1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. skorpija90

    skorpija90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2013
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Кога имам секс со дечко ми после тоа него го пече и го чеша пенисот. Јас немам никакви болку само одвреме навреме мало чешање и бело прање кое што понекогаш мириса непријатно. Ми е страв незнам во што е проблемот. Инаку јас сум немала со друг односи, а претпоставувам и тој, така да мислам дека не е пренесено од некој. Дали може да е од секојдневните влошки што ги користам или од тоалетната хартија. На гинеколог ми закажаа дури за на 03.03.2015 ми е страв да не е некоја инфекција па да се прошири.
     
    На draganaxx0 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.130
    Допаѓања:
    10.723
    Пол:
    Женски
    Имаш кандида. Земи си вагиналети. За него може да си земе маст да му се намали чешањето. Дури не ти се среди ситуацијата, односи исклучиво со заштита.
     
  3. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    А како тоа претпоставуваш? Па прашај го дали бил сексуално активен пред тебе.
    И јас би рекла да земеш вагиналети.
     
  4. Busika

    Busika Нов член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите. Нова сум на форумот, редовно ве читам и сега сакам да ве прашам. Последните денови имам слаба болка постојана (најчесто при допир) под папокот и од левата страна. Последен пат имав добиено на 28 а ми заврши на 2. Откако ми заврши наредните 4дена имавме со дечко ми незаштитен однос па после тоа почнавме заштита да користиме. Тој не сврши во мене. Немам никакви симптоми нито ми се лоши ниту глава ме боли ниту сум изморена.пред еден ден имав една точка незнам ни дали беше крв на гаките. Бело прање имам од секогаш и мириса. Дали е можно да сум бремена или имам некој др проблем. Ве молам помогнете ми.
     
    Последна измена: 21 февруари 2015
  5. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Не си бремена , штом не свршил во тебе... ама да си одиш на гинеколог , да си го редуцираш белото прање и лошата миризба , кој знае каква инфекција имаш закачено , и да , следен пат да си користите заштита , постои ризик не само од бременост туку и од разни сексуални инфекции, доколку не користите кондом!
     
  6. sad 111

    sad 111 Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Zdravo nova sum na forumov i imam problem.Maz mi e vo stranstvo i me tera sekoja vecer na skajp da se soblekuvam da me gleda a toj da se zadovoluva :sweat:.Jas ne ziveam sama i nezgodno mi e da go pravam toa sekoja vecer a ako nesakam toj se rasprava so mene ..pomognete mi dajte nekoj sovet
     
  7. sad 111

    sad 111 Нов член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    ponekogas pomisluvam deka ne e nesto vo red so nego
     
  8. ClairDeLune

    ClairDeLune Нов член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите, нова сум на Фемина Форум, пред некој ден го имав првиот однос со дечко ми, уствари и на двајцата ни беше прв пат.Веќе 2-3 дена по малку крварам, дали е нормално такво крварење со тоа дека треба да ми дојде менструација деновиве? Фала ви однапред :*
     
  9. Sunflowers

    Sunflowers Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    128
    @ClairDeLune Нормално е, и нема врска со менструацијата, се случува да има слабо крварење и неколку дена по првиот однос или во наредните односи.
    @sad 111 Разбирливо е тоа што сопругот пробува да си надокнади на друг начин затоа што не може да биде со тебе. Доброто во ова е што пробува на некој начин да ужива со тебе, нема потреба да кажувам дека има мажи што би одбрале друга опција, сама знаеш. Најдете компромис, не сакаш да ти се лути ама и тебе не ти е дојдено до тоа секоја вечер. Деновите кога не сакаш тоа да го правиш објасни му дека не си сама, може некој да влезе, или дека си уморна или си имала стресен ден. На крај краева и да не беше во странство сигурно немаше да имате секс секоја вечер. Држи си и ти малку до своето, ништо добро нема да излезе ако се му удоволуваш само за да не се налути.
     
