Каде да си купам?... Па и на попуст плус ;)

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enca.69, 17 февруари 2010.

 1. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  993
  Допаѓања:
  485

  Vo Euroasia ima epten ubavi dolgi i kratki kosuli od Stradivarius i Bershka...jas pred 2 dena si kupiv edna lilava za 990denari.Ima epten ubavi raboti tamu.
  Devojki kade se naogja toa Kupi evtino ? Ima farmerki tamu? Mi trebaat skros obicni, bez aplikacii, bez dekoracii i takvi trakatanci :D
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.051
  Допаѓања:
  3.882
  Јас си земав викендов фармерки .. најобични .. светли , Tally Weijl ..накај 1600 беа .. ама многу добро ми стојат и јас се чудев .. зашо ослабев и тешко наоѓав нешо што добро ќе ми стои :D
   
 3. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  28
  Ok ,zensi,gledam davate dobri soveti,pa vikam aj i jas da si prasam nesto.Skoro treba da odam na svadba,ama mi trebaat konduri.Jas sakam crni kondurki na stikla,so otvorce napred na prstite,....nesto kako kondur sandala...moze li nekoj da mi predlozi nesto ,kaj moze da gi najdam ama za cenata se razbirame....nesto poeftinki....hahahaha...kiscenca :D :D :D
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.242
  Допаѓања:
  45.150
  Ако евтино пазарувате во Тејли Веил и Еуро Азија,ондак од вас го правеле просекот за плати во Македонија,сте биле среќни да влезете во (не)репрезентативниот примерок за истражување...Ништо лично,сакам да кажам дека не се евтини продавници,барем не до тој степен да може било кој да влезе и да купи.
  Мала дигресија,чисто колку да си кажам,кошулка која сега ја распарталиле во Еуро од фини 1000 ден,ја добив од татко ми од Италија пред две години која во тоа време ја донесе за некои багателни 7-8 евра(да ме прашувате мене и ова не е багателно,но во однос на нашево и во однос на тоа дека тогаш важела за нова колекција...)...па вие како сакате.А и панталони кои ги имам гледано во Солун пред 3 години (ќе ви доловам и кои,избледено розе,обичен модел,нема шанси да ги утнете)исто така од Бершка,сега се изложени за 1030 или 1300 не се сеќавам точно,а тогаш се сеќавам дека беа тема на разговор со мајка ми,абе купи ги кај ќе најдеш кај нас за 7-800 денари,плус се носи бојава...Ужас...а не велам дека нема убави работи,навистина има,но цениве им се безобразно напумпани за нешто кое е од стара колекција,па уште купено на кило.Грабеж...на легален начин.

  Инаку купи евтино и павија,сега биле едно та исто,јас од порано муабетов,па погрешно сум ви кажала.Инаку има и позади нова железичка,кај еднонасочната улица скоро што ја направија,во новата зграда,веднаш на почетокот.И да и во Беверли има,точно потврдени се и двете!Јас бев по мантилчето што ви го зборев и секако немаше веќе во ниедна од трите продавници.
   
  На lovelife, D.i.a.M.o.n..D и alison им се допаѓа ова.
 5. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.713
  Допаѓања:
  3.938
  штознам поефтини....ама некако во центар во КОЛЕ се најприфатливи цените :)
   
 6. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  3.381
  Лилитка да зирнеш за поефтинки во она карши дрвенкото блу кафе во гтц...не ми текнува баш како се викаше...и на излезот од гтц слично такво продавниче, карши влезот на соравија...и попусти како да приметив таму...и исто во џордан може да има нешто со пристојна цена...карши она рим париз што беше...сите ти се на исто место немаш гајле протрчај ги набрзинка :lol:
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  83
  Евтини фармерки и убави, едноставни цевка без никакви апликации, без полуизбелени ногавици или циркони, има во една продавница не знам како се вика, се наоѓа во гтц горе на 3ти спрат после еко шопинг и се продаваат само фармерки и многу се евтини. Јас си купив пред една недела 850ден и супер се.
  А кондур-сандали можеш да видиш и во сага продавниците има така поевтини. позз и успешен шопинг :)
   
