1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Херкул

    Херкул Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.294
    Пол:
    Машки
    Според мене не е ок. Тоа е ментална прељуба. Ако во мислите посакаш некоја друга (сексуално), ти веќе си извршил прељуба со неа во срцето.
    А плус и колку повеќе фантазираш секс со други девојки/дечковци и ги загледуваш, толку повеќе ќе ти опаѓа страста кон својата девојка/жена. А тоа е само контрапродуктивно бидејќи нели сите сакаме страста и интимата да расте во врската и бракот, а не да опаѓа.
     
    На Oleeenka, Outlook, kjukli и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Да и јас така мислам ,но еве на пример ти си во врска со некоја женска и додека си со неа не мастурбираш и немаш сексуални фантазии со други ?
     
    На ninja35 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. crvenkapa :*

    crvenkapa :* Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2015
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Сите машки ( секоја чест ако има исклучици) мастурбираат на други. Тоа ми е сосема ок, иако додека има секс со мене не би сакала да мисли на други. . Лично имам мастурбирано на други т.е најчесто на други но при секс секогаш мислам на тој што сум
     
    На Alisa22 и the drummer им се допаѓа ова.
  4. Satellite

    Satellite Нов член

    Се зачлени на:
    20 мај 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Zdravo sakam da ve prasam:vcera so deckomi imave seks i pri masturbacija imavme mala nezgoda.Pri masturbiranjeto me zakaci so noktot i imase mnogu krv i sega koga idam vo wc mnogu me pece i uste imam krv od klitorisot. Ve molam za pomos
     
  5. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Епа јас го прашав дечко ми и не сака да ми каже ,а мене многу пати ми се има случено додека орално ме задоволува да замислувам дека е некој друг .. и некад додека имаме секс ..И сакам он да ми каже прво дали и он го прави истото иако ќе бидам многу тажна ако го прави тоа ,а од друга страна не е е фер бидејќи и јас го правам истото и не би имала право да се лутам ..
     
  6. Ana mary

    Ana mary Нов член

    Се зачлени на:
    18 мај 2016
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Девојки едно прашање..дали по првиот пат може да дојде до пореметување на менструацијата? Еве ми касни стомакот малку ми е подуен и ме боли ако го притиснам..се надевам дека нема нешто друго..
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Да може,без грижи јас кога имав првиот пат послем тоа ми каснеше циклусот 10 дена и ќе прочитав на нет симптоми на бременост вртење ,зголемен апетит и се што кќе прочитав мислев дека и мене ми е . Така да без грижи.
     
  8. Херкул

    Херкул Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.294
    Пол:
    Машки
    Тоа е така од 2 причини:

    1. Затоа што најверојатно негуваш сексуални фантазии со друга личност. Дај се од себе да не замислуваш други личности на сексуален начин. Ако несвесни ти прелета некоја таква мисла, одма исечија и мисли на нешто друго или прави нешто друго.

    2. Кога мастурбираш најверојатно имаш сексуални фантазии со други и така ти се навикнал мозокот, па затоа и кога имаш секс (или орално те задоволува), тебе природно ти доаѓаат тие мисли т.е. фантазии со други личности. Затоа престани да фантазираш на други при мастурбација.

    Добро е што велиш дека „би била тажна ако го прави тоа“, затоа што длабоко во себе чувствуваш дека тоа е прељуба на некој начин. И тоа е навистина ментална прељуба. И него би го повредило ако му кажеш дека замислуваш други. Најдобро е да зборите на темава и да си се заветувате еден на друг дека ќе си бидете верни и во мислите и дека ќе ги практикувате точките 1 и 2.
     
    На Alisa22 и Soncka :) им се допаѓа ова.
  9. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Многу тешка тема за разговор .. Мене он не ми призна дека мастурбирал на други ама сигурна сум дека го прави тоа и мислам дека доколку почнеме да зборуваме за темава разговорот ќе биде завршен со голема караница , навистина незнам многу лошо ,инаку јас сама ретко мастурбирам ,а со дечко ми имаме редовно секс и редовно ме задоволува орално или ме мастурбира ,мислам дека доколку би му признала за дека имам сексуални фантазии со други дека ќе го повредам многу ;( секако и јас би била многу повредена доколку и он ми го рече истото ..
     
