1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193

    Ако си била во овулација може да е тоа...се случува некогаш во средина на циклус да се јави мало крварење што не е страшно
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Малце оф топик, ама да се надоврзам за оние што се чудеа. :D

    Сосема нормално е да почнеш со дркање, пипкање и орален пред да се впуштиш во односи. Претпоставувам дека девојката е невина и нормално дека треба да стекне доверба пред да му даде нешто толку вредно. Не значи дека е нечесна ако имала орален а е невина, од некаде мора да се почне. Подобро така, отколку веднаш впуштање во односи па после каење. Ова е сосема исправна одлука за млада девојка која немала односи и ѝ е потребно повеќе време, а притоа не сака да го лиши дечкото од задоволство кое е спремна да му го пружи. :)
     
    На the.one му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    .....А НА КРАЈ ИЗДРКАЛЕ НА МНОГУ АМА ДА НЕ СПИЕЛЕ СО НИКОЈ. :clap: :lol:
     
    На K-pozitiv му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Madam-A

    Madam-A Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2013
    Пораки:
    1.603
    Допаѓања:
    8.005
    Не се важи тоа бе Тиквиче.. :lol:
     
    На hello-kitty.90 и Tikvice им се допаѓа ова.
  5. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.854
    Изгледа не сум во чекор со времето,уште сега ќе сум офф топик и ќе кажам мислење свое,а секој нека прави како си сака.
    Јас а и оние кои ги знам кои се во врска почнуваа со бакнување,галење и допирање преку алишта,после вагинален секс,и потоа анален,орален и дркање.
    Незнам што сум пропуштила,сега гледам сосема било да се почне по обратен редослед.
    И сега на сите им даваме пример,нека. почнуваат вака со врските,и откако ќе бидат сосема сигурни нека почнат со нормален секс. Зошто само за вагинален секс треба доверба,а за останативе интимности не?
    Ако се плашам дека ќе ме искористи,ќе ме озборува,ќе ме остави,не треба ни ова да се применува зошто истово тоа може да се искористи по крај на врската за твое " промовирање"
    Ама ајде,нека прави кој како сака,ама дека не е во ред,не е, сега сите ќе мислат дека тоа е сосема нормално и така треба да се гради секоја врска.
     
    На Tikvice и Madam-A им се допаѓа ова.
  6. facish.t

    facish.t Нов член

    Се зачлени на:
    8 април 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Не можам да ве сватам јас вас луѓе, човек ќе побара совет а вие одма му судите и се чудите како ова може а како тоа не, секој си знае за тебе, одредени личности од тука не треба да судите треба да помагата секој си е носител на нешто, јас прашав едно а темата излезе надвор од границите, секако дека нема првин да легнам со некого туку така сексот е сериозна работа, а воопшто не ни спомнав орален секс зашто не иде у предвид, а за дркањето ја не знам што направив толку лошо коа секоја втора на секој чекор се ебават со повеќе и тоа е тоа.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. pinklife

    pinklife Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    2
    Зошто минатиот пат кога имав орален секс ми излегоа афти ?? Вчера после орален секс пак ми излегоа ама не го имаат вистинскиот изглед на афти ве молам помогнете ми која би можело да биде причината дали после вториот орален секс со истиот партнер може да добијам кондиломи :/ ?
     
  8. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Можеби се работи за инфекција која ти ја пренел партнерот. Чим имаш ваква реакција тогаш проверете се.
     
  9. pinklife

    pinklife Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    2
    Дали би можело да ми се пренесе некоја инфекција од него или заболување после 2 сексуален однос ??И дали е нешто опасно :/
     
  10. litt-le

    litt-le Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2014
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    3
    Девојки вчера се напив Норлево. И сеа прашањето ми е дали можам да имам односи со партнерот или не?
     
  11. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162

    И еднаш да е само пенетрирањето може да се пренесе.
     
