1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. slatka.mala90

    slatka.mala90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво сакам да ве прашам за влажните марамчиња дали се штетни затоа што имам односи а нон стоп ги користам ми викаат дека не било убаво да се бришам од нив користам бекутан каде што ph е неутрална
     
  2. Џокер

    Џокер Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Машки
    @slatka.mala90 како завршен фармацевт ќе ти го потврдам тоа дека НЕ сите влажни марамчиња се препорачани затоа што тие што обично се користат pH вредноста е на никакво ниво бидејќи се 7-10 денари(иако се наоѓа и од нив некој што пх вредноста е регулирана). Бекутанот слободно користи ги немаш гајле.
     
    На Viktorijaaa5 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Здраво, минатиот пат кога бев на гинеколог ми рече дека имам некоја бактерија, ништо страшно, но ми препиша вагинални таблети и плус ми даде она некои видермина. Откако почнав да ги користам Канестен таблетите, имам бел исцедок, но крут, исушен, бел. Денес ми завршува терапијата и деновиве ќе одам на преглед, но како и да е сакав да прашам дали некоја го имала истото искуство? Мајка ми ми вика дека тоа е нормална реакција од таблетите, само што додека ги користев видермина, исцедокот беше потечен, а сега е покрут. Некоја со слично искуство?
     
  4. sad-girl-1

    sad-girl-1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2014
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Ау сори рибо по 16252774 пат да ти кажам дека профилот е на братучеда и на другарката којааа има веќе 18,5 години ,се надевам ќе сфатиш што то зборувам овој пат ако не посети ја државнта установа која најмногу одговара во твојот случај :*
     
  5. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Мислам дека и за тебе важи истото.
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    iscedokot e od tabletite, na normalen nacin go napustaat teloto, jas neznam sto tuka ti e tolku cudno?
     
  7. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Тоа што не знаев дека апчињата на тој начин ќе дејствуваат бидејќи за прв пат се соочив со ваков проблем. Фала ти за одговорот.
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  8. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    toa sto ne se rastoplilo od apceto si iskaca nadvor
     
  9. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    што се случува кај машкото кога тој ќе ја изгуби невиноста, дали има некакви знаци како на пример кај нас што тече крв?
     
  10. NightBreaker

    NightBreaker Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Машки
    Нема никакви физички знаци (освен сперма :wasntme:), психички јеа - среќа, радост, еуфорија. Кај кого како.
     
  11. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Тоа што кај некои машки пука кожичката на главчето од пенисот во текот на односите,па поради тоа има малку крв нема никаква врска со невиноста затоа што невиноста се губи на првиот целосен полов однос без разлика дали се работи за машка или за женска индивидуа.И некои девојки воопшто не крварат при првиот полов однос поради еластичноста на хименот,но и тие не се невини ако имале целосен прв полов однос.Така што тоа со крварењето си е индивидуално и нема никаква врска со невиноста.
     
  12. loreddie

    loreddie Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2014
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    66
    Незнам колку е интимно прашањево,ама незнаев каде да го поставам.Почнав да се мувам со едно дете и забележав дека надусниците ми поцрвенуваат.Од што може да биде,му се има случувано на некој?
     
  13. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Според мене ниту едни марамчиња не се препорачуваат за долготрајна односно постојана употреба. Влажните марамчиња станаа како некој вирус кој се прошири помегу младиве а кој на долги стази е штетен за интимното здравје. Верувале или не тоалетната хартија е многу по здрава и попрактична од влажните марамици. Не ни размислуваме какви се бактерии може да се намножат на влажните марамчиња во овие пеколни летни денови. Влажните марамчиња пред се ги користиме поради нивниот мирис, но дали сме свесни на што мириса кога ќе се помеша урина и мирис од влажни марамчиња особено бекутан на кој има и слој крема?
    Моја препорака е да се користи тоалет наместо влажни марамчиња а кога сте дома посебно летно време одмивање после секој извршена физиолошка потреба. Со одмивањето не само што ја штитите флората на вагината туку и правите превенција од појава на хемороиди кои се дирекна последица на долго седење и нередовна хигиена на тој дел од телото.
     
    На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам нешто. Одамна сум земала Канестен крем кога последен пат имав кандида и ми се потрошил. Сега еве ми се појави пак досаднава кандида и ќе ве замолам да ми кажете колку чинеше Канестен кремот?
     
  15. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Помеѓу 100 и 200 денари мислам дека беше. Но можеш да земеш и екалин маст, тоа е исто како канестен, само поделотворно.
     
  16. SnowQueen17

    SnowQueen17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2014
    Пораки:
    367
    Допаѓања:
    140
    Пол:
    Женски
    Колку е екалин? И дали е наменет за кандида
     
  17. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    На времето беше околу 200 денари (зборам за пред поише од 5 години), за кандида е и побрзо и полесно ја смирува. Генеричкото име е еконазол, да знаеш.
     
  18. jovanovska94

    jovanovska94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.804
    @SnowQueen17 ептен ми е практична странава, www.edea.mk ги има цените на најголем дел од производите за кои прашуваме.

    Кансен 1% е поевтина варијанта на канестен, различна фирма, составот е ист. Кансен од 2% можеш да го користиш внатрешно.
     
    На SnowQueen17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Macadamia

    Macadamia Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2015
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Ме интересира другаркава има веќе испиено 3-4 апчиња за ден потоа во тек на една година, постои можност таа да остане стерилна? Сепак е играње со хормони.
     
  20. Glamorous9

    Glamorous9 Нов член

    Се зачлени на:
    29 август 2015
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Значи вака пред 5 дена имав односи за прв пат со дечко ми но потоа не бев во можност да го видам 2 дена пошто не бев во мк. Потоа веќе два пати пробавме да имаме односи но јас сум некако параноична и тамам се опуштам кога ќе треба да се случи никако неможам да си дозволам. Тој ми вели дека ќе успееме кога тогаш и дека не е ни толку битно но сакам да знам што е проблемот. Дали некој може да ми помогне?