1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. dime1234

    dime1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    па да ама во овој случај не важи затоа што е невина.
     
  2. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Како невина бе дечко? Епа тогаш како бремена што не сватив јас?
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Читам и не верувам, истрауматизирани деца затоа што слушнале или насетиле дека нивните родители воделе љубов.
    Не оправдувам родители кои се послободни или недај боже водат љубов пред децата, но доколку го прават тоа онаму каде што му е местото не разбирам зошто тоа би ги интересирало или воопшто би предизвикало било какви емоции кај децата, кои патем не се деца туку се доволно големи да и тие го прават тоа.
    Искрено ова ми звучи како обид за привлекување внимание отколку проблем. Патем има тема посветена на тоа дали сте ги фатиле вашите родители на дело.
     
    На joy1 и baba Rada им се допаѓа ова.
  4. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Темата не беше активна и затоа го поставив прашањето овде. Извинете на некого ако пречев. Само обиди се да ме сватиш како ужасно се чувствував. Немора да ме навредуваш и да велиш дека тоа што го напишав ми е за привлекување внимание. Им благодарам на феминките кои љубезно ми одговорија.
     
  5. dime1234

    dime1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    никој не рече бремена јас само прашав од што може да биде пошто и каснеше 4-5 дена
     
  6. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Па ако е невина и и касни тогаш очигледно треба да појде на лекар, како може некој од нас да знае зошто и касни? Причините можат да бидат од нај банални до нај сериозни. На веќе воспоставена дијагноза ок е да пишеш дали некоја друга има таков проблем па да слушнеш туѓи искуства,но вака е малку глупо да бараш некој да ти каже што и е на девојкати без да појде на лекар. Еве јас можам да ти кажам ништо не и е од стрес е, ќе ми веруваш? Не сакам да те плашам но повторно ти велам, тоа тебе што ти рекла дека е невина во пракса ништо не значи.
     
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.811
    Пол:
    Женски
    200 км живеете одалечено.
    Колку често се гледате за да знаеш дали е или не е?

    4 дена каснење не е малце.Ако сеуште нема добиено мора лекар да си посети.
     
  8. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Каснење,каснење ајде. Ама девојки мене последните менс. 2 пати порано ми доаѓаат.Во јули требаше на 7 ми ми дојде на 5ти, авуст место на 5ти еве ми дојде денес на 3ти. Нормално ли е?
     
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    Треба да си правете почести гиниколошки прегледи. Ипак здравјето е најважно од се.
    Со тек на годините девојките претрпуваат различни промени на своето тело и менструацијата не е секогаш со ист интензитет или пак на ист датум. Нормално е и да подкасни и да подрани, нема ништо чудно во тоа. Жените раѓаат па пак им се менува менструацијата а камоли за девојки на плус минус 20 годинишна возраст. Во ова секако придонесуваат и климатските промени а најмногу стресот, стресот и нервозата се многу големи непријатели на нашиот организам и тело. И пак ке повторам почесто посетувајте си гиниколог така ке си бидете помирни нема ништо срамно и страшно во тоа, ипак нашето здравје е на прво место.
     
    На SnowQueen17 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    И на мајками слично и се случи овие два месеци. Само на неа со разлика од 6 дена. Можеби е до климата.
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски
    Искрено да ти одговорам, немој. И самата викаш декаа не си спремна, плус малце сте заедно а со оглед и со неговото минато што знам. Повеќе ми изгледа како да те брза затоа што он е научен на тоа темпо па сега 3 месеци ептен апстинирал хаха. Иначе на 17 години толкаво сексуално искуство позади себе да има не ми е верно. Поише ми личат на типилни фалби и муабети само, преувеличување.

    A да, на 16 години за врска од 3 месеци стварно не мислам дека можеш толку добро да процениш дали е верен. Мислам дека тоа е мн краток период за да запознаеш доволно добро некого на тие години, поготово за секс, да се заљубиш, да веруваш некому. Мое мислење е дека првите 5-6 месеци е само занес и период на првично запознавање. Врската почнува мислам дури после 1 година. Мое мислење само, не мора да значи дека другите ќе се согласат. Барем кај мене беше така. :)

    Ќе ти кажам од моето искуство. И јтака почнав на тие години со секс и жалам за тој почеток. Не поради дечкото (се уште сме заедно после неколку години од тогаш), жалам ради времето кога се деси, затоа што избрзав, ради себе, а не ради ништо друго. Дури после година, година ипол од тогаш се осетив онака скроз спремно и најопуштено. Но сепак секое искуство е некоја лекција. Не значи дека ќе биде така, така да јас мислам да не брзаш, само ради себе да не жалиш. :)
     
  12. kala21

    kala21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2013
    Пораки:
    1.895
    Допаѓања:
    15.405
    Пол:
    Женски
    @Daleron Дали станува збор за овој Белогент ?
     

    Прикачени фајлови:

  13. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Да
     
    На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. sad-girl-1

    sad-girl-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    феминки ми касни со се денес 5 дена...немав однос а пред една недела има темно кафеаво бело прање ама не беше цело време такво еднаш коа одам у веце беше бело друг пат па бело сп кафеаво ..тоа го имав 5-6 дена можеби..а после тоа бев на одмор во Грција и требаше да ми дојде на 1 ви Август ..според овој календарот инсталиран ми е од play store ..Таму коа отидов 1 ден мн се нервирав пошо апартманот го платив скапо а немаше интернет намерно го гасеа газдите хахаха ..и сум се нервирала поише пати..е сега некој ако знае што е проблемот дали имал некоја алична ситуација ? Од кога се вратив во Македонија постојано ме боли глава а имам и бело прање ама малку ептен се вратив на 3ти Август ..
     
  15. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.864
    Допаѓања:
    217.870
    Пол:
    Женски
    (facepalm)
    Ти касни заради промена на клима очигледно. А кафеавото во исцедокот си го имала бидејки се мачело да ти пробие, па си ја сменила климата, и сега ти касни.
     
  16. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Имам едно прашање во врска со одложување на менструација. Какви апчиња да си купам- Примолут Нор или Оргаметрил?

    Дали некоја од вас користила вакви апчиња и дали после користењето се било во ред со циклусот?

    Прв пат имам потреба од одложување заради летниот одмор, и се консултирав со гинекологот, ми препорача да пијам 10 дена, сабајле и вечер.
     
  17. dime1234

    dime1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    иначе од кај виде дека сме 200км разлика хахаха ?!
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Нор се доста пофалени, зарем не ги кажа докторот кои?
     
  19. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.811
    Пол:
    Женски
    Сам имаш напишано во претходните постови

    Aaa не се работело за истата сори :)
    Шо бидна доби ли?
     
    Последна измена: 6 август 2015
  20. jelena25

    jelena25 Нов член

    Се зачлени на:
    4 август 2015
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Според мене најбитно во целава ситуација сега е дали ти не сакаш ради тоа што мајка ти би те убила или затоа што ти не се осеќаш спремна или не знам што. :)
    Кога ќе го расчистиш тоа ќе знаеш на што си.

    Мој совет ти е да го правиш тоа кога ти ќе посакаш, не кога партнерот ќе посака.
    Мала си, понатаму во животот ќе се каеш за тоа што си избрзала :)