1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. bicijani1

    bicijani1 Активен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2015
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    26
    veke dva meseci pijak kontraceptivni tableti preporacani od ginekolog, treba da gi pijam od 6 meseci do edna godina, gi pijam tabletite Jazz dali nekoj gi ima pieno tie tableti i dali mozi da mi kaze megu menstruaciite dali im se ima sluceno da im proteci kafeava tecnost i kolku trae toa
     
  2. BigliMigli

    BigliMigli Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 септември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски

    Благодарам многу. Инаку да овој период бев многу настината, не сум пиела антибиотици, но затоа пак често користев аналгин, кафетин колд и баш овој период сум под стрес, колоквиуми, практични, семинарски. А да сега се си е нормално со бојата на крвта. :)
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Girl-love

    Girl-love Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    18
    Да прашам сакам требаше фа ми дојде пред некој ден но ми доцни и сега забележав малку кафеав исцедок, што е тоа
     
  4. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Тоа значи дека менструацијата наскоро ќе ти дојде бидејќи тој кафеав исцедок може да се појави и на почетокот и на крајот на менструацијата.
     
  5. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Месец два е сосема нормално помеѓу менструациите да имаш кафеаво, тоа е нормално и нема простор за паника, наскоро ќе ти прекине кафеавото.
    Но треба да имаш во обзир и секогаш кога ќе го закаснеш земањето на пилулата после 12 часа има можност за кафеав исцедок.
     
    На bicijani1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    девојки да ве прашам дали може во болница со проверка на урина да се види дали постои некаква инфекција на интима ? или само на гинеколог можат да утврдат ?
     
  7. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Се чувстувам мизерно :( Бев вечерва со едно момче ама неможевме да имаме секс.
    Проблемот е што со бившиот имав многу лошо искуство.
    Тој ми го стави набрина и многу ме болеше, а го стави до пола и незнам дали сум добро скината. Имаше многу крв и болеше премногу. А после тоа закачив и страшна инфекција. И сега имам фобија од овие работи.
    Се решив вечерва да го направам тоа. Отидов кај еден дечко( не ми е ништо) се беше ок ама кога стави прст осетив болка и му кажав дека ме боли и тој ме откачи несакаше да продолжи. (се налути малку и дека не сакам да го пушам ама ете не го направив тоа мој принцип). Ми кажа кога ќе бидам спремна тогаш да се јавам.
    Мене ме страв многу незнам што да правам имам 22 години и на овие години вака да се понашам е срамота.
    Си дојдов дома разочарана.
     
  8. sanny007

    sanny007 Активен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2014
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    5
    Проверка на урина можеш да си направиш и на матичен лекар , доагаат адриалаб (или слични) два пати во неделата земаат крв или урина
     
  9. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    За кој принцип зборуваш бе девојко. Зар на 22 год имаш размислувања ко на 12. Ти ова сериозно? Кај ги најдуваш дебиливе жити се? Не е срамота да бидеш неискусна во сексот на 22 год, туку срамота е да бидеш толку смотана и наивна. Ке ме шутира некој на ваков начин? Ке му го исечам левото јајце.
     
    На Crna Dama, Petar80, MaLeCkO :) и 11 други им се допаѓа ова.
  10. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    да за кај матичниот лекар прашувам ,дали може така да се види инфекција на интима ?
     
  11. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Cekaj cekaj sto loso kazav?
    Ako nekam oralen nekam toa e moe pravo taka?
    A jas kaj nego otidov samo za seks pa za sto se odi vo Eden saat kaj nekoj za kafe? On si digna cena I pred mene pocna da pisuva so drugi srcinja ova ona demek ljubomorna ke me napravi... Mi e gajle toj e samo maska kurva nisto poveke. Se nerviram zosto od strav od bolkla ne go napraviv toa sto trebase. A ete nekoi moi drugarki uzivaat.
    Neznam zosto jas bi bila naivna I smotana?
     
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Абе како можеш така првиот пат да го имаш со некој идиот кој те понижил на ваков начин?
    Па јас не ве сфаќам, денешниве деца 22 години ко да имате 10, не 12.
    Прв пат се прави со некој што го сакаш, да ти покаже, да биде нежен со тебе да го памтиш а не така ќе одам кај еден дечко што не го знаеш ни ништо.
    Епа ќе те откачи, што ќе ти прави друго кога тој не сака ништо друго со тебе овдека да те легне и чао.
     
  13. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Procitaj pogore ke vidis deka so bivsiot mi bese prv pat ama jaa kakva sum I ovq mi e po vtor Pat kako da ja gubam nevinosta.
    A ovoj inace mi e Bivsi od mnogu poodamna 2011 ama ne sme bile vp nisto seriozno nikogas ni bliski. A od nego ne ocekivam nesto poveke niti sakam nesto poveke.
     
  14. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.360
    Допаѓања:
    83.846
    Пол:
    Женски
    А ти во 1саат како може кај некого да одеш за секс што не ти е ништо,што немаш чуства за него и што не си сигурна во тоа што го сакаш.Или доби нагон за секс па се одлучи на таков чекор.
    Па тоа не е да одеш да се соблечеш и право да почнеш туку така. Така се чуствуваш и имаш такво размислување затоа што не си искусна и затоа вака реагираш.
    Пробај да најдеш некој кој ќе те сака и ќе уживаш со него а не некоја машка курва како што велиш ти кој ќе сака само да те легне и толку.
     
    На okcenzi и buba4e89 им се допаѓа ова.
  15. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Problemot ne se cuvstva tuku strav od bolka zosto prviot pat so bivsiot mnogu me bolese I mi tecese krv patem zakaciv I strasna infekcija
     
  16. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Девојче два пати не се губи невиност тоа е златно правило.
    Да си го запознала на кафе некаде, да сте искочиле еднаш двапати и да ти е бивши си имаш потреба те разбирам.
    Ама вака...е ова не го разбирам.
    Тебе веројатно те болело зошто си немала долго време, доле си се стеснила и дечкото бил груб со тебе и тоа е тоа.
    Биди повеќе информативна.
     
    На MaLeCkO :) и Pepelaska1994 им се допаѓа ова.
  17. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Bivsiot togas go pola go stavi I mislam deka ne sum dokinata pak ke ima krv.
     
  18. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.360
    Допаѓања:
    83.846
    Пол:
    Женски
    Кај некои првиот однос е болен кај некои не. Исто така може да се случи да крвариш и вторпат и трет пат,нема правило за тоа.
    Скината си штом имало крв тоа се знае ,но како што ти кажаа и погоре не гледај тоа да биде со било кој туку со некој кој што ќе се опуштиш пред него и ќе биде нежен со тебе,од еднаш и двапати не се станува искусна тоа да го знаеш и нормално е да чуствуваш страв.
     
    На Pepelaska1994 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Pepelaska1994

    Pepelaska1994 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Toa e toa veke ne se zamaram so vakvi raboti.
     
  20. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.164
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Да,може така да се види инфекција на интима ако имаш бело прање,мене така на 17 години мојата матична лекарка преку уринокултура ми ја откри интимната инфекција на кандида.
     
    На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.