1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каде на одмор со бебенце?

Дискусија во 'Бебе' започната од gorda, 9 мај 2013.

  1. espana

    espana Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    1.676
    Допаѓања:
    1.952
    Пол:
    Женски
    Jas sum so bebebbskoro dva ipol meseci,i sakam daodam tuka poblisku do.Ohrid oli Berovo,ama se mislam za promena na.klima, posvezo,dali,kako ke se adaptira...Nekoj da ne bil ?
     
  2. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ние лани само што направивме 40 дена отидовме Крушево и Охрид. Бевме цели два месеци тој регион. Немавме никакви проблеми, баш поубаво на чист воздух.
     
    На Mekuska, azelea, LaDyDoLl и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    И ние средината на јули ќе одиме за грција, малку ме фаќа паника што како ќе е. Буцко мој не е како сите деца да спие во кола додека патуваме тој сака да си разгледува, да си игра така да тоа ќе ми е проблем. Инаку за доењето, ќе си го доам на плажа, нормално дискретно како и до сега и ич ама ич не ми е гајле ако на некој му е гнасно или непријатно.
     
    На azelea, ZojaP, TIGARCE86 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Оди и немај гајле. Внимавај да не го настинеш само. Во Берово е ладно навечер и во лето, затоа земи си и облека на долги ракавчиња.
     
    На espana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Domakica

    Domakica Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Тогаш дој го твоето наоблечена и покриена на плажа, а други дали сончаат голи цицки или има дете до цицка ич да не ти е гајле!
     
    На ZojaP, TIGARCE86, stefanija70 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Toa i jas go zboram joy, i jas dojam doma, vo kola kako tebe, vo apartman na plaza i sl, ama NE mi preci sto drugarka misi go nadoi bebeto vo polb restoran, nitu pak sto lani imase 4 majki vo Siviri kpi redovno doeja na plaza. Naprotiv. Maz mi bas komentirase, toa e isto kako jas koga ke izedam sendvic na plaza, najnormalna rabota. I mozebi ke ima situacii koga ke dojam vi javnost, ne vikam ne nitu gledam na toa kako na nedto nenormalno
     
    На ZojaP и joy1 им се допаѓа ова.
  7. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    ^
    Кога е бебче во прашање не постојат ненормални работи :)
     
    На Mekuska, Kaetana, ZojaP и 3 други им се допаѓа ова.
  8. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Денес поручек се вративме од Грција бевме Сарти 8 дена,поминавме супер со бебчо за пат од 400 км бебуш 9,5 месеци баш,се изненадив пријатно натаму тргнавме навечер,си спиеше во седиште без проблеми климата супер си ја прифати,преку ден спиеше повеќе од вообичаено се си беше нормално се гледаше дека му годи и дека ужива во вода беше живи радости цела плажа знаеше дека бебчо се бања викаше од среќа,убаво ни се погоди времето таму цело време беше топло убаво,секој ден го бањавме,за враќање се плашев бидејќи денски патувавме ама пак си спиеше добар дел од патот,сума сумарум топ одмор и за нас,богами и за него топло ви го препорачувам сарти преубаво е, бевме сместени на 2 мин.до плажа во прекрасна вила и на 5 мин од центарот,климата многу пријатна 33,34 степни со малку пријатно ветре водата убава топла чиста стакло, со песочна плажа во глобала повеќето места што ги видовме на втор крак се топ средени со топ плажа,едино што сарти е големо,има многу за шетање со тешко срце се вратив назад морето во двор ми беше уффф :worried: бевме и Каламитси,на крај на кракот,и таму преубаво бевме на портокали плажата исто,топ и сикија,и вурвуру сите места се преубави,вреди да се видат ако ви требам нешто пишете имам контакт од убави вили земав броеви за брат ми сака август да одат натаму...
     
    На Mekuska, Kitten, irenna и 11 други им се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    И ние сме веке 5 дена во Пефкохори.Топло време,топла вода .И бебуш супер се однесува.И готвам 2 пати дневно и еднаш купена кашичка давам од нестле.Овде хип не сретнав апсолутно никаде.А од нестле има само еден единствен вкус:банана јаболко и бисквита.Проблем ни е само капа што несака ич.Си седи со мене под чадор на лежалка,си игра,грицка лепче и по малце и во вода пливкаме :)
     
    На Mekuska, Kitten, iki26 и 12 други им се допаѓа ова.
  10. Artemida81

    Artemida81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2012
    Пораки:
    447
    Допаѓања:
    352
    Пол:
    Женски
    Toa so kapata @joy1 ne znam i nie kako ke go nadmineme. Max 3 sekundi i stoi na glava. A i kupiv i mn ubavi naocari od chicco ama jabe...da si puknam ama toa mi e...ubav pomin...
     
