1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    zamorno e na tri pati,nie se odlucivme za doma oti kukata nie e poveke od 100m2,open space ama ako ni bese pomala jas bi vo restoran, se naednas i gotovo,em po ubava atmosfera site zaedno,em nema maltretiranje osobeno za mama i za deteto.

    sepak vie si znaete,toa e moe mislenje,so dogovor so mazot se biduva.
     
    На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
  2. darcy

    darcy Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2011
    Пораки:
    2.177
    Допаѓања:
    5.892
    Мм е изричито против ресторан, јас се мислев за игротека, ама бебуш ми се вознемирува на глесна музика, плус е премал за да осети нешто од игротеката... Ај до февруари има време.
     
  3. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    eh
    ee imate vreme,i jas zatoa odluciv doma,em pokomotno za nas em za deteto a ne vo restoran pa mu se spie,pa saka da jade,pa eden dosol,drug uste ne,koj ima kola koj ne pa plaka taksi,pa ima rodnini sto moze ne stojat finansiski mn dobro pa kaj poklon pa i taksi li da plaka
     
    На darcy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Ние го прославивме првот роденден. Имавме могу гости околу 80 заедно со децата. Роденденот го прославивме во ресторан зошто не беше логички дома да зберам толку луге. Имавме тематски роденден темата беше five little monky. Син ми на почетокот беше весен, но потоа веќе му се приспа и после тортата го испратив со мајка ми на спиење. Се на се добро беше.
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    За 1дете пред 4год правевме 2во 1(роденден+крстевка) во ресторан 14,менито беше 600ден + пиење,имавме 20на гости,немавме мали деца,а тортата беше ГАМИ БЕР од слаткарница ЗАФИР од Куманово порачана во Веро,за другово ке правиме во март па имам време да размислам и да прочитам тука мислења и одлуки
     
  6. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Gostilnica 1vo 1 kaj nas tuka blisku...
     
  7. tincemajmunce

    tincemajmunce Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 февруари 2014
    Пораки:
    2.318
    Допаѓања:
    28.177
    Пол:
    Женски
    Пред неколку дена и ние го прославивме првиот роденден.Во ресторан 40-ина возрасни и 10-ина дечиња.За возрасните имавме што би се рекло свадбарско мени ордевер пред секого,салати мешана и шопска по маси и вечера Свинска вешалица и пилешки полнет увијач со гарнир за секого,и неограничено пиење.За децата го платив само тоа што испија бидејки за нивната маса се имав од дома,грицки,смоки,чипсови,сендвичиња,мини пици,проја во калапи,мафини.Масата нивна беше декорирана од капчиња,свирчиња,украсни чаши,сламки,наочари,балони,салфетки.Тортата ни беше зимска со елки,пингвинчиња,мики маус...Сите задоволни синко пресреќен од возбуда не можесе да заспие,па крај 23:00 го однесов дома го заспав и остана со свекрвами.Се вратив гостите поседоа усте малку се раззаминаа останавме само друштвото па се забавувавме уште некое време.
     
    На Kaetana, irenna, mariz и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    @Kitten знам дека тебе те бива за вакви работи,може ли да ставиш слика од вашиот роденден од тие што си ги правела сама банери,декорации и сл.,ако не ти е проблем секако ,или пушти ми во порака,сакам да правам нешто па да ми дадеш идеја:)
     
    На Kaetana и Kitten им се допаѓа ова.
  9. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Za prvata kerka vo ist den rodenden i krstevka, posle krstevanje pravac vo igroteka zaradi sto pomegu rodnini i prijateli imame dosta decinja pa bolje mi se vide igroteka.
    Za vtorovo sakam krstevka porano da napravam a za prv rodenden ke slavat i dvete vo igroteka bidejki se razlika 5 dena i 5 godini:)..glupo e dva da gi praam posebno
     
  10. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    DSCN5719.JPG DSCN5720.JPG DSCN5721.JPG DSCN5722.JPG DSCN5723.JPG DSCN5724.JPG DSCN5725.JPG

    Еве повели, горе се нашите слики а линковиве долу се идеите од Пинтерест што ги крадев. Углавном на Пинтерест можеш да најдеш се ;)
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516190112/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516546680/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817517182192/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817517102503/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516379140/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516295672/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516295680/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817517233921/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817517233776/
    https://www.pinterest.com/pin/392305817516192098/


    (Гасеницата не ми излезе баш најидеална, сакав и половинки маслинки на очите да ставам ама не стигнав во цела таа гужва!)
    Ако ти треба било што друго (имам уште идеи по папките на Пинтерест и рецепти) слободно прашувај.
     
