1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    Едно прашање..
    Вчера имав односи (со заштита секако) а еве денеска кога бев во тоалет,приметив малку крв на хартијата...како последен ден од менструација кога ми е,малку како кафеавко.. инаку не треба да ми дојде,баш сега би требало да ми е овулацијата,а да ми дојде за 2 недели . Инаку имам малку болна овулација понекогаш...
    Па дали е нормално или да чекам гинекологот да се врати од одмор па да закажам преглед :(
     
  2. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    И мене така ми се случено,ама после по груб однос.
     
  3. Tinnnna

    Tinnnna Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 декември 2011
    Пораки:
    214
    Допаѓања:
    50
    Девојки денес приметив нешто и ми падна чудно.. Зошто цело време ми се испакнати брадавиците (пупките) на градите,дали е тоа нормално ? Имам приметено и друг пат ама после си се повлекувале,а сега цело време ми стојат така,не се повлекуваат.. :^)
     
  4. a.nobe

    a.nobe Нов член

    Се зачлени на:
    5 август 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Чудно нешто помагајте ве молам ..

    Ми се појави денеска чешање во вагиналниот дел внатре и коа се бришам имам крв.... што се дешава ако знае некој или имал вакви симптоми нека ми помогне ... :(
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  5. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Чудно нешто помагајте ве молам ..

    Појди си на гениколог. Ние не може да знаеме што е може само да претпоставиме и повеќе да те исплашиме. Ама најверојатно е некоја инфекција.
     
  6. Svetle.r

    Svetle.r Нов член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Феминкии помош

    Вцера со дечкоми имавме односи.. ама се договоривме првиот пат без да ме скинит.. после еден час ми се лосесе.. сејкам дека и денес ми се лосит малце.. и пред неколку денови ми се лосесе.. сакам да ве прасам дали е тоа од односот несто или .. малце ми се страв ;(
     
  7. vinozito1

    vinozito1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2013
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    3.417
    Феминкии помош

    Oд стравот е, и не е малку штом ти се лоши:!: Зошто имате односи кога воопшто не сте спремни за нив.
    Првиот однос е нешто што се памети цел живот.Не секој заслужува да му ја подарете невиноста на послужовник.Сте се договориле и се придржуваше ли кон договореното ? :wasntme:
    И да го испочитувал договореното,дали себе се сметаш за невина?
    Жално но вистинито.Машките ветуваат , но не секогаш исполнуваат и после солзи, стресови. депресии....а нив ич мува не ги лази.
    Грабни и бегај работава. :fubar:
    Чувајте се, не за други, туку заради себе. ;)
     
  8. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Феминкии помош

    Мене една работа не ми е јасна.... како тоа сте се договориле да имате односи, ама да не те скине уште од првиот однос? И така има? :o Бре какви односи уште нема да измислите..... и воздушни уште малце. :^)
     
    На cresa-jagoda, Hipica и Tikvice им се допаѓа ова.
  9. martina997

    martina997 Активен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Што чуствуваат жените за првиот однос

    Ја создадов оваа тема извините ако гу има уште еднаш. Прашањето ми е вака имам дечко и пробавме неќна да имаме односи но мене премногу ме болеше а тој беше нежен, и се тоа али не бидна. Работата ми е дали жените го осеќаат кинењето на химен, бидејќи додека го ставаше малку по малку одеднаш како да удира тој во ѕид чуствувам нешто и тогаш ме само здоболе. Се надевам ме свати некој што сакам да кажам
     
  10. Bennet

    Bennet Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    55
    Што чуствуваат жените за првиот однос

    И мене ме болеше многу и тешко го пробивме хименот(ама објаснувам...како да е некој сложен процес :lol: ). Не бев доволно опуштена и го чувствував секој обид во мозокот буквално, ама кинењето не го осетив од болката или не знам од што. Би ти препорачала да бидеш поопуштена, веројатно тоа би помогнало, не знам, некој друг би можел да ти потврди. :)
     
  11. VAGA91

    VAGA91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    21
    Пол:
    Женски
    Devojki, ve zamoluvam za iten sovet, preitno mi e!

    pred polovina cas, po zastiteniot odnos mi potece cela vagina, i usni i se! nabubreni i crveni mi se. Dali znaete koja e pricinata i nekoe care do utre dodeka odam na ginekolog?

    Fala
     
  12. Aniston

    Aniston Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    234
    Најверојатно е некоја алергија - каква заштита користевте и дали сте ја користеле и порано точно истата марка (прм. дурекс има 10+ типа кондоми). И да не е прв пат сепак може да се јави алергија. Исто и во врска со лубрикантот, а можно е и од гаките на партнерот - ако се од материјал на кој си алергична. Ако ти попушти набрзина најверојатно е тоа.

    Сепак може и да се работи за некоја инфекција или друго заболување кое дало знаци по провокација - односот. Ако не се смири веднаш на преглед.

    До утре - може ладни облоги и миење со млака вода.
     
  13. walterwolf

    walterwolf Нов член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Mi treba pomos od site vas... Bev kaj nego doma i proba da me skine mnogu me bolese i ae trgna od mene porasi toa so svrsi ... Jas koa dojdov doma imav mnogu jrv na gakite i si vikam so e rabotava probuvam ao prat cel prat vlaga... Skinata li aum ???
     
  14. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Да.
     
  15. Insatiable13

    Insatiable13 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    367
    Како можеш бе девојче да си дозволиш да имаш сексуални односи без притоа да си информирана за некои општи работи... Не ти е малку срам?
     
  16. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Цццц, пробај и со два
     
    На SimonaTino и Barbie20 им се допаѓа ова.
  17. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Најверојатно да.
     
  18. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Devojki dali e mozno posle odnosi postojano da imam kafeav iscedok...Pred dva meseca za prv pat imav odnosi pa mozebi uste sum skoro i mozebi.zatoa imam takiv iscedok posle odnosi...A mnogu me zagrizuva i toa sto mi docni,no do sega ne sme imale nezastiten odnos,a jas postojani panicam i umot mi e voa toa postojano me obliva nekakva zestina mozebi od nervoza sto ne.mi.e dojdena.... Voedno vi se izvinuvam za latinicnite bukvi,no moram bidejki pisuvam od telefon...Pozzz ocekuvam soveti :*
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не може да си бремена штом сте секогаш заштитени. А за кафеавиот исцедок, од првиот однос пред два месеци досега колку пати сте имале односи? Ако не си меѓу првите односи не е во ред да имаш било каков кафен, розев или црвен исцедок после секој однос.
     
  20. Angelce201

    Angelce201 Активен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2012
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    6
    Znaci vaka na prviot odnos voopsto ne mi protece krv posle narednite.patevi duri nekade kaj 3-4pat... A dosega sme imalee mozebi da ne preteram nekade okolu 12-13 pati...i prethodniot pat koga imavme odnosi imav vakov iscedok...Se nadevam ne sum nekoj baksuz da puknal kondomot pa.da ne.sme go zabelezale pa nedaj boze ..........ufffff pocnuvam se da.mislam ....no bev i vo grcija dva dena,no ne edno po drugo da ne e mozebi do klimata sto sum ja.smenila pa zatoa da.mi kasni a za iscedokot neznammm ..:( :( :(