1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. pinklife

    pinklife Активен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2013
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    2
    Девојки минатиот месец ми дојде на 7ми а денес сме 10ти и се уште не ми е дошло инаку имам заштитени односи со кондом,Дали може да се случи кондомот да пукни а ние тоа да не го забележиме?Инаку овие денови бев многу нервозна а предменструални симтоми имам ми излегоа акни на лицето и зголемен апетит/
     
  2. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Немај гајле, ќе ти дојде. Уживај во прекрасниот ден. :)
     
  3. devojceto163

    devojceto163 Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Девојки ве замолувам за совет...скоро почнавме со дечко ми да имаме односи...првиот пат ми течеше многу крв истот така се до 5пат имав обилно крварење...потоа некој период престанавем и вчера се обиовме пак и пак прекварев дали му се има случено на некој ова?
     
  4. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Ова воопшто не е нормално. Крв тече првиот пат, кај некој помалку, кај некој повеќе, и ете евентуално и вториот пат може да има нешто малку крв. Тоа е ок. Ама вие шест пати сте имале односи и ти цело време обилно да крвариш, не е во ред.

    Може да се случат триста компликации. Оди на гинеколог, мој најдобронамерен совет ти е тоа. Овде никој не може да ти каже зошто е тоа така.
     
    На Elissa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Не знаев каде точно да пишам за пваа тема ама би сакала да ве прашам нешто ако мпжете џа ми кажите:) Би сакала да знам какви се ризиците за некои болести ако имаш еден партнер ..мислам ако имаш односи само со еден:)?
     
  6. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.359
    Допаѓања:
    83.830
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е можно да се случи кондомот да се скине и да не се забележи.
    Почекај уште некој ден аконе добиеш направи си тест за бременост.Можеби да ти е и поради стрес нервоза и промена на време.
    Мене последниот пат ми доцнеше 10тина дена :$ направив 2теста беа негативни и утрото кога бев решена да појдам на доктор добив :)
     
  7. hurrem

    hurrem Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Имам еден проблем додека имавме секс со дечко ми забележав на неговиот пенис на горната кожичка црвенило не беше херпес туку како гребнато како излупена кожичка и ми рече дека го пече ве молам кажете ми дали е некој инфекција или го има повредено многу сум испласена :(
     
  8. Vikiliks

    Vikiliks Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2012
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    32
    Мислам дека нема потреба да се грижиш..Можеби е само една гребнатинка која ја направил додека направил сам закопчуваки ди ги фармерките како што се деси со нас..:) и успат имам и јас едно прашање на кое би сакала фа ми одговорите..кој е ризикот за некаква инфркција при однос ако имаш само еден партнер мислам кога е обострано ни јас друг ни тој друга???поздравче
     
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Менструацијата ми е скоро при крај, но денес имав болки во десниот дел на стомакот, прво целосно па после само кај јајникот. Кратко траат. Се ли е во ред? Бидејќи никогаш не ме болат јајниците при крај на менструација или откако ќе ми заврши. :worried:
     
  10. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.253
    Допаѓања:
    124.619
    Можеш да се оболиѓ од сите преносливи болести кои ги има партнерот. Пред тебе бил со други па ги има евентуално нивните, а и ти може си закачила некоја болест од претходни.

    Дури и хепатит може да си размените, кој не се пренесува само преку секс.
    Ризици си има постојано, за да бидеш 100% сигурна, треба да немаш секс :) Е сега, ако сте се тестирале, провериле и немате ништо, а после тестирањата немате други партнери во кревет, не би требало да има никаков проблем.
     
  11. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Вака сега... циклусот ми заврши во неделата, што значи рано ми е за овулација. Но јас имам некој исцедок, кога ќе се избришам е продзирен а на долната облека како бледо кафен се гледа. Бидејќи сум на антибиотици, си помислив да не има врска тоа или пак можно е нешто да подранила овулацијата? Секое мислење ми е добредојдено, бидејќи се исплашив малце и се мислам да прекинам со антибиотици... :?:
     
  12. Mikki

    Mikki Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Da ve prasam, dali dokolku gi upotrebuvate vaginaletite neo-penotran forte, moze da imate odnosi?
     
  13. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    ne
     
  14. Mikki

    Mikki Нов член

    Се зачлени на:
    1 септември 2014
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Staviv vekje dve, no kje pauziram deneska drugite 5 kje gi stavam od utre, da ne ima nekoj problem taka
     
  15. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас пак мислев машко си. :D Прв пат слушам за тие вагиналети искрено, но за какви вагиналети и да станува збор, мислам дека не е пожелно паузирање. Се ставаат секоја вечер пред спиење по една, се додека не ја завршиш дозата. За што се овие?
     
  16. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.640
    Допаѓања:
    152.410
    Не смеес да паузираш тоа ти е терапија и се ставаат секоја вечер по една вагиналета обицно за трихомонас ги даваат
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не смее да се паузира. 3 дена по ред треба да се ставаат.

    Лавли јас искрено да ти кажам цел месец бев на антибиотици ( имав бронхитис ). И цел месец ја осеќав овулацијата. Зависи од таблетките колку се јаки, јас си мислам од тоа е. Но еве денеска си се олеснив,добив. Но, незнам за тебе мислам не треба да му придаваш значење. Може само е еден ден во прашање.
     
    На Lovely93 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Феминкии користам вагиналети но сеуште го имам жолтеникав исцедок, нема никаков непријатен мирис но често мокрам со тешкотии и забележав пенливи меурчиња и парчиња исцедок дали тоа е нормално? :^)
     
  19. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    ^ Така и беше мила, еве денес немам ништо. Но ги прекинав вчера, и така сум скоро оздравена и пусти страв... :lol: Сепак интимното здравје ми е поважно од тоа да излечам некоја настинка. :D
     
  20. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ако сеуште користиш вагиналети, нормално е преку ден да се исфрла тоа што станува. Бидејќи ноќта се раствараат во вагината, а нередниод ден се исцедуваат.