1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. zoroo

    zoroo Нов член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    mozebi no seuste nemozam da se pomiram so toj miris mislam deka e se poveke okolu mene a mozebi i navistina go nema
     
  2. zoroo

    zoroo Нов член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    procitav nekade ne treba izvesen periot da ne nosis gaki pa eve 3 dena ne nosam gaki i mirizbata poleka isceznuva pa im davam sovet sekoj sto ja ima ovaa maka neka ne nosi izvesen period gaki ke ima rezultat
     
  3. zoroo

    zoroo Нов член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Машки
    dzes masaza i vezbi zlato i ke bide se
     
  4. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @zoroo,
    а да одиш да побараш второ, трето мислење? Ако е сугестија, друг е муабетот ама ако навистина имаш нешто закачено, како поминува времето, така инфекцијата си зема се поголем замав па после потешко и подолго ќе ја лечиш. Особено ако миризбата потсеќа на расипана риба, не чекај туку инсистирај да ти земат брис од уретрата.
     
    На supertoasty му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Некој ако е слободен и ако може нека ми пише итно ми треба совет :)
     
  6. Shaki77

    Shaki77 Нов член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Хајј. Ве молам за совет... Имам другарка 16год со дечко од 21год. Веќе подолг период имаат односи без кондом. Сега ме загрижува нема добиено неколку месеци а и чуствува болки и моча понекогаш крв. Не оди на гинеколог од страв да не дознаат родителите. Ве молам помош
     
  7. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Mora da odi na pregled.
     
  8. ssweety

    ssweety Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2014
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    1.494
    Пол:
    Женски
    Нека не си игра играчки .... штом мокри крв тоа нешто не е во ред , мора што најбрзо да оди на гинеколог. Неа штом не и било страм да има однос не треба да има страм од гинеколог.
     
  9. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.066
    Допаѓања:
    14.160
    Пол:
    Женски
    Додека се брчев, ми влезе од гелот за туширање во вагината, кога ги отворив усните црвена, има брунчиња е и ме чеша. Се измив два пати со камилица. Што би можело да биде и што друго да превземам?
     
  10. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.149
    Можеби е алергиска реакција на нечист брич или гелот.
    Добро си направила со камилица, почекај види, ако се смири значи тоа е, освен ако брунчињата не упатуваат на нешто посериозно па ќе си појдеш на гинеколог.
     
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Kolumbo

    Kolumbo Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2015
    Пораки:
    761
    Допаѓања:
    2.365
    Пол:
    Машки
    Pojdi na pregled, mali se sansite toa da e predizvikano od gelot iako e mozno, no mozebi togas si zabelezala deka ima promeni. Bruncinja pri bricenje se pojavuvaat na mesto iritirano od bricot, a ako dobro razbrav, tie se vo vnatresnata strana.
     
    Последна измена: 24 октомври 2016
    На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
  12. joka_Ku

    joka_Ku Нов член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Imam 21 i edna godina se omaziv pred 1 mesec.Vo posledno vreme imam problem so vaginata koga ke odam vo wc mnogu me pece i i potoa me cesa i kako vospalenie da dobivam dali e mozno toa da e nekoja bakterija..?
     
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Infekcija nekoja e mozda.
    Odi na ginekolog...
     
  14. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    Од пред извесен период осеќам интензивно чешање во пределот под клиторисот, оток и пецкање на малите усни, нелагодност и непријатност после односи, и црвенило.Ужасно е.

    А, по некоја случајност толку време користам интимен гел на Нивеа.

    Имам симотоми и на кандида,бел груткаст исцедок а на последниот преглед гинекологот не откри никаква инфекција (и тогаш имаше чешање, и тоа се случува секогаш 10тина дена пред циклус)
    Во вторник имам закажано преглед, а до тогаш со што би можела да го смирам ова? Кантарион,павловичева би помогнало ли?
    Да напоменам, 2месеца по ред ставав тампон натопен во кантарион за да се прочисти,и од тогаш осеќам непријатна сувост..

    Помагајте да го изгурам викендот бар :D
     
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.189
    Пол:
    Женски
    По симптомиве делува дека е кандида. Додека да појдеш на лекар и да ти препише прописна терапија, можеш да се одмиваш со чај од камилица или хиперманган, и да мачкаш Канестен крема. Павловичева не е за интимни делови, а пожелно и гелот Нивеа да го замениш, очигледно не ти годи. Еве ти препорака, Генера со pH 4.5
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.388
    Допаѓања:
    32.796
    Пол:
    Женски
    @Kitten Па да ти кажам и почнав гелот да го "менувам" со камилица, тогаш за тогаш е ок, после некое време пак исто.

    И дечко ми се пожали и кај него црвенило и чешање се појавило :|
    Фала ти, јас ќе се мијам со хиперманган и тој со хиперманган,нека мине само.
     
    На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
  17. justin4ever

    justin4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    36
    nemavme sex so partnerot no imavme peting t. s dopiri na golo.. koga si dojdov doma vidov crveno na gakjite. ve molam sto znaci toa? dali sum skinata?
     
  18. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Ако ти ставал длабоко прсти внатре во вагината тогаш да,можно е да си скината или,пак,малку да ти е оштетен хименот.Ако толку се секираш за тоа тогаш оди на гинеколог да се провериш што е и како е штом веќе стануваш сексуално активна мораш да одбереш и твој матичен гинеколог.
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.
  19. kristina123456

    kristina123456 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    59
    Пол:
    Женски
    Вака веке 2-3 пати месецов на белото прање имам траги од крв, од што може да ми е некој искуство има или треба да почнам да паничам?
     
  20. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Можеби имаш раничка на грлото на матката,од тоа може да крвариш и кога немаш менструација на белото прање,а можеби,пак,кај тебе се работи за цисти на јајниците.Најдобро ќе биде да отидеш на гинеколог за да бидеш сигурна за што се работи кај тебе.Оди веднаш на гинеколог,не одложувај повеќе.
     
    На Kolumbo му/ѝ се допаѓа ова.