    На gjoker4e, glisa, Mama Maja и 10 други им се допаѓа ова.
  11. azelea

    azelea Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    3.482
    Допаѓања:
    15.374
    Фала многу,срцка си :*
     
    На Kaetana и Kitten им се допаѓа ова.
  12. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Мами, консултација. Покрај баби и дедовци, кој друг од фамилија од постарите викавте за роденден?

    Се мислам како да се организираме, се ближи роденденот, а немаме никаква идеја. Дали ресторан или игротека... Дали да каниме само најблиски, или и чичковци и тетки...
     
  13. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Moj predlig ti e dokolku vo familija imate luge so povekje decinja dali rodnini ili prijateli niv vikni gi.sepak za dete si slavis, kerkami ke polni 6 god pa veruvas do den denes strini tetki ne sum kanela tuku sto povekje decinja, vsusnost rodendenot e za niv pogotovo vo igroteka koga slavis.duri i na moite im e nezgodno da doagaat:)
    E sea poso ti e prv rodenden neznam kako go imss zamisleno, jas i prviot go slavev vo igroteka so sto povekje deca
     
    На Kaetana му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Ние во дворот славевме, топло беше, ама се покајав што викнав повозрасни луѓе. Си седнаа, си се нагостија и си отидоа. Помош од никој, сама следев што фали по масите, трчав и по моето и по туѓите деца, плус на крајот од денот цел неред на мене остана. Само мм ми помогна на крај.
    Следниот роденден друга приказна (па дека и со мало бебе ќе бидам)...
    Е сега, тоа не значи дека и кај тебе би била истата ситуација. Ова е моето искуство.
     
    На gjoker4e и Kaetana им се допаѓа ова.
  15. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    На син ми му е сега во јануари роденден, а воедно и крштевка ќе правиме. Бидејќи се на се имаме само 5 деца, ќе правиме во ресторан. Ги викаме и првите тетки, чичковци, вујковци, односно до наши први братучеди. Сепак тие се тие со децата, а и тие редовно не викаат на родендени и крштевки. + уште некои поблиски наши пријатели. Бидејќи и моите, и родителите на сопругот се големи фамилии ни се собраа 60 луѓе и 5 деца. Крати, крати, тоа се тие луѓе. Има шанси да бидат и помалку бидејќи дел од гостите работат на работни места каде што има и дежурства. (роденденот е во недела).
    Немаше логика за само 5 деца (од кои едното е помало од син ми) да изнајмуваме игротека.
    Здравје догодина ако појде до тогаш во градинка, тогаш ќе биде во игротека. И он ќе разбира, ќе може и другарчиња од градинка да викнеме. Сега нема да има смисла.
     
    На Kaetana и ZojaP им се допаѓа ова.
  16. ZojaP

    ZojaP Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2014
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Majki ste imale animatori na rodenden?
     
  17. makgirl

    makgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2015
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    2.104
    Пол:
    Женски
    А каде славевте ако не е тајна?

    Многу убаво си направила,алал да ти е :)
     
  18. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Игротека Робин Худ во Кисела вода.
    Ти благодарам на убавите зборови :)
     
    На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Kaetana

    Kaetana Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2011
    Пораки:
    2.919
    Допаѓања:
    14.562
    Пол:
    Женски
    Ние прославивме пред скоро месец. Решивме кафана затоа што немаше многу деца. А кафаната имаше игротека, па дечињата можеа да се занимаваат.

    Одлично поминавме. Гостите задоволни, ние задоволни.
    Беба заспа, па се мислев дали да ја будам за тортата... Ама па со радост ја нарачавме тортата, и решив да ја разбудам. Сакам и слики да има за спомен, па макар и плачела на нив. :) Торта со фигурчиња од бејби тв, а долу чоколадна. Превкусна беше.

    Сѐ на сѐ, убаво искуство.
     
    На bella.s, ZojaP, pilenka и 7 други им се допаѓа ова.
  20. bella.s

    bella.s Популарен член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    2.160
    Допаѓања:
    10.936
    Пол:
    Женски
    Majki,edno prasanje vo vrska so prviot rodenden,mi rekoa prviot ne se mestel,se pravel tocno na datumot,dali e tocno,nasiot se paga vo raboten den i sakam da go pomestam za vikend,ama sega neznam??:wasntme: