1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. deckoto

    deckoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2012
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    138
    зошто да ти е срам ?
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  2. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    И мене исто,а редовно имам циклус,Ми заврши пред три дена. Пап и микробиолошки ми се во ред..
     
  3. GossupGirlxoxo

    GossupGirlxoxo Активен член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2014
    Пораки:
    130
    Допаѓања:
    32
    па незнам некако зашо е онака брзо
     
    На the drummer му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Pink.Princess

    Pink.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Требаше да ми дојде вчера, а завчера имавме однос со дечко ми.Од кога тој сврши продолжи да ме задоволува сопрсти.По некое време примети дека на прстите има крв и престана. Мислевме дека ми има дојдено. Јас не осетив никаква болка ни тогаш ни после тоа, немаше/нема ни пецкање. Кога си отидов дома на гаќичките имав многу малку крв, а подоцна немаше ништо, немаше ни сабајлето. Сеуште ми нема дојдено. Најверојатно крвта е последица од гребнатинка или грубо задоволување(што јас не го чувствував како такво). Заборавив да напоменам дека користевме заштита и не сврши во мене, така било и порано и не е прв пат да употреби прсти. Знам дека е нормално да касни ден-два или да подрани, но сепак оваа ситуација ме загрижи. Дали на некоја феминка и се случило ова? Се надевам ќе ми одговорите што поскоро :)
     
  5. Цвеќенце

    Цвеќенце Нов член

    Се зачлени на:
    29 март 2015
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здрaвo девoјки,не знaев м
    кaде дa пррaшaм,зaтoa oвде.
    Пред некoј ден имaвме oднoси сo дечкo ми и зa прв пaт ми сврши нa стoмaче,a спермaтa се лизнa нa дoле,дaли имa некaкoв ризик бременoст ? Мoжеби сум смешнa aмa нoвa сум вo oвa.
     
  6. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Nema sansi, otvori na google da vidis kolkav kanal treba da pominat spermatozoidite za da stignat do matka :) cela vagina treba da ja pominat, a sami tuku taka ne mozat da stignat do matkata. Cim si nova vo seksot poise procitaj na internet i sekako pazete se :)
     
  7. Hristov

    Hristov Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2015
    Пораки:
    247
    Допаѓања:
    599
    Пол:
    Машки
    .... и користете заштита... за мирна глава ;)
     
    На Hipica, Nausicaa и joy1 им се допаѓа ова.
  8. untitled12

    untitled12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    31
    Здраво женски! Имам еден застрашувачки и депресивен за мене проблем..Последниве две недели почнав да имам речиси некако намалена желба за секс а и вагината во никој случај не ми се навлажнуваше (а и сеуште трае тоа) ..ми е страв да не е некој проблем медицински или од тоа што бев под стрес дека се каравме за банални работи глпости со дечкоми..дали само стресот е или нешто друго ?? Дали некоја од Вас и се има случено ваков проблем , го решила па знае да ми каже што да правам ? Ве моалм помогнете ми некако многу сум очајна околу оваа работа едвај се навлажнувам и тоа по малку иако како на пример денес целосно бев опуштена имав желба и за секс..се како што треба ама вагината сува барут .. едвај само малку се навлажнив и одма се исушив..доколку небеше оралниот секс мислам немаше да тргне работата..дури и заплакав од што се изнервирав :/ Ве молам за помош :/
     
  9. Pepelaska25

    Pepelaska25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Untitled12
    Со тебе се е во ред, мислам дека е време да го смениш дечко ти. :)
    Шала на страна, ти озбилно ли очекуваш некој овде да ти даде одговор зошто не ти се навлажнува дундата?
     
    На the drummer и zekzeki им се допаѓа ова.
  10. untitled12

    untitled12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    31
    Значи како прво не ти личи на ништо однесувањето,ова е форум , само чисто информативно прашав како и сите други што имаат прашано !!!!Просто и едноставно би било протолкувано прашањето дали му се има случено на некој такво нешто ,искуства мислење,совет! Немаш право да се однесуваш недолчино и со погрдни зборови на форумов,така да доволно ќе беше да ја остаеше само првата реченица и ништо фазла !
     
    На Specijalka90 и baba Rada им се допаѓа ова.
  11. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Влажнењето на вагината е кај секого индивидуално и зависи од многу фактори а и од хормоните.Има жени кои кукаат од премногу влажнење и неможат да имаат добар сексуален однос па некои се принудени да одат за време на самиот чин да се мијат(имам пријателка со таква мака и сега ке биде смешно но ке кажам како велеше-Абе се лизга што да му правам,само она тој проблем не го сфака трагично и си фура).Совет мој е да не употрбуваш обични сапуни туку одбрани средства за одржување на интимниот дел па и на крај да ти кажам-бадијала не се измислени лубрикантите,купи се некој таков и готово.
     
  12. bejli

    bejli Активен член

    Се зачлени на:
    3 мај 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Девoјки aкo имa некoјa слoбoднa искуснa дa ми пише лп, oд свoи пoсебни причини не би сaкaлa дa гo спoделaм прoблемoт јaвнo. :mm:
     
    На Ambitious му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    72.661
    Пол:
    Женски
    Drugarka pocna da pie kontracepciski apcinja i i se poremeti cel organizam, kaj dobivase pred vreme i i traese povekje imase i ist problem kako tvojot, ne i se vlaznese... izgleda od poremetuvanje na hormonite nesto bese, prestana da gi pie i sega si e se vo red. Znaci od dve pricini moze da ti e toa: ili si oladila so deckoto (ti toa najdobro go znaes), ili imas nekoja promena vo organizmot, da ne si bila pod stres ili si piela nekoi hormonski apcinja? i dali si imas redovna i normalna menstruacija? :)
     
  14. Candyman

    Candyman Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Prv pat koga imav sex ne mi istece krv nisto ne se sluci isto kako da sum bila skinata i decko mi nonstop me prasuvase koj me skinal i ne mi veruvase. Dali ima nekoj sto mu se slucilo ova i sto bi mozela da bide pricinata?
     
  15. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Кај секого немора да истече крв, не се сите организми исти, и не значи ако не ти истече, и не си невина.
    Е, така да му кажиш на дечко ти. А ако не ти верува, нема причина ни да биде со тебе.
     
    На kala21, Candyman и crazylady им се допаѓа ова.
  16. Candyman

    Candyman Активен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    38
    Пол:
    Женски
    Tebe toj kol vo mozok ti vlegol e zatoa ne razmisluvas razumno ;)
     
  17. untitled12

    untitled12 Активен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2015
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    31
    da se e esuper..najverojatno mi bese od stresot sega sum podobra fala mu na Gospod..
     
    На Daleron и the drummer им се допаѓа ова.
  18. lepa.milena

    lepa.milena Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2011
    Пораки:
    346
    Допаѓања:
    161
    Имав крварење после сексуален однос, кое за неколку часа помина и не ми се повтори досега крварењето. Која може да е причината?
     
  19. МилаФеминка

    МилаФеминка Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2014
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    110
    Пол:
    Женски
    Доколку сте имале погруб секс можно е да е настаната некоја гребнатинка и од тоа да ти е ,освен ако не е медицински проблем
     
  20. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    11.357
    Пол:
    Женски
    Девојки многу често после секс речиси секогаш чувствувам болки во стомакот. Не се многу силни и поминуваат за кратко време и не сум посетила гинеколог. Пред некој ден имавме две партии и тогаш болките беа многу посилни. Мислев дека се поради менс. за неколку дена треба да ми дојде но болките повторно поминаа за кратко и немам добиено. Дали некоја некогаш чувствувала такви болки?