1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде да си купам?... Па и на попуст плус

Дискусија во 'Мода и стил' започната од enca.69, 17 февруари 2010.

  1. natuf4e

    natuf4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    od modelino i unikat zosto tamu ima najmnogu izbor
     
  2. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    У бисер имаш две бижутерии има баш и ташни и ташнички, за ташните не знам колку пари се, ама ташничките се движат од кај 500 до 1000 ден што според мене е нормално не е многу скапо :D
     
  3. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    POMOS!!!

    Vaka ne sum od sk... kaj nas vo pp nema nisto so da si kupis za maturava celo e so nekoi tetkinski fustancina sto bukvalno ne se vo moj stil sakam nekoe tipsko kratko fustance ... so cel dolg rakav na starana ,,, mozebi ako ste go gledale spotot na elena risteska A MOZEVME e bas taka nekoe slicno kako taa sto nosi... I SEGA SAKAM DA PRASAM KADE MOZAM VO SK VO KOJ TRGOVKSI da najdam fustance vo takov stil ???? I dali ima zosto nekoi drugarki sto bea sk mi rekov vo sk vejke se e razzemeno ?? POZz
     
  4. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Елена а кога веќе си го имаш замислено фустанот каков сакаш да ти биде зошто не однесеш на шивачка да ти сошие, или во некој моден салон? Во Штип има еден салон Нана таму шие Лила Филиповска сите фустани и се од таму, и сестра ми за матура од таму шиеше, ама сигурно и во ПП има такви салони кај што ке ти сошијат. Инаку јас за мојата матура фустанот си го купив од Струмица имаше таму голем избор по бутиците. А слушам дека многу девојчиња одат од Гостивар купуваат имало таму некоја позната шивачка само фустани работела. А фустаните на Елена Ристеска и ги шие Емили во Струмица ама таму е се зафатено уште пред два месеци,а и цените се ненормални а не е ништо посебно,материјалите и се од Бит пазар донесени,само ќе ти симне некој гламурозен фустан од интернет, ќе ти го сошие и ќе ти стави некоја астрономска сума. А и маалска шивачка шо е научена да работи фустани, може да ти го направи убаво како шо сакаш. Мој совет ти е прво да си прошеташ во Ск овие денови а ако не најдеш таков каков шо си замислила, тогаш однеси слика од фустанот на шивачка и таков ќе ти направи.
     
  5. elenapfp

    elenapfp Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    2
    Blagodaram VERI ... Cekam i drugi soveti i informaciii .....
     
  6. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Slusnav deka vo Mango imalo popust od 3-8 maj, bil li nekoj ??? kolkav e popustot >
     
  7. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339

    Во периодот од 03.05-08.05.2010 година во продавницата на MANGO лоцирана на 1-от кат во ГТЦ, ќе има 25 % наламение на селектирани артикли од колекцијата за сезоната пролет-лето 2010 година!

    Со секоја сметка ќе имате можност да добиете подарок торба, за сметка над 3 000 денари ќе имате можност да добиете ваучер за "Мое студио - Дадар", бесплатна шминка и фризура од Unique, 1Е списанија, ексклузивни подароци од Dukat, Smirnoff....

    Работно време на продавницата: од понделник до петок 09:00 - 21:00, сабота 09:00- 18:00.... Количините на подароците се ограничени, затоа бидете меѓу првите....Почувствувајте го MANGO духот!

    Текстот е ископиран од Каде Вечер :)
     

    Прикачени фајлови:

    • image002.jpg
      image002.jpg
      Големина на фајлот:
      95,7 KB
      Прегледи:
      603
  8. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам дали некој знае од каде можам да купам чадор ваков
    [​IMG]
    значи проѕирен да биде,не мора да има такво црно,повеќе сакам да биде на склопување ама може и ваков бастун.Од поодамна немам видено вакви :(
     
  9. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Devojki da ne znaete kade vo SK moze da se najdat ubavi pojasi i kaisi,da ima golem izbor,mi treba ubav pojas za edno fustance
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    imam videno pred nekoj nedela pojasi vo tally weilj,a i vo bilo kakvi prodavnici so bizuterija,marami,tasni i slicno
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    По книжарите честопати сум видела вакви чадори. Провери во подобро снабдените и поголеми книжари , би требало да има :)
     
  12. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.738
    Допаѓања:
    8.146
    Пол:
    Женски
    ОК.Фала Душица :* ќе проверам.
     
  13. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Луѓе, дај кажете ако сте забележале, каде има (низ ГТЦ) кратки фустанчиња, не премногу, младешки да бидат и без шљокици. Ко за девојче од 14 год.
    Хитно ми е. Мора да биде лежерно... А и цените да не бидат изгор и пламен... мислам да не биде сега 5 илјади или сл. :lol:
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Во Tally Weijl имаше , и мислам дека имаше од 700 денари . И карши тој дуќан во Рамстор се отвори еден ама не знам како се викаше , има работи од Bershka , и имаше неколку интересни фустанчиња , и исто во Terranova :)
     
  15. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Во Бисер има широк избор на фустанчиња, баш такви, а и не се многу скапи
     
  16. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Женски мои...ајде ако некој знае кај да најдам, или случајно наиде на бело фустанче, не свечено, туку некој лесен, летен матерјал, може и ленено , до колена некаде, со ракавчиња...нека ми пише тука или па ЛП за да видам одма...ај срцки сте ми баш ми треба....... :worried:
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.718
    Допаѓања:
    150.568
    Во Боди лајн во соравија видов такви пред десетина дена.
    Јас пак со рамбовките!!!Каде,како,колку???????????
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Има во тоа новото за накит до дискотеката 69 од десна страна , на ќош , е сеа не знам колку пари беше ама ептен интересно е. И провери во евроазија , низ гтц и рамстор сигурно ќе најдеш :)
     
  19. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Фала ти срц...фалааааа...за експресниот одговор...уште утре одам.. :*
     
  20. glammur

    glammur Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2010
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    20
    Баш вчера шетав низ Лептокарија и во една продавничка (не е никоја марка) имаше ептен убави летни фустанчиња нешто до пред колена, ама на малку пошироки прерамки. Имаше бели, тегет, црни и црвени такви. Цената мислам дека им беше или 750 или 850 денари, или едната или другата не знам точно. Инаку се наоѓа од страната која гледа на Партизанска, таму кај големата продавница на Космофон има една трафика, па одма до трафиката е таа продавничка за облека. Се надевам дека ме разбра.