1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Каква крема за лице користите?

Дискусија во 'Лице' започната од SpoiledBaby, 22 април 2010.

  1. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Анушка, кремата содржи повеќе видови на јапонски билки кои ги одгледуваат во изолирана околина. Значи растенијата им се органски и тоа растат само на некои острови таму кај што нема загадување, нема прскање со пестициди и такви работи. Кремава е наменета за сите типови на кожа и оснвното дејство и е хидратација како што напишав. Значи и на мрсната кожа и треба хидратација и поради лесната структура и моменталната впивливост нема да има проблеми со светење и мрсен слој на лицето според мене, затоа што периодов кожава ми стана комбинирана па пак на Т зоната ми се впива одма. Причината поради која чини толку пари е тоа што комбинацијата на состојките потикнува самата кожа да си прави хидратација одкако ќе прекинете да ја користите кремата. Е сеа незнам колку време треба да се користи за да се постигне тоа ама како што разбрав со редовно користење самата кожа си ствара одбрамбен механизам против дехидрација на кожата, а што ќе се случи ако си го створи тој механизам и после не користиш никаква крема дали ќе одржува хидратација ќе видиме. Се тоа ќе истестирам :lol: Експериментално глувче станав со кремиве. :lol:
     
    На anuskaNESTLE, bubac, rainlover и 2 други им се допаѓа ова.
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.846
    Пол:
    Женски
    Кремиве ги имаат донесено кај нас? :?:
    [​IMG]
     
  3. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Ја имам заприметено колекцијата, ама не се сеќавам во Веро ли ги имам видено, или во ДМ.
    На некое од таа два места сигурно, само таму бев деновиве. Ај ќе пише некој сигурно, се надевам не ги сонував, тогаш ќе се прогласам за излапена :D
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
  5. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.139
    Допаѓања:
    88.633
    Пол:
    Женски

    Ги забележав во Дм и одма на интеренет ги побарав и од тоа што прочитав не ни помислувам да земам. Многу лоши критики имаше на еден српски форум, па и на еден хрватски.
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. ivanus

    ivanus Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    51
    Здраво женски! Сакам да ве прашам дали некој ја има пробано кремава и дали има резултати. Вака изгледа прилично скапа, но ако има ефект се исплати.
     

    Прикачени фајлови:

  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.539
    Допаѓања:
    7.846
    Пол:
    Женски
    Можеш да ставиш линкови? :)
    Јас баш напротив прочитав многу рецензии на блогови за козметика за кремава и секаде ја фалеа.
    Баш вчера ја споменаа во едно видео како омилен производ на месецеот и ми текна да прашам дали ја има кај нас.

    Фалена е дека не содржи парабени и бои, матира а сепак и хидрира. Баш ме интересираат негативните критики :)
     
  8. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    https://www.facebook.com/avene.mk/photo ... =3&theater Дали ја има некој користено оваа крема од Авеин?сакам да ја купам бидејќи наеднаш лицето ми се иритира и ми излегоја мозолчиња, :( слушам дека дерматолозите најчесто ја препорачуват оваја колекција дали има некој искуство?
     
  9. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Еуцерин ивен брајтер:) прекрасна за моето лице.
     
  10. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    Ако некоја од вас ја користела кремава, ве молам да сподели искуство!
     

    Прикачени фајлови:

    • Eveline.jpg
      Eveline.jpg
      Големина на фајлот:
      2,8 KB
      Прегледи:
      109
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.717
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Јас сум заљубена во кремава! :inlove: Има лесна структура, веднаш се впива и хидрира, може да се користи под пудра и преубаво мириса.
     
  12. MIA-SK

    MIA-SK Популарен член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2012
    Пораки:
    908
    Допаѓања:
    561
    Пол:
    Женски
    А за каква кожа е наменета (мрсна,сува,комбинирана) и за која возрасна група? Сакам на мајка ми да и ја купам, затоа прашувам.
     
  13. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.717
    Допаѓања:
    5.038
    Пол:
    Женски
    Не пишува возрасна група, но пишува anti-wrinkle smoothing што би било добро за неа, argan oil+goat's milk+urea, мислам дека е повеќе за сува и комбинарана.
     
    На MIA-SK му/ѝ се допаѓа ова.
  14. HEV

    HEV Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    636
    JaС ја користам на Nivea Q10 против брчки ноќната крема и сум презадоволна!!!Лицето сеа ми е супер!!!
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    Дојдов на темава да прашам за кремов

    кога гледам феминката над мене го пофалила :) Јас имам (многу) сува кожа и ме интересира дали може да го користам само него или ќе треба да го комбинирам со друг крем?
     

    Прикачени фајлови:

  16. oraiaeleni

    oraiaeleni Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    107
    Пва го правам одвреме навреме т.е. кога осеќам дека лицето ми е многу заморно и му треба потхранување, навистина дејствува.
     
  17. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Моментално од Авене ја користам за проблематична кожа лупнав добра сум на пари за козметиката се надевам на на добри резултати.... |(
     
  18. DarkAngelOfLove

    DarkAngelOfLove Активен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2014
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    9
    Ставам од doctor's крема за против акни и мозолчиња со антибактериско дејство и камилица но во последно време престанав да ја користам и сега само користам некоја што ја начекав во Веро од Лореал за сува до ептен сува кожа и многу ми се допаѓа :)
     
  19. Mama25

    Mama25 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    1.440
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Ја користел ли некој AQUALIA THERMAL DYNAMIC HYDRATION RICH CREAM да сподели искуства?
    Заинтересирана сум ,читав доста позитивни критики ама пак ми е шубе да ја земам . Ме мачи тоа што содржи алкохол. Па колку и да е хидратантна ќе ја суши кожата.
    Тестери неможам да најдам,барав во Зегин ако знае некој каде можам да се снабдам со тестер би му била благодарна :)
     

    Прикачени фајлови:

  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Мама25 мене во Виола и Галениум секогаш ми даваат тестери, па и во сите други аптеки освен Зегин знаат да дадат понекогаш. Имав пробано од една на Виши вака хидра нешто пишуваше ама дали беше рич или како беше неможам да се сетам. Знам само дека беше доста хидратантна, со лесна структура и моментална впивливост како што можев да приметам од ва пати ставање одлично се покажа, само незнам дали се работи за истава крема што ја постави ти. :?:
     
    На Mama25 му/ѝ се допаѓа ова.