1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Neda296

    Neda296 Нов член

    Се зачлени на:
    28 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Devojki edno prasanje, pred okolu eden mesec za prv pat imav odnosi, mi tecese krv i imav bolka potoa nekolku dena po red imavme odnosi...e sea vcera znaci posle eden mesec pauza povtorno imav krv i malku me bolese..dali e ova normalno?
     
  2. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Himenot e kozhicka so prstenest oblik, koja se kine celosno, delumno ili voopsto nema da se skine pri odnos, a ako e pofleksibilna i ke ostane do prvoto poroduvanje.

    Dokolku povtorno prokrvaris, treba da odis na pregled, bidejki treba da se otkrie tocnata pricina.
     
  3. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ми беше страм да прашам, но морам.
    Кога ќе имам секс, значи уживам онака, не ме боли, но доколку има подлабока пентација и ме боли, неможам да издржам. Некогаш сум пробала да издржам но пак боли и воопшто не уживам... Дали е кај сите така ? Како да прекине тоа ?

    И затоа понекогаш и се мислам дали е тоа причината што неможам да свршам.
    Колку и да сум опуштена, никогаш не ми се десило тоа ...
     
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    Да не му е препрепреголем8-|
     
  5. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Не не :) Таман е, средина нешто
     
  6. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    плитка матка имаш, нека не ти го брца до крај, избегнувајте пози кај шо е овозможено длабока пентрација
     
    На supertoasty, elvittta и Dust им се допаѓа ова.
  7. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски
    А те боли баш секогаш или само во одредена поза?
    Леле извини вака што прашувам, немам лоша намера:D само сакам да ти помогнам, ако можам. Ама веројатно не можам..





    Едит.. deepblue ем пиша пред мене, ем има право до некаде. Ама зависи каква болка чувствуваш.. дали болка како да ти е до крај и те удира во нешто, па те боли или некоја понадворешна болка
    И не, не прекинува ако е она што дип го пиша. Само пазење
     
    На fallenangel, elvittta, DeepBlue и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. elvittta

    elvittta Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Ме боли во одредени пози.
    Иначе чувството е баш како да ми удира во нешто.
    Можеби е во право DeepBlue
    Само се нервирам, вака секогаш тој свршува а јас никако да успеам.
    Ми е убаво, ми доаѓа на свршување ама никако да можам да свршам, незнам што е проблемот
     
  9. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Tocno, pred se' treba da se trgne od bolkata, da se locira i da se preciziraat okolnostite, verojatno se raboti za dimenziite na tvojata matka, no vo zavisnost od bolkata, moze da postojat i drugi pricini.

    Ne e loso da pojdes na pregled, ke se utvrdat pricinite i ke dobies soveti za podobruvanje na seksualniot zivot.
     
    На fallenangel, elvittta и Dust им се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.579
    Допаѓања:
    171.539
    Пол:
    Женски

    Епа тогаш има право deep blue.
    Не се потресувај многу, бирај пози и експериментирајте.
    Уживајте :)
     
    На elvittta му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rosalinda123

    rosalinda123 Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Imav odnosi so decko mi prv pat ni bese dodeka me skina nemavme kondom I posle toa koristevme. Imavme odnosi nekolku dena po red I samo ednas ne stavivme kondom I on svrsi ama izgleda ne vo mene t.e. ne znaeme ni jas ni on. Posle nekolku dena eve dva dena glava me boli, za umorna ne sum mnogu ama kao stomakot vo dolniot Del DA me boli, inaku za 5dena treba DA dobijam.
    Mnogu se plasam zenski DA ne sum Bremena ne znam sto kje pravam. Posle kolku Dena se pravi testot za bremenost I koj nacin e najtocen t.e. najsiguren?
    I dali ovie simptomi moze DA se od so treba DA dobijam ili od strav taka nesto
     
  12. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Vo odnos na testovite treba da se znaat dve nesta, prvo - "verodostoen" rezultat se dobiva najrano po 14 dena od nezastiten odnos, vtoro - testovite ne garantiraat 100% tocnost.

    Ova slucuvanje neka ti bide pouka za vo idnina, bidejki stravot i panikata koi sega te machat, se najmali posledici od nezastiten odnos. Velam "neka ti bide", bidejki ako trgnes od faktot deka nitu partnerot ne znae dali ejakuliral vo tebe, ke sfatis deka ako ne se grizis za sebe, retko koj ke go pravi toa. AKO SEGA (DURI I DA EJAKULIRAL VO TEBE) SE SLUCI DA NE ZABREMENIS, TOA NE E GARANCIJA DEKA SEKOGAS KE BIDES NA "SIGUREN TEREN" (ne te karam, potenciram).

    Najverojatno ke imas ciklus, no dokolku ti docni, namesto da veruvas na testovite, najdobro e da pojdes na pregled.
     