    На Brayan му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Priroden

    Priroden Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2015
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    2.943
    Пол:
    Машки
    Пa шo пoтребa дa рaзмислувaш нa темaвa дoтoлку зa дa се мислиш дaли дa му кaжеш или дa гo прaшaш? :D
    Мнoгу искренoст не е нa aрнo
    Мене oвa дa ме прaшa би се изнaсмеaл, нaјискренo

    Не гледaм ништo пoгрешнo aкo се свртел пo некoјa и му oстaнaлa у глaвa пoсле сaaт време или небитнo билo кoјa, нoрмaлнo се дoдекa е се вo ред меѓу вaс
     
    На Brayan му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Па незнам ќе се осеќам како да не сум му доволно згодна јас па да мастурбира на други едноставвно самата помисла на тоа ме прави да се чувствувам неубаво ..
     
  12. makarov

    makarov Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2012
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    47
    Uhh teska tema ste pocnale... Prasanje..dali ti sakash da bidesh so nego? Zoso spored ova so go kazuvash e neshto prilazno dodeka ne go najdesh ona shto ke te zadovoli. Ne samo vo seksualna forma. Tuku i vo emotivna i fizicka.

    Ova mi dijde kako prvo prasanje...konstatacija vrz osnova na ona shto go napisa.

    Ponataka mozebi poveke komentari i prasanja.
     
  13. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Многу ми беше страм да го поставам прашањево, но овен тука незнам на кого би прашала..
    Со дечко ми сеуште немаме сексуален однос (сеуште не се осеќам спремно, сакам да почекам)
    Но за да ме фаќа сето тоа океј. Кога ме фаќа долу, преку облека, можам лесно да свршам.
    Ама кога ќе ме фаќа на голо, чувствувам болка многу. Не е ни груб, а и му кажувам, погоре, подолу но пак чувствувам. Дури и јас така сама кога ќе пробам. И после тоа веднаш се тргам, неможам да издржам многу боли ..

    Дали на некоја и се случило тоа ?? Зошто е така ???
     
  14. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Затоа што не си доволно навлажнета ,пробајте со вазелин или лубрикант.
     
    На the drummer и Херкул им се допаѓа ова.
  15. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Па незнам дали има врска, мислам сум доволно навлажнета. Така осеќам.
    А дали има врска предходно тоа што ми дава орален секс? Можби е до тоа??
     
    На Sunnny му/ѝ се допаѓа ова.
  16. loveyouuu

    loveyouuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам нешто. Имам 18 години и дечко ми ми е втор сексуален партнер. Не користиме кондон и до сега сум немала некои поголеми проблеми. Ама пред неколку месеци кога имав менструација многу ме чешаше внатрешниот дел на вагината и на допир ме болеше, по препорака на некои членки се миев со сода бикарбона и ми помина.
    Ама пред 2 дена почна пак истото, ме чеша ненормално дури на моменти и ме боли. Се гледав долу на огледало и приметив дека во внатрешниот дел на вагината имам нешто како бело, не се трга тоа. Има некој идеја што би можело да биде, дали е нормално тоа?? Многу сум испаничена, знам дека треба да појдам на гениколог ама во моментот не сум во можност.
     
  17. crvenkapa :*

    crvenkapa :* Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2015
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Кондоми бе деца, кондоми постојат...најверојатно кандида или некоја инфекција. На гинеколог да си појдеш најубаво ќе е
     
    На Херкул му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Херкул

    Херкул Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    1.294
    Пол:
    Машки
    Се разбира дека не е нормално и најверојатно е инфекција. Може да си ја закачила од неговиот пенис или пак ако ти пружал орален. Во устата има еден куп бактерии, затоа најдобро е гаргара со некој алкохолен пијалок пред орален ок?
     
  19. Mia.MGK

    Mia.MGK Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2016
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    256
    Пол:
    Женски
    Не не ми е пролазно јас сум многу долго со него и го сакам премногу.
     
  20. tomii_995

    tomii_995 Нов член

    Се зачлени на:
    26 мај 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Здраво ... јас сум машко и сакам нешто да прашам или кој имал слично искуство со ова .. Вчера имав секс со девојками и после еден сат забележав оток кај мојот пенис .. ? може некој да ми каже што да правам ВИ БЛАГОДАРАМ