1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го облекувате вашето бебе?

Дискусија во 'Бебе' започната од sweet.woman, 18 октомври 2011.

  1. НаталиЛили

    НаталиЛили Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2014
    Пораки:
    1.389
    Допаѓања:
    8.353
    Пол:
    Женски
    @snegulkata и мојава палавка спие откриена. Никако не сака да ја покривам.
    Во сон со рачињата го влече ќебенцето :D
    Мене некакоуште ми е страв да ја соблечам на кратки ннајвеќе заради што спие откриена.
    Спиеме со боди на кратки, тенки пижами по долги и чорапчиња.
     
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Mamicki da ve prasam nesto.
    Dali moze da se oblekuvaat spihozni samo, na golo telo, bez bodi? :/

    Prasuvam deka bebence kje bide letno pa koga e toplo moze li samo spikoznicki ? :$
    Na sin mi sekogas oblekuvav i bodi ispod ama toj ne bese letno bebe...

    I uste ... za iznesuvanje od bolnica... ako e toplo, a kje bide, moze li malo bebe da se iznese vo takvi kratki spihozni, samo so corapcinja dolu, ili premnogu e malo pa podobro nekoi pamucni spilhozni, sto mislite?
    20150523_153045.jpg 20150523_152852.jpg

    Vo sto vie gi iznesovte (kje gi iznesuvate) vasite bebuski na vakvo toplo vreme? :)
     
    На danichap му/ѝ се допаѓа ова.
  3. artemidis

    artemidis Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    452
    Допаѓања:
    2.014
    Пол:
    Женски
    Син ми е роден во август и цело време беше само по боди на кратки и чорапчиња. Од болница го изнесовме со памучно комплетче (од оние класични бебешки) плус боди на кратки, ама мислам дека утнавме (иако имавме прилично кратка релација за возење од државна до дома, мислам дека му беше топло).
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски

    Јас преку ден ако ја дотерувам за гости, само во вакви ја облекувам, без боди.

    Имај си бек-ап во болница, ама ако е топол ден, јас мислам ќе е доволно.
     
    На Sky-butterfly му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.753
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Vremevo e ludo, den e pekol, eve denes vrne i svezo e... ako bide topol den jas mislam tamanka e ova so corapcinja :) Jas vcera na toploto so dolgi rakavcinja i dolgi pantoloncinja (tenki pamucni) go svariv i sega mi e cel nafrlan so vrukjici...
     
    На Sky-butterfly и menelele им се допаѓа ова.
  6. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    majki vi pisuvam posle nokniot podoj. za prv pat dodeka se doevme osetiv bebceto kako mi e celo ispotenko vo grbot. doma ni e 27 stepeni vo momentov oblecenka.mi e na bodi na preramki i spikozni na dolgi so nogavcinja no bez corapi. ne znam dali e normalno ova vaka da se poti ili kako da ja oblekuvam na spienje navecer? pokriena e samo so pelenka racete i se non stop nadvornagore i zatoa navecer be mi se oblekuva pokratki preku den na preramki i pak racete nagore i se no gi kontroliram a navecer se plasamda ne izmrzne.
     
  7. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    i dali treba da ja presoblecam?
     
  8. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Jas minatata nedela go oblakav po spilhozni so dolgi rakavi I bez bodi odozdola, ama nedelava e prezesko I mu stavav bodi bez rakavi so spilhozna so kratki rakavi I nogavici (nokjeska duri I bez bodi, 30 stepeni pokazuvase termometarot vo sobata). Isto samo so pelenka pokrien.
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Mrs.Bass

    Mrs.Bass Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    897
    Допаѓања:
    7.317
    до синоќа го облекував синко со тенки пижами, бос обавезно! покриен со тенка фротирка, ама тој ја влече фротирката за да му бидат боси нозете и заспива на страна.последната вечер се вртеше нон стоп место не го фати и синоќа сменив - му облеков горе само боди по кратки ракави и доле долги пижамчиња-уффф ! бар се наспавме :)
     
    На MacenceEna и ZojaP им се допаѓа ова.
  10. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.753
    Допаѓања:
    72.664
    Пол:
    Женски
    Jas vekje dva dena go ostavam bos da nanka, so celosni pamucni pizamki po dolgi bez bodi dole, najkomotno :D i pokrien so pelenka... sabajle nakaj 6ipol stanuva i stapalata mu se toplicki :) inaku denovive preku den e samo po bodi po kratki, toplo ni e doma dosta i zatoa go rasoblekuvam... samo denes mu oblekov dole corapki i pantoloncinja, gore po kratki zatoa sto poprijatno e vremevo deneska, sega za sega bez sonce :D
     
    На ZojaP му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.360
    Пол:
    Женски
    @Mrs.Bass mali moj spie vaka od koa sme dojdeni vo skpojevo. Tropski gorestini
    spie po bodi na kratki kimono rakavi i tenki dolni pizamki i bos . Ni kjebe ni prekrivka
    preku den ili po pelena e ili so bodi samo
    se poti epten . Posl3 cicanje e ziva voda
     
    На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
  12. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Мојот спие само по боди на кратки или на рамки. Пробувам да го покријам барем со тетра пелена, ама одма се буди и се открива. Ич не е на мене, многу с'клетчија е.
     
  13. victoria

    victoria Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.943
    Допаѓања:
    28.796
    Пол:
    Женски
    Spieme samo na celosni letni pizamcinja, kako bodi na kratki so kratki nogavicki.. Sega go proveriv.. Ziva voda vo grbceto... Pokrien samo na polovinata so tetra.. Uste od sega zestini...
     
  14. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Буцко мој спие на тенки пиџамки по кратки и го покривам со тенко чаршавче ама тој секако си се открива.
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Кога сум дома го оставам по пелена. За излегување му облекувам кратки пантолончиња и маички со кратки ракави. До пред 2-3 недели спиеше со пелена, ама сега му облекувам кратки пижамчиња.
     
  16. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Бидејки е зимен период но дома сме па но е топло прво памперс па широк повој, бенкица и бебешки ѕиври ( незнам дали правилно се викаат така ) и после тоа шпикозни капче и ракавички да не се гребе по лицето.
     
    На Fatalnata му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Espadrila

    Espadrila Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 април 2013
    Пораки:
    1.143
    Допаѓања:
    20.736
    Колку ти е старо бебето и колку степени ти е дома? Не ти е малку наоблечено повеќе?
    Само прашувам, пошто јас не наоблекувам така, а може и ја сум грешка.
     
  18. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Денеска точно две недели сме стари а инаку температурата е 21 22 мене ми е страв се да не му е ладно :)
     
  19. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Кога е поладно го облекувам по тенко боди, хулахопчиња и пижамки-треннерчиња. Ако е потопло облекувам боди, хулахопчиња и потенки пижами или памучни тренерчиња. Капче не му ставам, освен кога излегуваме.
     
  20. *цветче*

    *цветче* Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2015
    Пораки:
    319
    Допаѓања:
    1.249
    Пол:
    Женски
    Не му е ладно, барем без капче и ракавички можеш :) на бебе откако е роден капа и ракавици немам ставено, ноктиња сечеме на 3-4дена и нема гребење ;)