  13. rosalinda123

    rosalinda123 Активен член

    Се зачлени на:
    29 август 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Znaes, fala ti mnogu vo pravo si znam od sega povskje kje vnimavam I kje te poslusam
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SuperGirl02

    SuperGirl02 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Женски имам еден проблем.Прво многу се стегам при секој однос,ептен дури и на дечко ми го боли,а и мене секако,џабе е се имам пробано,а и болка чувствувам,имам читано дека ако немаш инфекција и сл.(се надевам дека не) тоа било ради срам,стрес,по што не си можел да се опуштиш а од тоа потекнувала и болката.. Што е така,само незнам како да се опуштам и по олку односи стварно.Е сега,имаше тема оргазам ама да не пишувам секаде,решив овде да спојам,неможам да доживеам ни огразам..И по толку пати и пак ништо,јас џабе имам секс кога не ми е уживње. И утре ме викна дома му да спијам,па ако можам да направам нешто до утре,фактички вечер,веке е 5 часот,ако имате некој ,,лек" да споделите со мене,или ништо нека е вака..
     
  15. SuperGirl02

    SuperGirl02 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2016
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    Првите симптоми се после најмалку 3 недели мислам,неможеш да си бремена 4-5 ( под ова ,,неколку" валда ги погодив деновиве) а да имаш којзнае какви симптоми.Друго,обично сите женски пред да добијат имаат болка во главата и долен дел на стомакот,а ти си требало да добиеш.Ако откако те скина немаш поминато една менструација,т.е ова да треба да ти е прва менструација откако си скината,може и да ти доцни и 10тина дена,немој одма да паничиш само по 2-3 недели направи тест,и памет во глава за друг пат,и јас имам бидено во твоја ситуација,те разбирам :*
     
  16. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Ima tri nacini za nadminuvanje na problemov, da se obidete da go resite sami, da go napravis ona sto vo cel svet e normalno - da se posovetuvas so psihijatar ili dvete opcii zaedno.

    Pisuvas kako da ste vo relativno dolga vrska, a od druga strana spomnuvas sram i sl., sto mi asocira na toa deka bez ogled na toa sto dolgo vreme imate odnosi, na toj plan SEUSTE NE SE POZNAVATE DOVOLNO.

    POCHNETE SE' OD NOVO, zaboravete deka ste imale odnosi, zaboravete na dosegasnata rutina i odnesuvajte se kako sega da ucite sto e odnos.
    Pred da imate odnos, dozvolete si da se raznezhnite, galete se dolgo, nezno baknuvajte se, miluvajte se, ne brzajte ke dojde redot i na odnosot. Dozvoli mu da istrazuva, da go pocustvuva tvoeto telo od glava do peti, ke pocustvuva i toj, a i ti sto e ona sto predizvikuva vozbuda kaj tebe, isto i ti istrazi go negovoto telo. Ne odete na dolga penetracija, malku po malku, za da mozes vo sebe da pocnes da go kontroliras steganjeto, OBIDI SE DA SFATIS OD KADE DOAGJA IMPULSOT, SE' TOA E REFLEKS, A REFLEKSITE MOZEME DA NAUCIME DA GI KONTROLIRAME.

    Najtesko e da se razgovara na temata "krevet", no treba i toa da se pravi, mozebi partnerot ne go pravi ona sto bi sakala, ke mu kazes na "filuvan" ;) nacin sto posakuvas.

    Odnosite se kako i samata vrska, baraat vlozuvanje od dvete strani. Stom ima razbiranje od negova strana, togas i ti napravi se' sto mozes od tvoja.

    Srekno, vi posakuvam da se nadmine ovoj problem!
     
    Последна измена: 30 август 2016
    На SuperGirl02 и Anon им се допаѓа ова.
  17. Primadonna

    Primadonna Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.341
    Допаѓања:
    2.163
    Пол:
    Женски
    Здраво.Имам едно прашање,барав низ темава ама има премногу мислења и не го најдов тоа што го барам.

    Сакам само да се осигурам.Ако партнерот свррши надвор од тебе (гради,задник...),не постојат шанси да си бремена,така?

    Прашувам чисто за сигурност,не би сакала да добијам коментари кои не се одговор на моето прашање.
     
  18. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки

    IZBEGNUVAJTE EJAKULIRANJE VRZ VAGINATA, TOA NE E NAIVNA IGRA, isto i ejakulacija vrz poniskite delovi od zadnikot, od kade ejakulatot moze da se slee do vaginata. Koga veke praktikuvate da go pravi toa vrz gradite, nema moznost za zabremenuvanje, dokolku ne vneses ejakulat so prstite tamu kade sto ne treba, ke se iscistis pravilno.
     
    Последна измена: 30 август 2016
  19. Mar Nane

    Mar Nane Нов член

    Се зачлени на:
    30 август 2016
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki, nova sum na forumot i mi treba pomos od vas :D Imavme nezastiteni odnosi so deckomi eden den posle menstruacija i toj svrsi vo mene.Po kalendaro za plodni denovi ispaga kako sansi za zabremenuvanje minimalni ama panika me faka.
     
  20. YoungandBeautiful

    YoungandBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2014
    Пораки:
    1.338
    Допаѓања:
    7.618
    Пол:
    Женски
    Шансите за бременост се минимални, но не и невозможни. Ако ти е нередовна менструацијата немој да се базираш врз плодни и неплодни денови. Па и да ти е редовна, не значи дека во неплоден ден не можеш да останеш бремена.
    Што значи, ако не си во план да бидеш мајка, немој да дозволуваш да свршува во тебе.
     
    На SummerGirl, Kolumbo, supertoasty и 1 друга личност им се допаѓа ова.