1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. verena

    verena Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    здраво сега бев на гинеколог ми рече дека имам циста на десниот јајник 4 см многу се плашам незнам дали ке можи да останам трудна
     
  2. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Ќе можеш има лек за цистите.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. verena

    verena Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    незнам колку е страшно но многу се плашам верена сум си планиравме бебе и пробавме да останам трудна а сега ми излезе ова
     
  4. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Пробувајте си, ако е водена цистата може и сама да прсне, а тој твојот гинеколог памук да не имаше во устата па ништо не ти кажа.Аман од ова докториве. Немој само поради ова да си под стрес и од тоа нема да можеш да забремениш да знаеш. Олабавете се.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  5. verena

    verena Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    не е водена циста чколадна мислам ми рече а дали кога ке се отстранва со операција го вадат јајникот и дали после операцијата можи да се забремени
     
  6. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Не бре сега операциите се прават лапараскопски какво отстранување јајник, на крајот на краиштата имаш 2 јајника.Само немој да си под стрес тоа е најважна работа сега за сега. Јајниците и покрај цистите ако се е нормално си произведуваат фолекули.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    На кратко ќе ти кажам само немој да се плашиш воопшто,секако дека ќе можеш да останеш бремена,верувај ми и јас се оптоварував со вакви мисли и тоа во години кога уште бев баш дете,имам пишано во некоја од темиве на форумов дека имам правено 3 операции,со редовна контрола,и ако внимаваш се ќе биде во ред :)
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. verena

    verena Активен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2014
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    101
    Пол:
    Женски
    се надевамн дека се ке биди на 7 треба да ми дојди дај бозе да не ми дојди да сум трудна само тоа го сакам во моментов многу се разочарав јас исто така и вереникот мој
     
  9. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Со дечко ми имавме однос, и ме скина кога отидов дома имав крв.. Проблемот е што тој не видел со свои очи дека има крв му сликав и пак не ми верува што да правам си мисли од порано сум скината а сега сум намачкала нешто.:x
     
  10. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Не се разочарувајте, вие не сте се ни обиделе претходно па да не може а веќе се разочарувате, што да кажат оние кои навистина се обидуваат долго и не можат... јас мислам дека нема да има никакви проблеми и олабави психата. Гледаш и вереникот си го разочарала, сосема непотребно. Ајт бркај тоа лошите мисли и повеќе работа ако не биднало месецов. :lol:

    Лобеничка, ми ја расипа вечерта, до кога бе со вакви дечковци, до кога ќе ве читаме по темиве? Уште совет бараш. Да е проблемот во тебе барај совет, но овојпат кај него е проблемот и треба со него да го решиш тоа. Ако не бива, што да ти кажам, многу ми е жал што на таков гад си му ја дала невиноста. Долго ли одевте? Ако се познавате добро, ова е неопростливо!
     
  11. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Требало и на фб да ја ставиш сликата. Бог да чува.

    Кај ги наоѓате бе се вакви дебили од планина симнати и со тоа мозоците како уште во 19 век да живеат??? Не верувал фраерот. А што има пак тој да верува или да не верува? Кој фактор е тој? Во кој век живееме знаеш? Не видел со свои очи. Ту, ту, да не треба и на мајка му да и' покажете? Девојче, свести се на време. Удри тоа главчето малку.
     
    На tessie и Elence93 им се допаѓа ова.
  12. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Лобеничка, ми ја расипа вечерта, до кога бе со вакви дечковци, до кога ќе ве читаме по темиве? Уште совет бараш. Да е проблемот во тебе барај совет, но овојпат кај него е проблемот и треба со него да го решиш тоа. Ако не бива, што да ти кажам, многу ми е жал што на таков гад си му ја дала невиноста. Долго ли одевте? Ако се познавате добро, ова е неопростливо![/QUOTE]

    Одиме година и месец дена ;( имав доверба во него.
     