    На compassion и sad 111 им се допаѓа ова.
  10. Mache21

    Mache21 Нов член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Zemi si od apteka kanesten krema I machkaj se tri pati na den ako ne ti pomine poseti ginekolog,sigurno e nekoja pocetna faza na kandina istata ja imav I jas se mackav edna nedela so kanesten mast I zemav vaginaleti od apteka 3 veceri po red se stavat I pomina :) sepak podobro da si otides na ginekolog :) pozz
     
    На Melanchi му/ѝ се допаѓа ова.
  11. merlin.stoun

    merlin.stoun Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    8
    Ајде девојки и овде да слушнам ваше мислење и да се извинам ако ви досадувам. Имавме незаштитени односи на 14 февруари, 13 дена по завршувањето на циклусот но не сврши во мене. Е сега, ми касни 4 дена и под стрес сум и мн настината. Можно ли е да сум бремена од пресемената течност или оф стрес ми е? Има ли простор за паника?
     
  12. merlin.stoun

    merlin.stoun Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    8
    Инаку правев тест пред два дена и испадна негативен
     
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.552
    Допаѓања:
    72.391
    Пол:
    Женски
    Nema prostor za panika ako ne svrsil vo tebe, a i negativen test cim imas ne se grizi, bidejki 4 dena ti docni ako si bila bremena toa kje bil pozitiven test... ne si bremena, od stres ti e :)
     
  14. greyk

    greyk Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    vo cetvrtokot imam za prv pat seks so mojot decko i prviot pat ne mi tecese krv mislam toj dozivea orgazam za 2-3 min ama 2 pat t.e sinoka mi tecese krv a seksot traese skoro 1 saat no ne zatoa da vo petokot koga si ja izbrisas vaginata imase nesto belo liglavo na toaletnata hartija sto moze toa da bide???
     
    Последна измена: 8 март 2015
  15. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Ај да ме посоветувате..Имам кратки ама многу јаки болки во пределот кај левата усна(долна:$)
    Болката повеќе е како надворешна,можно е карличната коска да ме боли на моменти како да ме боцка поради некои вежби што ги правам?
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Значи ептен тешки фрустрации ме фаќаат кога гледам дека не сте писмени да напишете прописно еден пост или да си ја знаете анатомијата на сопственото тело, ама битно секс имате.
    Тоа белото лигавото може од тебе да е, се возбудуваш, си лачи твоето тело природен лубрикант. Кондом користевте?
     
    На crimson, Nausicaa и iskraFem им се допаѓа ова.
  17. greyk

    greyk Нов член

    Се зачлени на:
    8 март 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    da
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Абе трудна си..гарант. Седи сега, гуглај по нетов да научиш нешто.
     
  19. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Ве читам и се чудам... Незнам на кој повеќе... Дали на оние што бараат одговор на своите прашања на форум, а не на гинеколог, или на оние што од напишани два реда симптоми извлекуваат сигурна дијагноза како да докторирале на гинекологија. Девојки, ако имате густ секрет со непријатен мирис, чешање и слични симптоми не се прашувајте ДАЛИ МОЖЕБИ имате инфекција.И не е секоја инфекција кандида и не се лечи се со канестен. И последно, како може на личност која смета дека е дорасната за секс да и е непријатно да отиде на лекар. Ова е мое мислење, а кој мисли дека не е така може да продолжи да лечи се со канестен, вагиналети на своја рака и (Боже ми прости) со јогурт и ракија. Поздрав
     
    На ennaz, Mini90, JollyGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. Rosonerka

    Rosonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    250
    Допаѓања:
    4.192
    Се согласувам потполно со тебе иако форумов е да се даде совет и да се сподели искуство,
    сепак во медицината два и два се пет , а тоа е Бидејќи една иста болест делува и се развива различно кај секој од нас па затоа и не се лекува на ист начин.
    Океј е кога се бара совет привремено , ама треба да се биде свесен за своето здравје.
     
    На Avery му/ѝ се допаѓа ова.