1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како го прославивте првиот роденден?

Дискусија во 'Бебе' започната од 17mart, 4 ноември 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Perfeto немам пробано, Kuvertira се одлични ама и соленки, а и романса сум пробала добри се но незнам какви им се цените. Јас сега за роденден од Шарлота ќе нарачам
     
    На Melinara му/ѝ се допаѓа ова.
  2. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Јас од романса сум презадоволна, и од вкус и декорација и цена. Од перфето торта немам земено, за вкусот нема да згрешат ама мислам дека поскапи за декорирање. Кувертира за роденден никако. Најефтини да, вкус катастрофа, ефтини маргарини, преблаго....а за декорација со фондан се уште немаат искуство. Им дадов три пати шанса за др.поводи и не ги бива. Канела- се мрднале со цените. Тоа што беше пред две години за 2300 сега 3000???
     
  3. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Од Канела во Капиштец. Јас од таму нарачав сега пред 2 месеци, Топ беше. А и Кувертира не се лоши.
     
  4. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    За торта 60 парчиња Шарлота 2250, Романса 2750-3150, Станислава 3000, Кувертира 2850, Перфето 2350-2500. Најверојатно од перфето ке порачам, само сега мислата е дали маша и медвед или пепа пиг. Help :) torta.jpg torta2.jpg
     
  5. EMJ

    EMJ Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас имам нарачувано од Кувертира неколку пати, за прослави дома, и за други прослави, секогаш сум била задоволна од вкус ( ги имам нарачувано вкусовите Комбинирана и Царска), испорака, цена и број на парчиња. Секој што ги пробал нивните торти ги пофалил, и на кој и да сум ги препорачала биле задоволни. Чудно ми што го читам ова за нив. Еднаш дури и ми излегоа во пресрет ( итно ми требаше торта, заборавив да ја нарачам на време :) и ми направија торта истиот ден, по мој избор на вкус и форма/изглед и ми ја испорачаа дома за неколку часа.
    Од Перфето ја имам нарачувано Баунти, исто така нема грешка со овој избор. Една од најубавите торти што сум ги пробала.
     
    На Melinara му/ѝ се допаѓа ова.
  6. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Е па мене не ми се погодија, може вкус е во прашање. Исто така и јас имам три пати порачано, царска, комбинирана и шпански ветер ама секогаш ми доставуваа торта со ист состав? Викам ај еднаш да погрешат ама три пати....искрено веќе две години немам порачано, може сега се подобриле.
    А од романса влашката е непогрешлива.
     
  7. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Многу скапо ги плаќате тортите. Јас нарачувам секоја година од кај иста жена и тоа феноменална декорација и 60 парчиња се 1700 денари. Јас нарачувам од таа со помалку парчиња за 1200. Јас мислев дека Ск тортите се поевтини
     
    На Melinara му/ѝ се допаѓа ова.
  8. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Скапи се....2300 за 50-55 парчиња, а 2700 за 65-70 е во романса. Канела лани ми побараа 3000 за 50 парчиња а декорацијата не беше кој знае што ( сината канела). Црвената мислам дека е малку поефтина.
     
  9. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    За првиот роденден на син ми, тортата беше брод кој се лизга на сино желе. И тоа буквално се движеше по желето. Феноменално изведено. Алал да и е на жената. Таа декорација се наплаќаше плус. 70 парчиња торта и декорацијата ги платив 2000 ден. Ова што го читам е претерано
     
  10. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Дај ми контакт од жената во лп и адреса, ако може:)
     
  11. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    И на мене ако може бројче и адреса во лп. Фала
     
  12. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Ама ние сме во Охрид а вие во Ск, така?
     
  13. Melinara

    Melinara Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2013
    Пораки:
    442
    Допаѓања:
    304
    Јас крштевката ја правев Охрид, маж ми е охриѓанец, имавме порачано торта тука одма кај Монтенегрин беше многу убава 60 парчиња со фондан 2000 ден.
     
    На anina му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zuto

    zuto Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2014
    Пораки:
    3.856
    Допаѓања:
    28.387
    Јас за роденденот мм пред некоја година порачав чоколадна торта од оваа жена. Не се сеќавам колку ме чинеше, ама алал да и е какви торти прави. Сам си кажуваш каков состав да е тортата и ти формира цена.

    https://www.facebook.com/suzana.stoimirova?fref=ts

    Не сакам да правам реклама, само сакам да помогнам некому во изборот доколку можам.
     
    На leona83, Melinara и anina им се допаѓа ова.
  15. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    Да, имаше една слаткара тука ама мислам дека ја затворија. Не сум нарачала ама имам слушнато дека имале убава декорација
     
  16. TIGARCE86

    TIGARCE86 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2012
    Пораки:
    1.424
    Допаѓања:
    2.587
    Пол:
    Женски
    Mamicki nas ni e rano za rodenden ama za tie majki sto se od bt.ili blisku do bt, Gi preporacuvam slatka kuka zenata fenomenalno gi pravi tortite na vnuk mi sekoj rodenden mu se od tamu, I vkusni i polni epten I za dzabe pari 50 -55 parcinja 1500 den.posledniot pat mu besee spajdermen so fondan,prethodno cars I sungerot bob no coment se, osobeno svaler torta I kinderot se izv za lat od mob sum od sk.od amarena sum zadovolna do sea I sharlota
     
    Последна измена: 7 декември 2014
  17. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Јас од Кувертира имав нервен слом. Нарачав торта која кај нив ја видов на слика во фото албум. Кога отидовме тортата да ја земеме, се шокирав. Аматеризам невиден. Ја побарав сликата и прашав - иста ли е? Добив одговор - ееепа тоа е од интернет (?)
    Ова беше пред неколку години. Во меѓувреме можеби го научиле занаетот :)
    Од Шарлота сум задоволна. Нарачуваш торта во 12, ја имаш испорачано во 18 часот. Алал да им е.
    (единствено тортите кои не се со фондан, подлежни се на претерано китење :) , но и за тоа има лек - укажете им дека не сакате да има цела цвеќара на тортата)

    Да не бидам офф. Првиот роденден ..аххх :l: ги поканивме сите што ги познаваме ;) , славевме три дена. Поминавме најубаво и најуморно.
    Детево од што му се смачи да биде штафета, прооде :party:
     
    На Mama25, Serafima, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  18. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски

    Да, од ск сме....
     
  19. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Јас за роденденот на синко нарачав од Аромати чоколатерија. За 80 парчиња, на два спрата, со 4 фигури од фондан и велата со фондан, 3500.
     
  20. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.534
    Пол:
    Женски
    Нив ги следам на фб.Преубави торти прават.