 8. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  6.242
  Допаѓања:
  45.150
  Абе јас неам потреба од шопинг деновиве,неам право на збор.Хепенинг,теранова и калиопе,а бога ми и од Павија пред некој ден ...се жалеле кај моите дома,многу сум ги испразнила,немале шо да продаваат.Едно хммм....недела дена ќе седам мирна! :lol: :lol: :lol:
  Јас сум зависник од нови стварчици,ама не сакам скапи работи за носење затоа што некако математика кога ќе им удрам,плус мојата невнимателност кон нив неисплатливо е,освен чевли затоа што цената ми гарантира квалитет.Бата ми се незаменливи последниве две години.Ама најубаво ми е за храна пари да трошам,ако треба и најскап специјалитет со тартуфи ќе платам,ама ко кралица да се најадам! :lol: :lol: :lol:
  Со влаинка работа да не си имаш,се во злато ќе ти пресметам! :lol:
   
 9. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  3.381
  Лелеееееееееее....е стварно сум смотана....Лилит извини не беше за тебе :lol: :lol: :lol: кејси барала чевли :lol: :lol: епа драга кејси прочитај во мојот пост погршно наменет за Лилит :lol: А ти Лилитка добро е ...седи си мирна уште малку....проблеми ќе им направев за малце на твоите :lol:
   
 10. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  571
  A BItola???/
   
 11. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  88
  do Peko, taa sto e vo GTC.
   
 12. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  76
  Душица се наоѓам увредена од твојот коментар :( Јас пред некој ден си купив фармерки од теранова и супер ми се, најубави на свет, зашо така збориш? Хахахаха :lol: :lol: :lol: Се шалам се е тоа работа на вкус, сеа сакав да прашам за наочари, сакам да си купам некој добри наочари, нешо у стил ко тие што ги има во теранова, ама некако многу ми се скапи таму, 700 ден, не ми се даваат толку за наочари.. Па прашањето ми беше да не знае некој каде има слични такви ама по по проступачни цени?
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.051
  Допаѓања:
  3.882

  Нееее , не сакав нишо лошо да кажам .. еве пред некој ден бев .. имам јас 3-4 пара фармерки од теранова .. ама има некои од тие тексасните некако ко многу згужвани се .. сумњиви .. иам јас сиви , ко доле собрани .. ги носам добри 6 месеци и тоа често .. Извини ако те навредив ;(
  За наочари .. има у тоа бижутеријата софи .. има у гтц , лептокарија и бисер мислам .. не е скапо таму . на друго место незнам :D И извини уште еднас :) :oops:
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  76
  Лелееееееее што ти е бе уживај се шалев ;) .... Него дека ја многу си ги сакам работите од теранова затоа... за бисер преска бев у тоа схатци и нема многу голем избор а и не ми се свигјаат... абе коа ке им фрлиш мерак више на едни џабе ти е после се... аја им фрлив мерак на овие од теранова, затоа реков слични такви... :lol:
   
 15. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  да си одиш најпоштено во Чаршија, имаш најефтини кондури.. Не се изненадувај ако најдеш најселски на цел свет, ама има и преубави за ич пари.. Најскапите се околу 1000 ден. :)) Прошетај убаво, и барај Avanti shoes.
   
 16. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  236
  vo avanti sekogas ima popust:D
   
 17. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  28
  a ima li nesto po sto moze da ja poznam taa avanti,nekoj natpis,nesto specificno do nea.....moze li da mi kazete ....znam vo stara carsija ama kade,da ne e nekoja vo tie zabeganite ulicki ili se naoga na tie dvete glavni....poz
   
 18. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  236
  vo glavnite se,2-3 dukani gi ima
   
 19. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  сега само 1 има, голем..По главните на крај.. Прашај во некоја продавничка, ќе ти кажат 100% ! :)
  и пиши што си направила, пофали се:)
   
 20. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  236
  ne sum zabelezala deka gi nema drugite, jas pred 2 nedeli kupiv konduri vo gtc,plati edno zemi dva,1200 den 2 para, no ne znam dali seuste trae akcijata
   

Сподели ја оваа страница