ако другаркати работи во бутик со неа можеш да се консултираш околу цените а не и околу здравјето со здравјето нема играње особено во млади години затоа што можеш да останеш без фамилија само заради тоа што си сакала да му угодиш на некој кретен што во тој период си го сакала.
     
  20. Lolipop23

    Lolipop23 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    5.514
    Допаѓања:
    27.298
    Пол:
    Женски
    Абре мачорче, чекаше 3 месеци да го поставиш ова прашање!!! И да прекинеш и да продолжиш, ако е сторена бељата џабе ти е. Уште 6 месеци нема да добиеш.