  11. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
    Фала..
    Епа бидејки не носи капа мора под чадор да седи.И во вода минимално влегуваме .Пошто сонцето баш јако пече.Ние околу 9 одиме и во 11 се вракјам со неа.И после 4:30 пак излегуваме 2 часа на плажа.Ми се има случено 2 пати и да заспие на плажа.Ама попладне не е толку страшно ,дувка и ветре и не е претопло.Давам мн вода,цицаме скришно под чадор ,и дебело мачкам фактор 50 пошто е бела со сини очи.Сабота здравје домче се вракаме :)
     
    На irenna, ZojaP и Kaetana им се допаѓа ова.
  12. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.373
    @TIGARCE86 ,јас сакам контакт од вили пиши ми ако можеш?
     
    На TIGARCE86 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. stefanija70

    stefanija70 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2014
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    952
    Tigarce me interesira kako e vo Sarti so branovi, ima li redovno, plazata pesok e ili kamcinja, ceni kako se dvizat za smestuvanje i lezalki cadori isto koja cena se. Fala odnapred
     
  14. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Да во сарти е понемирно морето и не само таму туку на повеќето места на втор крак бидејќи постајно дува некое ветерче,сабајле е топ меѓутоа после 17h веќе има бранови,каламитси е помирно морето на крајот на кракот и вурвуру исто на кариди плажата бевме,таму за со деца е бомбона сон многу е плитко водата топла морето мирно сите плажи што ги видов и сарти и другите беа песочни со преубава чиста вода бела тиркизна,инаку најживи места на втор крак,со таверни ресторани пицерии уште сега има премногу народ се Сарти и Мармарас другите се помали помирни,и нема нешто нај нај за шетање додека во сарти имаш се дури и паркче за дечиња,шеталиште покрај обала со кафичи и ресторани,зависи што бараш ние ако сме со мало дете со мм сме и двајцата ист карактер,сакаме секоја вечер да шетаме покрај море,да се мешаме со народ да одиме на кафе на гиро на ручек на вечера,сакаме поживи места тоа ми е зборот смештај плаќавме 30 е,меѓутоа вилата ни беше прв ред на море со поглед на море,на 2 мин ни беше морето,што се вика во двор апартманчето топ средено со клима тв,wifi комплет се,цените варираат во зависност од тоа кој период ќе отидеш,прашував за брат ми за во август тогаш се највисоки цените,од 1 ви август до 23 август,лежалките беа со кафе и можеш цел ден да си седиш,од 2,5 е кафе па нагоре,има и керфур маркет цени многу достапни,и да седнеш на јадење и на кафе скоро како тука цените ако ти требам за било што друго слободно прашај :)
     
    Последна измена: 6 јули 2015
    На stefanija70, Kaetana и irenna им се допаѓа ова.
  15. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    И син ми не ја сакаше одма ја вадеше ама јас бев упорна и се навикна :D
     
  16. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Joy cela ja stavas vo voda ili samo nogjinjata? Pampers i stavas? Prv pat ce mi bide so bebe pa da bidam pospremna za na plaza.
    Ubav pomin so devojkite
     
  17. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Син ми е скоро 10 месеци јас го ставав првите 2 дена до пола после видов дека ужива и водата беше убава топла го бањавме цел секој ден,пресреќен беше види како ќе се однесува она верувам дека ќе ужива ;)
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.364
    Допаѓања:
    317.424
    Пол:
    Женски
     
    На iki26 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ики јас не планирав да го брцнам во вода дека Охрид сме и ладно езерото... Мислев дури на море кога ќе одиме. Ама мојов син мајкин кога ја виде водата не можев да го запрам. Влегува со нозете, прска сѐ живо околу него и влегува сѐ подлабоко. Јас мрзнам, тој ужива.
    И во базен се бања (кај што сме сместени има во дворот).
     
    На TIGARCE86 и Kaetana им се допаѓа ова.
  20. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Fala vi na odgovorite.
    I nie vo Ohrid ce bideme i poladno e tamu pa zatoa ne znam sto da pravam. Dali da i zemam mal0 bazentce ? Vo kucata nema da ima bazen.
    @zuto mnogu e ladna vodata? I na plaza po sorc i maicka go ostavas ili golo bebco?