1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го облекувате вашето бебе?

Дискусија во 'Бебе' започната од sweet.woman, 18 октомври 2011.

  1. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Преку ден е топло да не и е многи хулахопки и чорапи, ние сме само на памучни тренерки по дома а одолдоле боди ако вози на ламинат само топлинки.
     
  2. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Ne, taman i e, oti ja pustam na pod da si lazi, a na laminatot e ladno.
     
  3. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    На нас ни е многу топол станот 22-23 степени секогаш. Па преку ден сме со боди на долги и хулахопки . Така кога го оставам нема гајле. За надвор вака и плус тренерчиња и скафандер. За ноќе со боди на долги и циврички ама пак се открива.
     
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Kaj nas temperaturata e 24-25, a znae i do 28 da se kaci
     
  5. iki26

    iki26 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    3.483
    Допаѓања:
    17.463
    Preku den niz doma sedi po bodi na dolgi rakavi i trenjercinja i plus hulahopcinja a nadvor samo kapce i toplinki i jakna
     
  6. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    С`клетов мој за спење е на боди со долг ракав и ѕиврички или пак боди на рамки и пижами, чорапчињата обавезно ги соблекува во спиењето. Преку ден боди на долги, надоле тренерки и чорапчиња, некогаш ако и е жешко ја оставам само на боди и живи радости е. За надвор + јакна, капче и чизмички со крзненце или пак скафндер.
     
  7. babylove90

    babylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2014
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    43
    Пол:
    Женски
    uuuuuuu vie ste dobri...nie na temperatura od 22-25 stepeni (varira dosta kaj nas temp.) sme obleceni po bodi po dolgi,hulahopki i spikozni...vcera ja primetiv deka e ladna mn i dodatno i oblekov tenko pleteno elece i kalcunki... btw nie sme 5 meseci pa mozda igra uloga toa sto kerka mi uste niti lazi niti odi :)
     
  8. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Кај нас дома е прилично топло, и дење и ноќе обично е по боди со долги, пижами или блузичка, чорапчиња, долни пижами или тренерчиња. Не му е ладно дефинитивно, само рачињата секогаш му се ладни. Тоа од мајка му му е наследено :wasntme: За надвор му облекувам дебело џемперче или дуксерче, и во количката е ставен во вреќичка, плус одозгора едно ќебенце, зашто до пола само го покрива вреќичката. И капче обавезно.
     
  9. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Јас имам постелено кебе и јамболија, а на едниот крај јорганче и врз него висечки играчки што се за бебе а на другиот крај бројки така имам добра изолација за ламинатот а кога вози мотрче или дубалце му облакам топлинки.
     
  10. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.546
    Jas imam tepih samo pod masa, a ako stavam kebe ili bilo sto na pod se lizga i se sobira kebeto. Koga e potoplo e samo na trenercinja. Eve vecerva mnogu e toplo vo stanot deka se greeme na struja, peckite se polni pa ke spie samo po bodi na dolgi i dolen del pozamcinja i bosa.
     
  11. snegulkata

    snegulkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    2.832
    Допаѓања:
    28.313
    Јас изгледа многу и се тресам на мојава да не настине. Дури овие неколку денови кога залади носеше и ѕиврички и боди на долги ракави под тренерчињата. Претходно беше само на тренерки и боди на кратки ракави, ама кога и да ја соблечам нозете и беа студени и малку имавме затнето носе. Па страв ме фати да не настине и плус малце залади па почнав да и облекувам ѕиврички. Не се поти, расположена е и си велам супер си е облечена. Инаку во станот темепратурата ни е 21-23 степени.
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.821
    Пол:
    Женски
    Еее па и мојата носи хулахопки и боди по долги а над тоа обично хеланки и блуза или шпихозни тенки памучни.Веке е прилично ладно надвор .
     
  13. An-na

    An-na Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    6.378
    Допаѓања:
    34.164
    Пол:
    Женски
    Мојава е склетџика. Преку ден сме со боди на кратки и шпихозни или боди на долги со панталончиња. Чорапчињата те ги облекуваме, те ги соблекуваме. Никако не сака да е многу облечена. За спиење многу тенко боди по долги со пижамки. Чорапи не носиме :| А и топло е кај нас. Јас цел ден по кратки седам.
     
    На Glasna му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Мајки, почнавте ли да им облекувате на децата боди по кратки па маичка по долги одозгора?
    Или уште им облекувате боди по долги?
    Јас денеска за шетање му облеков боди по кратки и одозгора тенка маичка по долги ракави и супер му беше. Претходно со боди по долги беше многу нервозен, топло му е, се поти и се нервира.
    Се мислам да не е рано за вака да го облекувам или таман е?:?:
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Nie sme so tenko benkice i halohoplki so fudance :l:
    @Jagoda123 i jas imam oblecdno taka za nadvor,dole kratko benkice so zgora lesno bod.
    Koga gledam e dosta toplo a ideme da setame,za doma poveketo e so dolgi rakavi oti e celo vreme na pod.
     
    На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    Таман е, јас така веќе некоја недела ја шетам (боди на рамчиња и блузичка одозгора), само обавезно имај си при рака некој дукс, да не случајно му пристуди.
     
    На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.386
    Да, одамна му облекувам боди по рамки и блузиче по долги, по потреба потенок или подебел дуксер одозгора. Кога е ептен топло го соблекувам и по маичка на кратки. Најчесто сме надвор и често сме во природа надвор од градот.
     
    На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. baby2014

    baby2014 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2014
    Пораки:
    225
    Допаѓања:
    125
    И јас деновиве почнав со боди по кратки одоздола и блузичка по долги одозгора (по дома) + дуксер или џемперче за надвор зошто времево ми е многу променливо. Не гледам дека е нервозен и дека му е претопло...па така терам...А едно комшиче иста возраст го гледам како го облекуваат само хеланки тенки маичка по кратки и јакничка една тенка...ми се виде малку облечено, во споредба со моето натофтано :)
     
    На Jagoda123 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Jagoda123

    Jagoda123 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2012
    Пораки:
    2.467
    Допаѓања:
    11.105
    Пол:
    Женски
    Значи таман е :)
    Со ова облекувањево никогаш не сум на чисто, па да си прашам. :)
    Ви благодарам мамис!
     
  20. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.419
    Допаѓања:
    33.994
    Пол:
    Женски
    Nikogas ne sum mu oblekuvala bodi na dolgi rakavi od ragjanje e so kratki , skletcija e golem , se nervira i se poti mnogu.
    momentalno mu oblakam trenerci ja dolni , gore bodi na kratki i bluzice nekoe . Ako zaladi jaknice mu oblakam.
    Posle sekoe iskacanje doma se vrakjame lom napraveni , mozam slobodno i nego da go pustam vo masina za perenje :D
    aj pso sum mom3ntalno vo Skopje da prasam kade da mu kupam papucki za doma , da ne se lizga koga odi na parketov ??