1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Како да се поправам?

Дискусија во 'Диети' започната од anste, 29 ноември 2009.

  1. xSunsetx

    xSunsetx Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    3
    Ej a sto mislete za zimanjeto proteini...velat deka za eden mesec mozes da kaces duri 5-10 kg,ako gi konzumiras 3 pati na den vo mleko ili vo voda po tvoj izbor...planiram da si poracam,no se plasam da ne se stetni za devojcinja...bidejki imam slusnato deka gi zemat maskite koi odat na teretana za oformuvanje na muskulite.
    P.S. a i skapi se...negde okolu 1000den za 1kg
     
  2. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Jas mislam da ne zimas proteini..
    Stom gi koristat maskite za bildanje togas ne e vo red..
    Ke si potrosis i pari i vreme i duri moze i stetno da ti vlijaat..
    Jas od utre ke odam da kupam od apteka pivski kvasec i tie nekoi drugi raboti sto gi procitav i hrani za doma i za den dva ke pocnam so dietata :)
    tesko ke e na pocetok kako i se drugo poso ne sum naviknata ali barem edna nedela ke izdrzam.vo gnetenjeto e rabotata..
    a posebno sto ja ne sum naviknata da jadam mnogu...
    i toa. :)
    poz
     
  3. angelce1

    angelce1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    234
    Јас порано земав протеини,ги користев 3 месеци и качив само 2 кг,а стварно се скапи,а плус кога ги земаш треба вежбање,јас вежбав со тегови (имав направено тегови од по 1,5 кг.) и не сум баш задоволна,Еден период се секавам бев купила б комплекс таблети од Ројал,ми ги порачаа,и мултивитамински и од нив имав многу апетит,по цел ден ми се јадеше,а и количински повеке јадев.И тие не беа баш ефтинки,ама од нив имаше повеке резултат. Е сега што не јадам речиси ич,и што се нервирам за секакви глупости,затоа и пак ослабев,а тогаш бев качила 5 кг. Значи како и да ја вртиме работата,треба саммо здраво јадење и ке не биде :) Еве една пица од мене позз :) :pizza:
     
  4. Bubble

    Bubble Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    angelce1, i jas isto malce jadam i mnogu se nerviram i za gluposti i sVe ..
    sakam da te prasam dali si upotrebuvala ili cula za ovie proizvodi?
    merc apcinja
    oligovit vitaminski apcinja
    i duovit vitamini...
    znaes li neso za niv?
    poz.pisi :)
     
  5. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Диета за дебелеење освен нервози, друга не знам.
    Нервози, стресови, и се е можно.
     
  6. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    пијте б комплекс лугееееее да видите како ке ви се отвори апетитот :) :) ;)
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас почнав да пијам Олиговит , за апетит се . Одма ефект има , јадам како луда сеа . :D
     
  8. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Има едни центрум апчиња витамински.Инаку од нервози јас напротив слабеам :(
     
  9. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    Девојки и јас го имам овој проблем :( .Сега почнав да пијам од пивскиот квасец и да ви кажа право има резултати,одма ми се отвори апетитот :D.Поздрав :*
     
  10. Aries90

    Aries90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    2
    Фала на сите што пишале :) И јас се соочувам со истиот проблем и да не беше форумот немаше да знам дека пивскиот квасец помагал, како и вита клубот а и тие мултивитамински таблетки од Германија :D Баш да видам што резултати ќе добијам :)
     
  11. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Девојки се поправивте ли? :D
    Ако да од кои апчиња....јас само слабеам никако да се здебелам :( дај кажете лек ефикасен!
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Чика , јас олиговит ги пиев .. и се поправив :) Витамини се , ко луда јадев од нив . :) Се поправив и таман сум , ко што си бев :)
     
  13. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    блазе си ти, јас веќе пола година пијам пивски квасец, олиговитамини, бе комплекс и јадам ко ненормална и никаков ефект ;(
     
  14. Temida

    Temida Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Тежината е многу голем проблем,јас порано бев многу слаба но не ми пречеше и кога се поправив таман колку што ми беше доволно некои познати ми велеа дека сум се здебелила. а па имаше различни коментари па и такви дека треба да ослабнам.Некогаш ми пречеше но најпосле ми беше важно како ја чуствувам јас таа тежина.(не го разбирајте наредниот советот како навреда), ако немате вие потреба од промена на тежината не ги слушајте другите, бидејќи најмногу влијае постојаното зборување од страна.
     
  15. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Штета што не сум ставил слика, иначе ќе им докажев на сите дека сум експерт на тема „поправање“ :lol:
    Струмички кикирики му е мајката! :rofl:
    Верувај ми :D
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Јас го имав истиот проблем, никако не можев да се здебелам. Висока сум околу 176-7, а имав мизерни 55кг. Сега сум 62 кг, а се здебелив затоа што година време редовно се хранев значи доручек, ручек и вечера (во нормални количини) и онака измеѓу блашко, овошје итн. Е сега па сакам на оваа килажа да останам, а ми се јаде па ми се плаче, али почнав да внимавам на исхраната зашто ако продолжам вака којзнае до колку кила ќе отидам :lol:
     
  17. Ivka.07-A

    Ivka.07-A Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    4
    Девојкииии!!!
    Ја пратив мајка ми во аптека да ми купи апчиња пивски квасец и и рекле дека тие се за слабеење а не а дебелеење...Боже!!! Се разочарав... Сеа шо да барам друго... Се збунив комплетно!!! Нели за дебелеење се?!?!?!
    О Боже мили... Ништо... ќе си останам чечкалица хаахаххаах :lol:
     
  18. mamalone

    mamalone Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    jas pijav pivski kvasec i mozam da kazam deka nema nikakov efekt dajte nesto drugo :worried:
     
  19. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јас конечно се здебелив 6кг. :D
    Но... во мај и јуни одев на фитнес 3 пати неделно и вежбав за маса. На почетокот ослабев 2-3кг, но потоа полека почнав да си качувам. Потоа прекинав со фитнес, бидејќи премногу е жешко за вежбање, а во меѓувреме јадев месо, јајца и млеко како ненормална. Така качив 6кг. Додуша имам малку меше и чудно ми е, бидејќи одсекогаш сум имала рамен стомак, но сега од септември повторно почнувам со вежбање и таман ќе си се затегни.
     
  20. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    97
    Лелеле да знаеш колку мене ми се потребни тие 6 килограми.Инаку и јас кога вежбав се здебелив,јадев многу благо и пиев многу млеко и си се здебелив сега сакам пак! :(