1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. WildNightGirl

    WildNightGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Не си ми јасничка околу исцедокот ама нема врска. Значи вака, доцнењето може да е од стрес, нервоза и зависи до возраста, дали е стабилизирано или не. Прашај го дечко ти у сваки случај али не паничи, веќе ако ти доцни 15/20 дена обрати се на гинеколог.
    Без нервози ;)
     
  2. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    996
    Допаѓања:
    1.694
    Како може да не ти е јасна, мисли на исцедокот кој излегува од возбуда. Личи на вагинален секрет ама тоа е само од што си била возбудена и ти било убаво :)
     
  3. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    Што е тоа прат луѓе?Стварно не знам.... :wasntme:
    ААААААААААААА ваљда прст хахахахха ми текна :rofl: :rofl: :rofl:
    Закон е девојчево,вака се немам насмеано денес
     
    На Haritiela му/ѝ се допаѓа ова.
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Дали 5 дена после циклусот ако имам односи може да останaм бремена ?
     
  5. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Ако не сте користеле заштита и свршил во тебе може, да.
     
  6. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    До бременост може да дојде во било кој ден од месецот. Не се водете по тоа пред, по менструација, после четири дена може, а после два не можело, некој рекол тогаш и тогаш било најсигурно, па баш тие и тие денови биле најризични - празни муабети.

    Факт е дека секој организам е различен. За некого тоа што е најсигурно, за тебе може да биде најризично и баш тогаш да забремениш. Може, секогаш може да се забремени доколку партнерот сврши внатре, небитно кој ден од месецот е. Има примери и кога за време на менструација забремениле. Не знаеме секогаш што се случува внатре во нас.

    Најсигурно е кондом и свршување надвор. Посигурно од тоа е целосна апстиненција. :)
     
  7. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    На дечко ми на пенисот-главата му излегувале одвреме-навреме брунчиња. Каде да се обрати?
    инаку односи со кондоми имаме секогаш
     
  8. Tikvice

    Tikvice Популарен член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2013
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    На уролог
     
  9. T-e-s-a-kam

    T-e-s-a-kam Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    пред помалку од минута
    девојки сакам да ве прашам за искуство прв пат ме скина пред 2 недели и од тогаш цело време имаме незаштитен однос но тој не свршил во мене а какп се ближи датата за да добијам така се повеќе ми е страв да не сум бремена ке може ли некој нешто да ми каже????
     
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ако пазите не си бремена, и да ти доцни не се потресувај, се случуваат промени во менструација после првиот однос. Сепак ако му е и на него прв пат и не сте сигурни, ако ти доцни направи си тест.
     
  11. ni.na

    ni.na Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    1.613
    Допаѓања:
    1.558
    Девојки имате ли некакво искуство со Примолут нор ? Штетни ли се? Јас имам 22 год и сакам да ги пијам за да добијам порано бидејќи ми се погоди да треба да ми биде 2 ден на денот кога ке идам на одмор а имам дури 6 дена менструација. Сакам да ги пијам неколку дена за да добијам пред време но немам информација дали се штетни, а гинекологот ми е на одмор и неможам да се консултирам сега, некое искуство ве молаам ??? :?:
     
  12. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не се штетни немај гајле, не се некои јаки хормони. Сепак се вештачки хормони но нема да ти наштетат никако. Пиј ги 2-3 дена два пати на ден и откако ќе ги прекинеш за ден-два ќе добиеш. :)
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Чудно нешто помагајте ве молам ..

    Не, не можеме да знаеме зашто те чеша. Единствено да е кандида а крвта да е од прегрубо чешање? Но има еден куп други инфекции, доколку имаш односи обавезно посети гинеколог.
     
  14. Devojkatasoportokali

    Devojkatasoportokali Нов член

    Се зачлени на:
    18 август 2014
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Здраво :) Ве молам за совет,навистина сум нова на форумов но ми треба совет :$
    Значи вака со дечко ми имавме петинг преку гајќи и неколку пати ме помазни ништо друго не ми направи значи не влезе во мене,но без конодом.Тој немаше свршено,а мене ми доцни веќе 4ри дена,уствари секогаш ми доци по неколку дена но сега ме загрижува.Дали е можно да ми се има нешто досено,од предсменеата течност?
    Пред некој ден имав кафеав исцедок на гајќичките,но еве сеуште немам добиено ;(
    Исто така морам да напоменам дека месецов имам испиено неколку апчиња Ибубруфен Актив и Кетонал форте,дали можеби од тоа ми е нешто пореметено? ;(
    И да спомнам дека имам дијаера веќе неколку дена но мислам сум настината или ме има фатено стомачен вирус.

    Стомакот инаку ме боли како за добивање,но од тоа ни трага ни глас.
    Ве молам девојки кажете ми што може да ми биде ? ;( ;( ;(

    Ви благодарам
     
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Мило девојче, не се мачи со непотребни мисли, од напишаново далеку си од бременост.
     
  16. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Трол. |(
     
    На Adina му/ѝ се допаѓа ова.
  17. LaraCroft90

    LaraCroft90 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки, ве молам за одговор.
    Пред 4 дена имав незаштитен однос, за жал кондомот пукна и сврши внатре. После нецел час се напив норлево и требаше вчера или денес да добијам менструација. Прокрварив денес, но бојата е делумно кафена и не така обилно (сега за сега) како секогаш кога ми е прв ден. Прашањето ми е, дали се работи за менструација или крварењето може да биде резултат на апчето и хормоните што ги содржи?
     
  18. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Мензис ти е не се тревожи.
     
  19. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Здраво на сите.
    Имам еден проблем, во брак сум две години, и до сега на сум имала проблеми со интимата но во последнава година зачестија односите и имам кинење како на влезот на вагината накај перинеумот, ми се појавува како исеченица од хартија, конкретно како фирура од прв степен на кај перинеумот, од оние што се појавуваат при порагај само мал степен, пробав со лубрикант, помага не дека не, но овој проблем се јавува и понатаму и сега не знам што да правам, бев кај матичниот гинеколог и ми рече дека мора да е до големината на пенисот, и така ми даде идеја да го измерам пенисот на сопругот, и кога го измерив значи конкретно ставив лента за мерење од еластичните околу пенисот и измерив 16.5цм во дебелина, значи кога прогуглав, видов дека оваква дебелина на пенис е скоро меѓу најдебелите пениси, знам некој ќе ми речат што си мислеше кога се мажеше, ама ете.. бидна и сега не знам што да правам при односи имам болки зашто постојано се кинам долу. инаку сум имала и претходно врски ама ниеден пенис не бил толку дебел како овој,. немам хпв ниту херпес се испитав. не се работи ниту за кандида...

    ќе ве молам за слични искуства или за некаква помош истиов проблем го поставив и на темата прашајте гинеколог се надевам нема да претставува проблем
     
  20. srce-9

    srce-9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2012
    Пораки:
    700
    Допаѓања:
    1.062
    Пол:
    Женски
    здраво
    имам 21 год инаку имам подолга врска и имаме односи со дечко ми скоро секогаш без заштита
    изминатиов месец бевме на одмор неколку дена и имавме односи а некогаш и двапати со пауза од некаде 30 мин ама свршувааше секогаш надвор и еднаш имавме со кондом но небеше скинат или да пукне
    сега ми доцни веќе 5 дена и се плашам дека може да сум бремена
    да не е од предсемената течност ?
    чудно ми е што немам никакви симптоми на ништо не чувствувам дека ќе ми дојде менструацијата освен што понекогаш осеќам дека ми тече а нема ништо или тоа е замисла само ?
    незнам што да мислам, ми треба помош :(
    совет некој