  12. pinklife

    pinklife Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    2
    Сакав да прашам дали ако првиот пат било се во ред вториот може несшто да се пренесе , а и плус пред мене тој е имал само 2 секс партнерки и тоа со заштита се :)
     
  13. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193

    Незаштитени и пак беља да ти напраи?
    Секако дека можеш да имаш
     
  14. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193

    не знам што ти е тоа прв пат се во ред....што има врска колку партнерки имал, бактерии не се фаќаат само со секс. секако дека може
     
  15. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Se izvinuvam za lat. Ama morav da vi pisam odma, od mob.
    Od vcera imam golemo cheshanje kaj vaginata osobeno kaj vnatresnite usni i "dupkata". Malce e zacrveneto no neznam dali e od sto se cesam postojano ili bakteriska infekcija e :/ dali moze da otidam sama kaj ginekolog vo ambulanta bez roditel iako iam 17?? Me izluduva cesanjevo, sto bi mozela da stavam da se smiri, vise me boli od cesanje
     
  16. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Измиј се со млака вода,на прстите стави сода бикарбона и истриј убаво и длабоко колку што можеш повеќе,ке ти се смири чешањето.
     
  17. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    ^
    Сигурно е инфекција, кандида или нешто посериозно. Земи маст кансен, пред да се намачкаш направи промивка со чај од камилица. Облечи чиста памучна испеглана долна облека и избегнувај тесни пантолони/фармерки кои дополнително ќе ја иритираат интимата. Тоа би требало да го ублажи чешањето. Можно е црвенилото да е од иритираноста на кожата предизвикана од интензивно чешање. Јави се кај матичен гинеколог за микробиолошки брисеви. Посетата на гинеколог не бара присуство на родител ако сте малолетни. Дискретно е и неопходно, посебно ако сте сексуално активни.

    СПБ може да се пренесе и со само едно единствено пенетрирање. Со самиот чин доаѓа до директен контакт. Употребата на заштита (кондом) значително го намалува ризикот но не го елиминира целосно. Докажано е дека на пример ХПВ се може да се пренесе и преку контакт кожа на кожа во пределот на интимата. Има и повеќе начини да се пренесе ХИВ, еден од нив е преку контакт со крв во која е присутен вирусот, а тоа може да се случи на многу начини. Затоа (повторно) е неопходна редовна посета на гинеколог.
     
  18. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    fala vi :) Dosega ne sum odela kaj ginekolog, no utre ke pojdam vo ambulantata ke prasam dali moze da me pregleda. Inaku da, imav odnosi megjutoa nemav otideno bidejki mislev deka maloletni mora so roditel a sakam sama.
     
  19. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Младите живеат во заблуда и надеж дека сексуално преносливите болести се само мит. Не се, на пример со ХПВ еднаш во животот ќе се зарази 80% од популацијата и ако не се направи ПАП нема ни да знаат дека се носители. Постојат ризични типови кои се виновници за кондиломи и карцином на грлото на матката. Внимавајте ! Одете на време, одете редовно.
    Најди си матичен гинеколог, со него разговарај за се што те мачи без воздржување и непријатност. Не смее да те осудува или да сподели нешто во врска со прегледот со некој друг. Твоите немора да знаат дека си била. Како женско, мораш да имаш матичен гинеколог, исто како што мора да имаш матичен стоматолог и општ лекар. Посетата на гинеколог е нешто сосема нормално и неопходно, немора да значи дека имаш проблем од сексуална природа, има и заболувања во интимната регија кои не се тесно поврзани со секс, заштитен или незаштитен, како на пример нередовна менструација, цисти или во твојот случај кандида се добива и заради зголемена употреба на антибиотици, тоа и сл.
     
  20. pinklife

    pinklife Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    2
    http://doktori.mk/files/upload/460/Slajd_2.jpg ете на долниот внатрешен дел на устата имам вакви ептен ситни 5-6 меурчиња како овие што се на сликата на јазикот а кога ќе ги стиснам од нив излегува како вода дали може некој да ми помогне што е тоа ?