  13. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ти си имала во него, тој немал во тебе, и токму тоа е и проблемот! Најубавото нешто што требало да ви се случи на двајцата како вљубен пар, тој го уништил со најголемиот убиец на врската, недовербата. Не знам што да кажам. Лут ли ти е или...? Каков ви е односот сега? Построго малце пристапи, речи му штом не ти верува не мора да биде со тебе и ако те сака веднаш треба да се покае. Кај е крив, не му се правдај уште. Барем нека извлече поука од грешката ако се свести на време.

    И уште нешто, тие неупатени машки примитивни глави до кога ќе се замараат со таа крв бре, нешто што чуле а недочуле?? Па и кај мене немаше во моментот па дечко ми збор не рече, нормално и дека нема да рече. Јас бев дури и позачудена. Но си имаше наредните пати... и да немало голема работа. И плус си чекала една година за тој чекор, веќе не само што мисли дека си била скината туку те прави огромна лажливка за ти една година да глумиш невинашче пред некој и да не му даваш. Не знам која девојка би постапила така и ако би таа за мене не вреди, исто колку што не вреди ни дечко ти во случајов (извини ме на моето сурово искажување).
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Треба да викнеш двајца сведоци, по можност твои бивши да потпишат на нотар изјава дека си била невина, друго чаре нема. А, да не го претера ти малку со смислување неверојатни „проблеми“
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Конечно и тоа се случи и тој не ти поверува.
    Не му се мисли многу се ќе си дојде на свое, ќе те побара пак единствено ако целта не му била ?????????
    Да не те разочарувам.
     
  16. Kala22

    Kala22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2014
    Пораки:
    409
    Допаѓања:
    541
    Неможе да не ми биде смешно кога ќе прочитам вакво нешто (facepalm) Добро бе на тие машки толку ли им е битна таа крв,слушнале дека така требало ама не дослушнале изгледа ццц...Девојче ама воопшто не си требала ни да му сликаш ни ништо,незнам од каде ти дојде таа идеа...Во старт ти го уништил најубав момент...Како што кажаа погоре,малце построго,поодсечно и во никој случај немој да се правдаш така па ќе излезеш ти виновна...
    П.С Не сум машко нека каже некој од нив ама се осеќа дали некој е скинат или не :lol:
     
  17. Mrs.Carter

    Mrs.Carter Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    111
    Пол:
    Женски
    Извини @lobenickaa97 ама дечко ти е многу прост.На 21 век да и го правиш тоа на девојче незнам треба да си мрднат.Плус тоа се осеќа дали си скината или не си , не сакам да се замараш за тоа , ќе те побара тој самиот , добро дури и крај краева да си била скината не сме во 18 век :) ех колку глупи машки има :devil:
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Ми вика како пред мене не видов крв туку кога си отиде дома ајдее крв. Пробувавме и порано еднаш не влезе сега овој пат пак тешко влезе и он мене ќе ми збори дека сум била скината. Дури ми вика признај си со кого си била ако не нареден пат ако нема пак крв ќе те раскажам на сите каква си. Ете тоа е наумил по 8 пати да ме кине :!:. Девојки ве молам кажете ми како да се понашам оти ова стварно е ниедна вера :@ И да напоменам уште ова дека цело време ме пецка долу од што може да е од одност или?
     
  19. Samer

    Samer Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2014
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    168
    Пол:
    Женски
    Девојче во други теми пред некое време пишуваш користите кондом при секс ,те чешка доле, имаш анален секс и дури сега се кинеш. Мислам нема логика .:^) Како и да е таков дечко не ти треба , некој кој те сака нема така да ти зборува и ке ти верува со цело срце. Љубов тоа не е , како тоа ке раскаже на сите каква си . Да сум на твое место ке му ја залепев една и немаше веќе да ме види и ке се запрашав пред да почнам со сексуални односи на 16 години со некој кој не сум сигурна дека ме сака и ке биде покрај мене во иднина .Тоа е мое мислење!
     
    На Strumka22, Kala22 и Lovely93 им се допаѓа ова.
  20. lobenickaa97

    lobenickaa97 Активен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    38
    Ви благодарам девојки за мислењата ќе пробам некако да му објаснам дека не е во право. Такви како него не заслужуваат да ги почитуваш а не пак невиноста да им ја дадеш.